Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prostorný moderní interiér

Prostorný moderní interiér

Snaha o vytvoření oázy klidu uprostřed rušného velkoměsta. I takto by se dal charakterizovat interiér tohoto bytu, který byl vytvořen pro mladý pár žijící v Gdaňsku, jednom z největších polských měst. Pár hledal únik z rušného města, ale kvůli jejich práci nepřipadalo stěhování do přírody v úvahu. Jak dopadla snaha architektů ze studia Arte Dizain, dopřát jim místo k relaxaci v této velké metropoli?

Kousek přírody uprostřed rušného města

Byt se nachází v blízkosti lesů – proto byla příroda hlavní inspirací pro architekty. Vytvořili tak světlý, prostorný a hlavně útulný interiér, ve kterém je radost bydlet. Všechny funkční zóny v domě jsou jasně vyznačeny a ohraničeny. Většina věcí v tomto bytě o velikosti 135 m2 je vytvořena z opakujících se materiálů, což má velký vliv na celkový vzhled interiéru. V bytě hraje prim příroda – dub, olejované desky – pokrývají velkou část interiéru, což mu dodává jedinečný charakter. Materiály jsou přirozené, což je v tomto prostoru vzhledem k přání majitelů, velkou výhodou.

Dřevo, tkaniny i teplé barvy tvoří kouzlo domova

Všudypřítomné dřevo, měkké tkaniny a koberce, dokonce i obrazy, dokazují, že zde mladí majitelé najdou místo, kde si po dlouhém a rušném pracovním dni budou moci odpočinout. Na stěnách si můžeme povšimnout betonových desek, které bytu dodávají mírný nádech industriálního stylu. Otevřený prostor bytu nabízí obývací pokoj, kuchyňský kout a jídelnu. Betonová zeď v obývacím pokoji má svůj ekvivalent v podobě cihlové stěny, která se nachází v ložnici a kanceláři. V koupelně najdeme velké zrcadlo, jehož úkolem je celý prostor opticky zvětšit. Nechybí zde ani spousta úložného prostoru, kterého není nikdy dost.

Prostorný moderní interiér

Zaměřeno na detaily

Osvětlení tohoto bytu by se dalo samo o sobě považovat za designový kousek. Zvláště pak osvětlení nad jídelním stolem a v obývacím pokoji, kdy zlatavá barva skvěle kontrastuje k velkým bílým plochám. Všimnout si musíme i lokálních světel, která najdeme například u psacího stolu nebo v ložnici. Jako další dekorační prvek jsou v tomto bytě použity obrazy, které ukazují, že mají co dělat i v bytech mladých lidí. Ne každý obraz v sobě musí skrývat chaloupku či portrét, jako tomu bylo dříve. Naprosté soukromí v ložnici zajišťují velké vzorované závěsy, které se táhnou přes celou stěnu – to kvůli velkým oknům, které do místnosti a vlastně i celého bytu přitahují dostatek světla. Mě osobně nejvíce zaujala podlaha v ložnici a kuchyni, která má na sobě čáry, které mohou někomu připomínat čmouhy od černých bot.

Zdroj: artedizain.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock