Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kombinace moderny s historií místa

Kombinace moderny s historií místa

Interiér, na který se dnes podíváme, je inspirován kdysi velmi moderním činžovním domem, na kterém se za dobu jeho existence stihnul podepsat čas. Přesto se architektovi podařilo v tomto, teď už starším bytě vytvořit krásný interiér, kde se navzájem propojují moderní prvky s těmi staršími.

Jak bydlet moderně ve starším prostoru

V nájemním domě je původní, nově obnovený výtah, což ´velmi usnadní přístup k bytu lidem s omezenou pohyblivostí. Majitel tohoto bytu chtěl, aby byl moderní a obsahoval vše potřebné, ale zároveň vyslovil své přání zachovat přirozený odkaz místa a jeho historickou hodnotu. Kombinace jednoduchého moderního designu s historickým nábytkem a příslušenstvím vytvořila přátelskou atmosféru. Lakovaná podlaha je perfektním zázemím pro starožitnou pohovku či stůl, vše je doplněno všudypřítomnými knihami a malbami.

Důraz na barevnost

Nepochybnou výhodou tohoto bytu jsou velká okna, která do prostoru nesou jasné světlo. V kombinaci s modrými akcenty vytvářejí idylickou atmosféru. Moderní interiérové prvky jsou začleněny do prostoru tak, aby nebyly vidět, nebo aby dokonale ladily k historickým a přirozeným prvkům bytu.

Důležitým rysem tohoto projektu je kuchyň a koupelna, které jsou navzdory jejich malým rozměrům plně funkční a esteticky vzhledné. Ovládají je jasné barvy, které celý prostor opticky zvětšují. Teplou a domáckou atmosféru zajišťují dřevěné prvky a starší doplňky. Díky pozoruhodným obkladům stěn je prostor tohoto bytu jasně rozdělen. Tapeta, která se nachází na dvou místech - v ložnici a za pohovkou - činí tato místa velmi útulnými. Vkusně vypadají i modré závěsy, které celému bytu dodávají více hravosti.

Zdroj: tryc.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock