Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Výrazný byt eklektického stylu ve Veroně

Výrazný byt eklektického stylu ve Veroně

Verona je hned po Benátkách druhým největším městem v Benátsku. Ani dnes nepřestává oslňovat svou krásou a bohatstvím památek. Známá je mimo jiné tím, že do ní anglický dramatik William Shakespeare zasadil děj své slavné tragédie Romeo a Julie. V centru tohoto úchvatného města se nachází historická budova z 19. století a v ní výrazný byt eklektického stylu.

Malý byt v historické budově v centru dostal druhou šanci. Architekt Carlo Cretella z něj vytvořil plně funkční prostor, který překvapuje kombinacemi na první pohled nesourodých prvků. Spojuje to, co by se jiní možná neodvážili spojit, a pyšní se detaily, kterých si všimnete na každém kroku. Výsledkem je svěží a velmi zajímavý eklektický prostor s výrazným charakterem, protkaný zajímavými odkazy.

Svěží interiér v konotaci s historickou budovou

Majitel bytu si přál zachovat alespoň něco z původního prostoru. Snahou architekta také bylo vyjádřit souvislost s historickou budovou, ve které se byt nachází. Jelikož má byt dosti omezený prostor, došlo zde především k využití síly materiálů a jejich výrazu. Všimněte si například vzoru rybí kosti, do kterého jsou naskládané parkety, nebo terrazzového obkladu v koupelně. Výsledkem pečlivé rekonstrukce je funkční, jednoduchý prostor, který na sebe jedinečným přístupem architekta okamžitě strhne pozornost.

Výrazný byt eklektického stylu ve Veroně
Foto: Studio Fotografico 13LAB

Byt plný zajímavých odkazů

Na základě požadavků majitele došlo k zachování některých vlastností původního prostoru. Jedná se například o dřevěné trámy, díky nimž je tento byt jedinečný a živý. Dřevěné obložení v obývacím pokoji se opakuje také v ložnici. Působivě vypadá i souhra svislých a vodorovných prvků v interiéru. Obklad, který je použit v koupelně, se objevuje také na nočním stolku v ložnici. Tato hra materiálových odkazů představuje originální přístup, díky kterému dostal byt silný výraz. V ložnici zdaleka nekončí a pokračuje dál. Úchvatná malba v předsíni odkazuje na neméně úchvatné křeslo v obývacím pokoji, parkety se vzorem rybí kosti otiskly svou tvář i na zdejší konferenční stolky. Podobné odkazy ve formě použití stejného materiálu pro různé účely naleznete na více místech.

Přečtěte si také

Moderní interiér říznutý retro

Díky slušné dávce invence designérů ze společnosti Studio Projektowe Motiv vznikl opravdu osobitý interiér, který je osvěžujícím koktejlem moderního a retro stylu bydlení. Nachází se v Poznani, v…

Bydlení jako magnet

Nejen materiály, ale i barvy jsou zde velice výrazné. Zaskočí vás hned po vstupu do bytu. Svěží malba u vchodu nutí každého, kdo vstoupí, aby si okamžitě všiml asociace s pestrobarevným křeslem. Je to jako magnet, který pozornost návštěvníků přitáhne do obývacího pokoje. Ten funguje jako světlý středobod bytu nabízející kouzelný výhled na malou terasu, která je zařízena jako odpočinková zóna. Slouží k vychutnávání si šálku kávy o samotě, ale i jako místo k povídání si s přáteli.

V historické budově z 19. století tak vznikl interiér plný svěžích barev, originálních nápadů a sametově hebkých povrchů. Eklektický styl se zde dostává ke slovu s citem pro eleganci a dokonalou souhru zdánlivě nesourodých prvků. Vzniká tak bydlení, jehož krásu ještě více umocňuje město obrovského kulturního významu.

Foto: Studio Fotografico 13LAB
Zdroj: www.carlocretella.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock