Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelné bydlení s nádechem Orientu

Kouzelné bydlení s nádechem Orientu

Majitelé bytu se zamilovali do exotických dálek, ze kterých si domů do Varšavy přivezli řadu orientálních doplňků. Ve čtvrti Mokotów dali vzniknout romantickému bydlení plnému pestrých barev a odkazů na oblíbená místa Blízkého východu.

Optimisticky vyhlížející byt ve Varšavě byl navržen Paulinou Piecychnou ze studia Pepe Interiors. Bydlení o velikosti 145 m2 se stalo novým domovem pro manžele a jejich syna. Ve svém zbrusu novém bytě pociťují prázdninovou atmosféru po celý rok.

Interiér s pobídkou k relaxaci

Byt prošel zásadní rekonstrukcí, aby bylo možné plně realizovat všechny sny a potřeby majitelů. Jeho srdcem se stal prostorný obývací pokoj, který vybízí k odpočinku na měkké pohovce uprostřed pokoje nebo na lavici pod oknem. Příjemné prostředí obývacího pokoje spoludotváří obrazy s orientální tematikou, pestrobarevné polštářky, elegantní rolety, lampy a další dekorace. Otevřená kuchyně s ostrůvkem doplněným o barové židle je ideálním místem pro rychlé snídaně či odpolední kávu. V tomto prostoru zaujme mimo jiné romanticky řešená digestoř a orientální závěsné lampy. Ještě krásnější lampy se snášejí nad kulatý jídelní stůl, který nabízí výhled na velkou knihovnu.

Kouzelné bydlení s nádechem Orientu

Zrcadla, vyřezávané dveře, hedvábné nitě, ...

V ložnici rodičů nádech Orientu ožívá bez zábran. Ve velkém zrcadle se odráží úchvatná tapeta protkaná hedvábnými nitěmi, která této místnosti dodává na romantickém stylu. Další překrásnou ozdobou jsou ručně vyřezávané posuvné dveře, o jejichž exotickém odkazu nemůže být pochyb. Ani zde nechybí tematické osvětlení a hebké polštářky. Vůní dálek dýchá také domácí pracovna. Na první pohled je z ní patrná láska k cestování i ke sbírce vinylů. Svěží koktejl barev jako by se rozlil v dětském pokoji, který působí svěžím a hravým dojmem. Ke zlepšení fyzické kondice tu slouží žebřiny a lezecká stěna. Něžným pohlazením je romanticky řešená koupelna, kterou mimo jiné krášlí vyřezávané dveře, zrcadla v orientálních rámech, tematické skříňky a mozaiky.

Přečtěte si také

Kouzelné bydlení v šedé

Malá oáza v rušném velkoměstě. Tak bychom mohli označit bydlení, které si dnes představíme. Ve čtvrti Saska Kępa, v polské Varšavě, vznikl interiér inspirovaný severským designem. Popelavě šedé tóny…

Pestrobarevný interiér s orientálními prvky

Charakter bytu spoludotváří zejména stěny a nábytek v čistě bílé barvě, kterou zpestřují doplňky v barvě nebe. Chvíli je temně modré, chvíli tyrkysové, chvíli plné ostrého slunce. Právě tyrkysová a žlutá barva dodávají tomuto bydlení opravdový šarm. Přitažlivost interiéru tkví rovněž v jeho orientálním rázu. Jeho součástí jsou mimo jiné originální lampy z Blízkého východu, tematické fotografie, perské koberce či stylizované dlaždice. Bydlení v bílé barvě s odstíny nebe a slunce prohřívá ještě krása dřeva, které se uplatnilo jak na nábytku, tak na podlaze. Oslavou jeho krásy jsou především již zmíněné ručně vyřezávané dveře.

Majitelé bytu až donedávna cestovali po celém světě. Domů si ze svých dobrodružných cest přivezli celou řadu vybavení a doplňků. Místa, která jim učarovala, tak zůstala díky těmto vzpomínkám stále v jejich srdcích. Nyní, během pandemie, kdy odlety nejsou možné, se tyto zhmotnělé vzpomínky staly obzvláště důležitými.

Zdroj: Pion Level

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock