Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Šedá není nudná, vše záleží na doplňcích

Šedá není nudná, vše záleží na doplňcích

Pro mnoho lidí znamená šedá barva nudu. Pokud ne přímo nudu, tak si myslí, že jde o nepříliš výraznou barvu, která neurazí, ale ani neoslní. Já si ale myslím, že to vůbec není pravda! Pokud si vyberete vhodné doplňky, kterými váš interiér dokouzlíte, můžete získat opravdu stylové bydlení, které nebudete chtít opustit.

Šedá barva v interiéru je bez jakýchkoliv pochyb velmi oblíbená. Je elegantní, sofistikovaná a poměrně neutrální, takže je jen na nás, jak tuto pro některé nudnou barvu oživit. Dokonce šedá sama o sobě může působit velmi zajímavě. To pokud použijeme více jejích odstínů. A jak ji tedy můžeme doplnit?

Lesklé materiály

Šedou barvu doslova rozzáří jakékoliv metalické barvy. Zlatá, stříbrná nebo hit poslední doby "rosegold"? To je jen na nás. Tyto barvy je vhodné používat jako menší dekorační prvky, které oživí, ale nebudou působit jako pěst na oko. Vhodnou volbou jsou například leské rámečky na fotografie. Tak vynikne kontrast mezi šedou stěnou a barevným rámečkem nejlépe. Lesku můžeme využívat i u nábytku. U toho můžeme volit tlumenější barvy. Například hnědou kůži s podtóny do bordové barvy. Hezky může vypadat i leské osvětlení, které může být i více zdobené.

Světlejší nábytek

Jestliže máme tmavé stěny, měli bychom se snažit o zesvětlení interiéru za pomocí světlejších prvků. Hezky bude vypadat stůl ve světle hnědé barvě - například dubové dřevo. Působivá bude i kombinace dřeva s kovem. Tímto získáme hezký kontrast mezi více materiály, což není na škodu. Tyto barevné kombinace dřevo-šedá jsou i dobrým základem pro rustikální bydlení, kdy se šedá vyskytuje v přírodě ve formě kamene a hnědá jako dřevo. Hezký bude i neatypický dřevěný nábytek, který může působit více přírodně. Neopracované dřevo, nenalakované - tohle všechno má něco do sebe.

Šedá není nudná, vše záleží na doplňcích

Zeleň je to pravé

Šedý a neútulný interiér oživí jakákoliv zeleň, pokud ji navíc budeme kombinovat s bílou barvou, o které si řekneme níže, dostaneme hotovou oázu, kterou nebudeme chtít opustit. Kromě obyčejných květin jde hlavně o malé zelené keříky a větší kousky, které mohou svým vzhledem připomínat malou palmu. Zeleň nemusí být jen živá, originálně může působit i jako fotografie v rámečku, potisk na bílém nábytku, nebo jako tapeta na jedné ze stěn.

Bílá barva je téměř nutná

Nic nezesvětlí každé bydlení tak, jak to umí jen bílá barva. Ta je vhodná jak na stěny, nábytek nebo i doplňky (polštáře, bílá tapeta se zlatým vzorem, koberce, závěsy, obklady). Opět máme na výběr z více odstínů. Pro některé je vhodnějšíí sněhově bílá, pro jemnější duše může vypadat hezky barva slonovinové kosti nebo mramor, kde je kombinace bílé se šedou.

Výrazné barvy

Výrazné barvy mohou vše doladit na úplnou jedničku! Mně osobně se líbí kombinace šedé se žlutou,  která může být na různých textiliích (polštáře, deky, závěsy), dále také kombinace šedá s mintovou, která je v poslední době oblíbená hlavně při dekorovaní dětských pokojíčků stejně jako šedá s růžovou, která tvoří ideální základ pro malé princezny. Ti odvážnější z nás se mohou pustit i do více extravagantního dekorování. Posloužit mohou různé postavičky a bláznivé dekorace, která zakoupíme téměř v každém obchodě. Například v obchodním řetězci IKEA.

Zdroj: edytamalec.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock