Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nápaditý byt ve stylu loftu

Nápaditý byt ve stylu loftu

Byt v Gdaňsku působí velice elegantně a hravě. Prostor v něm dostal především industriální styl, který se postaral o osobitost a nadčasovost interiéru. S černobílou kombinací a tyrkysovými akcenty tak vzniklo příjemné bydlení s celou řadou zajímavých nápadů.

Výzvou pro designéry z gdaňského Studia Kreatura bylo vytvořit útulný a hřejivý prostor s průmyslovým charakterem. Proto se zde nachází důmyslná kombinace obnažených cihel, kovu a dřeva. Interiér tak v plné kráse představuje dominantní prvky industriálního stylu, přesto si však zachovává pohodovou atmosféru.

Netradiční kuchyně

Dominantou obytného prostoru je kuchyně, která byla plynule propojena s předsíní, a to pomocí stejné barvy, jaká je použita na zdi. Tyto dva prostory jsou zároveň propojeny i díky stejnému osvětlení. Kuchyně byla vytvořena ve tvaru písmene U, čímž mohl vzniknout kuchyňský ostrůvek, který si majitelé tolik přáli. V tomto prostoru zaujmou především poněkud netradiční kuchyňské skříňky, na kterých našel uplatnění kov. Pod nimi se zase nachází dlaždice napodobující vlnitý plech. Tmavou kuchyňskou linku s integrovanými spotřebiči příjemně prohřívá dřevěná pracovní deska. O vzdušnost se zase stará závěsná ocelová police oživená pokojovými květinami.

Nápaditý byt ve stylu loftu

Nápaditý obývací pokoj

Na kuchyňskou a také jídelní zónu, kterou vymezují různobarevné židle a překrásný dřevěný stůl, bezprostředně navazuje originálně řešený obývací pokoj. Industriální nádech mu dodává obnažená cihlová zeď a umělé osvětlení, které se po ní táhne. Zajímavě působí i úložné prostory situované přímo pod stropem, ke kterým vede prakticky umístěný žebřík, jenž má zároveň estetickou funkci. Nejen v této místnosti je tak využit každý centimetr. Celek pak oživují nejen květiny, ale i nápaditá svítidla a textilie.

Přečtěte si také

Prvorepublikový byt s ocelí a rezem v hlavní roli

Duo odvážných architektů vdechlo nový život prvorepublikovému bytu v činžovním domě na Strossmayerově náměstí v Praze. Jakoby četli myšlenky mladého novozélandsko-kanadského páru, který po letech…

Hravá ložnice a praktická pracovna

Také v ložnici se podařilo důmyslné využití prostoru. Postel je situována přímo ke stěně, čímž vzniklo místo pro dvě skříně. Nechybí zde ani originální polička nahrazující tradiční noční stolek. Obnaženou černou cihlovou zeď zjemňuje bílá barva skříní a světlá podlaha ze dřeva. Ložnice je tak útulná a zároveň originální. To platí i pro pracovnu, která je nejsvětlejší místností v bytě. S bílou výmalbou a velkým oknem poskytuje dostatek světla pro práci. I zde se nacházejí praktické úložné prostory.

Nápaditý byt ve stylu loftu

Designová koupelna

Invence designérů nekončí ani v koupelně. Tu zdobí překrásné dlaždice, které opět odkazují na industriální styl, a svítidla v obdobném duchu. Celý prostor působí neobyčejně vzdušně, a to především díky nábytku s lehkou konstrukcí a převahou skleněných povrchů. Minimalisticky zařízený prostor podporuje funkci této místnosti, která spočívá v očistě těla a mysli.

Byt v Gdaňsku je tak skvělým příkladem praktického a estetického bydlení, které je navíc příjemně světlé, osobité a hravé. Ukazuje nám, že i interiér v industriálním stylu může působit útulně a svěže.

Zdroj: www.studiokreatura.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock