Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Neobvyklý interiér

Neobvyklý interiér

Když architekt zařizuje interiér domova se zcela jasnou vidinou toho, jak má vypadat, jde práce hezky od ruky. Důkazem je i interiér tohoto dvoupodlažního bytu, který se nese v kouzelné kombinaci černé a bílé barvy.

Ložnici lze rozdělit na dva samostatné pokoje

Menší dvoupodlažní byt najdeme na předměstí ruského Petrohradu. V přízemí bytu je obývací pokoj, jenž je spojen s kuchyní. Dále prádelna a koupelna pro hosty. Tento prostor slouží zejména ke společenskému vyžití. Naopak horní patro je věnováno majiteli. Nachází se zde ložnice, z níž lze vstoupit na balkon, a vlastní koupelna. Výhodu prostoru vidíme v tom, že ložnici můžeme rozdělit posuvnými dveřmi na dvě menší místnosti, z nichž druhá může sloužit jako pokoj pro hosty nebo dětský pokoj.

Byt se spoustou detailů

V zemích na západní straně polokoule je velká obliba v tom, že si děláme co nejvíce věcí sami. Snad i díky vlivu médií se tento „DIY trend“ dostává i do zemí na východu. Majitelé bytu, Alexander Malinin a Anastasia Sheveleva vzali vše do vlastních rukou a vytvořili zcela originální interiér, který nám nabízí velké množství překvapivých detailů.

DIY – z anglického Do it yourself = udělej si sám. Trend, který je velmi častý, co se týče vlastnoruční výroby oděvů, doplňků, nábytku, dekorací apod.

Neobvyklý interiér

Architekti dělali vše od nuly

Když majitelé byt koupili, nebyly v něm realizovány ani instalační práce, ale ani žádná povrchová úprava. O to lépe se architektům při navrhování a zařizování tohoto interiéru pracovalo. Jak si můžete všimnout z mnohých fotografií, v bytě se nachází velké množství kovových prvků. Police, schody, žebřík, kovové skříňky, ale i zábradlí byly svařovány v nedaleké autodílně.

Zbytek prvků do bytu byl realizován přímo v něm, postupně podle potřeby. Začalo se omítáním a lakováním stěn, pokračovalo se čištěním a lakováním betonového stropu, kladením a lakováním podlahy, přes montáž lůžka, nábytku a svítidel – až po dekorace. Tvůrcům se velmi líbila představa omítky po vzoru tradičních bílých domů s jílovitými stěnami. Tohoto efektu dosáhli nanesením tenké vrstvy omítky spolu se sádrokartonovou stěnou. Strop bytu tvoří odhalený beton.

Bluing aneb když kov vypadá staře

Na všechny kovové prvky by bytě byla použita technika zvaná bluing, tedy stárnutí kovu. Tato technika byla použita k tomu, aby vše kovové v bytě mělo opotřebovaný a stárnoucí vzhled. V bytě ji najdeme na všem kovovém – od stolku na květiny, přes schodiště se zábradlím, až po šrouby a úchytky.

Bluing – v češtině také známý pod pojmem brynýrování nebo černění kovů s pomocí chemických prostředků. Jde o povrchovou úpravu, jež brání korozi kovů. Černění je používáno na úpravu zbraní a starožitností. Proto bylo jeho použití na prvky v interiéru velmi neobvyklé. My však musíme uznat, že povedené.

Zdroj: www.int2architecture.ru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Vánoční inspirace a dekorace

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock