Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní bydlení v bývalé tovární hale

Moderní bydlení v bývalé tovární hale

Bývalá tovární hala v moderní městské čtvrti El Poblenou v Barceloně se proměnila na několik menších bytů. Do jednoho z nich, jehož interiér získal novou tvář díky profesionálům ze studia Egue y Seta, se nyní podíváme. Zdobí jej barvy slunce, vody i země. Odkaz na blízké nejkrásnější pláže Barcelony je tak dokonalý.

Bydlení v revitalizované městské čtvrti

Městská čtvrť, v níž vyrostlo toto zajímavé moderní bydlení, nevypadala vždy tak svůdně. Jednalo se totiž o místo s průmyslovou minulostí plné industriálních zón. Ty zde vznikaly díky překotnému hospodářskému růstu v 19. století. Celá oblast náležící k hospodářským centrům Katalánska se tak se vším všudy podřídila požadavkům průmyslové revoluce. Jakmile ale pokrok ustrnul a výroba začala klesat, lidé zamířili za prací jinam a po celém tom průmyslovém zázraku zůstaly jen časem zaprášené tovární haly. Barcelona se však přece jenom po stádiu stagnace s tímto pozůstatkem staré doby vypořádala. Nejprve jí pomohly olympijské hry v roce 1992, kdy se začalo s revitalizací nevzhledných průmyslových zón. Na tu pak roku 2000 navázal projekt 22@, který měl místo proměnit v moderní městskou čtvrť. Do tohoto projektu spadal shodou okolností také dvoupokojový byt, jehož interiér si nyní představíme.

Moderní bydlení v bývalé tovární hale

Nový byt ve staré tovární hale

Byt s kouzelným nádechem přímořské atmosféry se rozkládá na ploše 46 m² a na první pohled zaujme především zajímavě řešenými vnitřními zdmi. Byt ve tvaru úzkého obdélníku totiž sestává ze samostatně koncipované ložnice, která je od ostatního prostoru oddělená pomocí přepážek z dřevěných latí. V interiéru lze však najít také netradiční stěnu ze skla či z živých rostlin. Takto volené stěny tak jistým způsobem dodávají obyvateli bytu pocit soukromí, ale zároveň interiéru neubírají na vzdušnosti a prosvětlení. Živé rostliny vůbec tvoří hlavní komponent bytu, a tím mu dodávají na přirozené kráse a svěžesti.

Přečtěte si také

Nadčasový interiér se smyslem pro krásu

Mokotów, městská rezidenční čtvrť ve Varšavě, je známá svým osobitým stylem a hojností zeleně. Oblíbil si ji i mladý inženýr, který svého času studoval v Paříži. Se svým smyslem pro krásu si zařídil…

Symbióza surových i jemných prvků

Tento byt sice neukazuje mnoho ze své minulosti, přesto se zde najdou jisté prvky industriálního stylu. Charakter původní průmyslové haly tak o sobě dává vědět například díky obnaženým cihlám nebo odhalenému a lehce oprýskanému betonu. Pozadu však nezůstávají ani některé z bytových doplňků v čele s umělými svítidly. Surovost těchto prvků v interiéru však potlačují prvky jemné a na pohled velmi příjemné. Jedná se především o barevné textilie, nápadité obrazy a záplavu pokojových květin.

Srdcem tohoto roztomilého a zbrusu nového domova je otevřená místnost propojující obývací zónu s tou kuchyňskou a jídelní. Díky absenci bariér mezi jednotlivými částmi interiéru tak došlo k jeho zvětšení a provzdušnění. Výjimkou je pouze prostor určený ke spánku, který si nadále uchovává své soukromí. V kdysi šedé tovární hale tak vzniklo místo, které je klidnou oázou plnou barev. A které si i přesto uchovává několik vzpomínek na velký průmyslový boom ve Španělsku.

Zdroj: www.egueyseta.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock