Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tajemný podkrovní byt v Praze

Tajemný podkrovní byt v Praze

V podkroví jednoho z pražských domů se nachází byt poněkud tajemného rázu. S industriálními prvky a osobitým designem představuje stylové bydlení pánského charakteru.

Interiér, z jehož odhalených stropních trámů vykukují snášející se umělá svítidla, ukrývá zvláštní kouzlo. Chybí v něm ženský cit, a přesto se svým pánským charakterem představuje velice útulné bydlení.

Tajemné útočiště s industriálním nádechem

Jak je nasnadě, přitažlivost a síla tohoto interiéru tkví zejména ve vysokých stropech. Bydlení díky tomu působí velice majestátním a zároveň vzdušným dojmem. Dřevěné trámy, schodiště s kovovým zábradlím a odhalené cihlové zdi vypovídají o zálibě majitele v moderním stylu s industriálním nádechem. Celek příhodně dotvářejí početná designová svítidla, ale i tmavé rámy velkých oken. Jednu z hlavních rolí zde hrají také textilie. Podobně jako řada vybavení představují základní barvy použité v interiéru - šedou, černou a bílou. Také geometrické vzory zde mají své neodmyslitelné místo.

Přečtěte si také

Interiér bytu mladé manažerky bez zbytečné romantiky a provokace

Majitelka bytu snila o domově, kam se bude moct vracet k odpočinku po náročných pracovních cestách. Přestože je byt zařízen velmi jednoduše, vypadá vkusně a nechybí v něm ani špetka ženskosti.

Světlé, ale dramatické bydlení

Navzdory svému vybavení, které je převážně v tmavších tónech, nepůsobí toho podkrovní bydlení studeně či neútulně. Celek totiž prohřívají jak sluneční paprsky prostupující sem z velkých oken, tak na pohled velice příjemné světlé dřevo. Pozadu nezůstává ani sklo, které zde umně pracuje se světlem, prostorem i dojmem průzračnosti. Zajímavě tak působí například koupelna, která je do jisté míry zbavena intimity. To domácí pracovna s knihovnou nabízí docela jiné výhledy. Útulnou atmosféru zde spoludotváří moderní křesla a designová svítidla. Také tady se o slovo hlásí odhalená cihlová zeď.

Zemité tóny a černobílé ladění působí dramatickým dojmem, který místy ustupuje díky doteku světlejších barev. Je zde kladen velký důraz na přírodní materiály, velkorysé výhledy a hravé průhledy. Toto bydlení je zkrátka určené pro toho, kdo se nebojí převahy tmavých tónů, industriálních prvků a osobitosti bez příkras.

Foto: visualizce Václav Sloup
Zdroj: www.fuuxo.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock