Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt ve skandinávském stylu pro single ženu

Byt ve skandinávském stylu pro single ženu

Rekonstrukce proměnila starý a velmi tmavý byt na pohádkové bydlení pro mladou single ženu. I na 30 m2 lze vytvořit plnohodnotný byt ve skandinávském stylu.

Když žijete na 30 m2, nechcete se cítit stísněně. Malý byt je pro designery vždy výzva, a i přes možné komplikace, musí být využitý každý centimetr, aby výsledek plný šarmu a designu stál za to. Francouzští architekti kompletně přepracovali interiér, využili důmyslných řešení, aby byl v malém bytě využitý každý centimetr podlahové plochy. Ošidná je část, kdy se musí vymyslet, jak budou vymezeny jednotlivé obytné zóny, aniž by interiér na první pohled působil velmi malým dojmem, i když takový vlastně je.

Řešení se vždy najde

Mladá majitelka chtěla dát starému bytu v atraktivní lokalitě Pied-à-terre nový život. Původní byt byl velmi špatně uspořádaný, ve velkém pokoji byl obývací pokoj dohromady s ložnicí, postel hned vedle jídelního stolu a stávající nábytek měl to nejlepší za sebou. Alespoň bylo vše pod povrchem v dobrém stavu a nebylo potřeba měnit elektřinu a trubky. Přáním majitelky byla oddělená ložnice od obývacího pokoje, aby nemusela spát na rozkládacím gauči. Ceněnou výhodou při navrhování byl fakt, že prostor má velká okna. Proto mohla být ložnice umístěna na konec místnosti a stále je v ní dostatek denního světla. Vznikla tak intimita ložnice, která je stále součást jednoho celku. Prosklená půlka stěny je elegantní řešení, svislý rám zase opticky přidává místnosti na výšce. Jídelní obdélníkový ostrůvek má funkci jídelního stolu, skrytých úložných prostor, ale zároveň od sebe odděluje obývací část. Díky ostrůvku se kuchyně mohla zvětšit z původního 1,40 metru na 2,10.

Byt ve skandinávském stylu pro single ženu

Trendy skandinávský styl

Majitelka chtěla interiér v oblíbeném skandinávském stylu. Designér zvolil pastelově modrou výmalbu, dřevěné akcenty, hojně použitou bílou a černou barvu. Monochromatické odstíny také dodávají domovu o kapku více modernější vzezření a pomáhají celkový dojem zjednodušit. Dřevo byt pocitově zateplilo a téměr minimalistický interiér hezky zútulnilo. Použité barvy spolu s elegantním nábytkem tvoří krásně světlý, vzdušný celek, který i přes svůj malý handicap, poskytuje majitelce příjemné útočiště pro život.

Zdroj: www.madam.archi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock