Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tajemný podkrovní byt v Praze

Tajemný podkrovní byt v Praze

V podkroví jednoho z pražských domů se nachází byt poněkud tajemného rázu. S industriálními prvky a osobitým designem představuje stylové bydlení pánského charakteru.

Interiér, z jehož odhalených stropních trámů vykukují snášející se umělá svítidla, ukrývá zvláštní kouzlo. Chybí v něm ženský cit, a přesto se svým pánským charakterem představuje velice útulné bydlení.

Tajemné útočiště s industriálním nádechem

Jak je nasnadě, přitažlivost a síla tohoto interiéru tkví zejména ve vysokých stropech. Bydlení díky tomu působí velice majestátním a zároveň vzdušným dojmem. Dřevěné trámy, schodiště s kovovým zábradlím a odhalené cihlové zdi vypovídají o zálibě majitele v moderním stylu s industriálním nádechem. Celek příhodně dotvářejí početná designová svítidla, ale i tmavé rámy velkých oken. Jednu z hlavních rolí zde hrají také textilie. Podobně jako řada vybavení představují základní barvy použité v interiéru - šedou, černou a bílou. Také geometrické vzory zde mají své neodmyslitelné místo.

Přečtěte si také

Bydlení fanouška Avengers

Svérázné bydlení mladého inženýra probouzí k životu svět komiksových hrdinů od Marvelu. Ani ve třiceti letech jej neopustila hravost a fantazie, což je patrné na originálním vzhledu jeho docela…

Světlé, ale dramatické bydlení

Navzdory svému vybavení, které je převážně v tmavších tónech, nepůsobí toho podkrovní bydlení studeně či neútulně. Celek totiž prohřívají jak sluneční paprsky prostupující sem z velkých oken, tak na pohled velice příjemné světlé dřevo. Pozadu nezůstává ani sklo, které zde umně pracuje se světlem, prostorem i dojmem průzračnosti. Zajímavě tak působí například koupelna, která je do jisté míry zbavena intimity. To domácí pracovna s knihovnou nabízí docela jiné výhledy. Útulnou atmosféru zde spoludotváří moderní křesla a designová svítidla. Také tady se o slovo hlásí odhalená cihlová zeď.

Zemité tóny a černobílé ladění působí dramatickým dojmem, který místy ustupuje díky doteku světlejších barev. Je zde kladen velký důraz na přírodní materiály, velkorysé výhledy a hravé průhledy. Toto bydlení je zkrátka určené pro toho, kdo se nebojí převahy tmavých tónů, industriálních prvků a osobitosti bez příkras.

Foto: visualizce Václav Sloup
Zdroj: www.fuuxo.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Chata pro knihomola uprostřed lesa

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock