Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Komfortní bydlení dramatického rázu na 20 m2

Komfortní bydlení dramatického rázu na 20 m2

Pár zcestovalých mileniálů zatoužil po cool bydlení bez zatížení velkou hypotékou. Jejich snem bylo proměnit skrovný vinohradský byt o velikosti 20 m2 na prostor plný fantazie i funkčních prvků. Podařilo se architektům vytvořit na tak malém místě kreativní bydlení se vším, co je k životu dvou mladých lidí potřeba?

Výzvy se chopili architekti ze Studia Reaktor, jmenovitě Tereza Komárková a Jakub Heidler. K realizaci svých kreativních výstřelků sice dostali jen omezený prostor, to jim ale nebránilo popustit uzdu své fantazie. Malý byt na Vinohradech se tak pod jejich rukama stal sídlem černého draka, jehož oči prosvítají skleněnými průzory.

Klidová a společenská zóna

Nový domov o velikosti dvaceti metrů byl rozdělen na dvě úrovně. Dramatickému i praktickému rázu posloužily vysoké stropy, díky nimž mohlo vzniknout šikovné spací patro. To také v přízemí ušetřilo několik potřebných metrů. Nitro černého draka naproti tomu skrývá malou koupelnu zajímavě se blyštící přes průsvitné drátosklo. Zdrojem denního světla je jediné okno, zato ponechané v celé výšce stropu. Kolem něj se tak jako drak stáčí hlavní obytný prostor.

Komfortní bydlení dramatického rázu na 20 m2
Foto: Jiří Lízler

Byt plný nápadů i ryze praktických řešení

Interiér je sice malý, ale přesto nepůsobí zahlceně. Naopak je vzdušný a díky dramatickému rázu převažujících tmavých odstínů i mladistvě cool. Může za to mimo jiné praktické řešení úložných prostor. Maximálně využité jsou tak například schody vedoucí do spacího patra, v nichž se ukrývají skříňky a skříně. Na jediné bílé zdi se zase ocitlo zajímavě zavěšené městské skládací kolo. Mladistvý duch interiéru je umocněn také netradiční designovou knihovnou, kterou tvoří kříže kopírující tvar schodnic.

Přečtěte si také

Private Sunset apartmán od Egue y Seta

Osobitý apartmán v Barceloně hýří barvami, nápady a svobodomyslností. Vypadá jako místo stvořené pro nekončící párty v úchvatném interiéru s terasami, které poskytují dechberoucí výhledy na hory a…

Materiály a barvy v interiéru

Byt působí svěžím a vzdušným dojmem. Sem tam ukáže i svou původní omítku. Na první pohled jsou naproti tomu patrné flekaté, bezúdržbové obklady a dlažby. Řadu použitých materiálů doplňuje nerezová síť či betonové umyvadlo. O dramatický ráz se stará také surová ocel. Tmavší dojem z interiéru zjemňuje masivní dubová podlaha, která si perfektně rozumí se škrábanou omítkou. Malá zákoutí pak zdobí keramické zásuvky a vypínače v černé barvě.

Pod taktovkou šikovných architektů tak vznikl byt, který si i na malém prostoru dokázal zachovat svou originalitu, dramatičnost a jistou rebelii. Svým mladistvým duchem může být inspirací pro všechny, kteří život považují za jedno velké dobrodružství.

Štítky: apartmán malý byt
Foto: Jiří Lízler
Zdroj: www.studio-reaktor.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Luxusní maringotka

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock