Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Útulný interiér se schodištěm z pletiva

Centrem bytu je vysoký obývací prostor
Centrem bytu je vysoký obývací prostor

O tom, že interiér bytu může působit opravdu majestátně, svědčí zbrusu nový domov, který vznikl ze spolupráce kvalitního architektonického studia a klienta svolného k nebývalým výstřelkům.

V tomto dvoupodlažním bytě se nachází obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou, dětský pokoj, ložnice a dvě koupelny s toaletou. Vcelku minimální počet místností na dvoupatrový byt je daní za ohromující výšku stropu, která činí z obývacího pokoje majestátní prostor připomínající chrám.

Když se propadne podlaha

V obývacím pokoji na první pohled zaujmou nad sebou umístěná velká okna, mezi nimiž jakoby se propadla podlaha a zůstal jen volný prostor. Část potenciální podlahové plochy tu zkrátka byla odstraněna. Případný jeden pokoj navíc tak vynahradily úchvatné výhledy do okolí z velkoryse řešených oken. Ty jsou v případě potřeby zastíněny elegantními závěsy spadajícími až k zemi. Ve spodní části oken se přitom nachází balkon, který už si v přehnaných rozměrech nelibuje. Obývací pokoj je zařízen vcelku jednoduchým způsobem. Nad zajímavé konferenční stolky se snášejí designové papírové lustry. Stejně jako záclony je i sedací souprava v šedé barvě, neutrální vzhled pokoje tak narušuje jen kusový koberec s orientálním vzorem.

Útulný interiér se schodištěm z pletiva
Foto: Leonas Garbačauskas

Minimalisticky zařízená kuchyně s jídelnou

V podobném duchu jako obývací pokoj je koncipovaná i kuchyně propojená s jídelnou. Prostor zde opět dostávají šedé odstíny spolu s bílými a černými akcenty. Poněkud chladný celek prohřívají hřejivé tóny dřeva. Pozornosti přitom neujde praktický i krásný černý granitový dřez či zajímavé designové osvětlení. Kuchyně s jídelnou si opět libují v minimalistickém stylu. Většina spotřebičů tak zůstává skryta za dvířky. Prostor je zde dostatečně světlý zejména díky velkému francouzskému oknu, ale i díky jemné kombinaci barev.

Schodiště z pletiva

Jedním z opravdových výstřelků tohoto odvážného bydlení je poněkud netradiční schodišťové zábradlí. To jakoby připomínalo klec táhnoucí se od podlahy až ke stropu. Síťovaný výplet získaly i vertikální části schodů, a tak celé schodiště působí neobyčejně vzdušně. Prostor pod ním byl využit k umístění televize. Výplet zábradlí schodiště je estetickým i bezpečnostním prvkem zároveň. Ne nadarmo byl tedy vytažen až ke stropu.

Pod schody se vešla televizní obrazovka
Pod schody se vešla televizní obrazovka
Foto: Leonas Garbačauskas

Ložnice s dotekem tyrkysové barvy

Prostor ložnice alespoň z části upouští od tradiční šedé palety barev a dává prostor i svěže tyrkysové. V rámci minimalistického stylu se tu nachází jen manželská postel a další základní vybavení. Bonusem tohoto odpočinkového prostoru je rozšířený vnitřní parapet doplněný o podušku, na kterém se dá trávit čas čtením nebo pozorováním toho, co se právě děje za okny. Nechybí zde ani zajímavé křeslo a pár poliček.

Přečtěte si také

Něžný byt s kachlovými kamny, dubovou podlahou a pianem

Také ve Varšavě teď padá sníh. A i když po něm kolikrát nezůstane ani stopy, umocní atmosféru domácí pohody u kamen. Tak je tomu i v případě varšavského bytu, který představuje něžnou náruč jako…

Dětský pokoj plný fantazie

Opravdovým královstvím barev a tvarů je dětský pokoj, ve kterém se znovu objevují příjemné tyrkysové akcenty. Nachází se zde velká postel se zajímavou stříškou, esteticky řešené úložné prostory či hravé i vzdělávací samolepicí dekorace na zdi. Dětský pokoj je přitom zařízen velmi prakticky, o čemž svědčí například roleta použitá namísto závěsů. Vzhledem k tomu, že je v dětském pokoji zachována neutrální barevnost a všechny dětské prvky jsou voleny tak, že se dají snadno odstranit, může prostor bez problémů stárnout spolu se svým obyvatelem.

Designové koupelny

O jistou dávku invence nepřišly v tomto originálním bytě ani koupelny. Ty jsou dvě a oba zaujmou svým neotřelým designem. Zatímco v té první je to retro vzor na dlaždicích, ve druhé pak stěna obložená lesklými černými obklady ve tvaru rybích šupin. V každé z koupelen jsou přitom designové vodovodní baterie a sprchové hlavice, a tak se zde myslí opravdu na všechno.

Návštěva bytu plného výstřelků je u konce. Snad se pro vás stal zajímavou inspirací a ukázal vám, že trocha toho experimentování se opravdu může vyplatit.

Foto: Leonas Garbačauskas
Zdroj: www.inarch.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock