Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Mezonetový byt pro čtyřčlennou rodinu na bratislavské Kolibě

Mezonetový byt pro čtyřčlennou rodinu na bratislavské Kolibě

Mezonet na úpatí Koliby odráží potřeby 4-členné rodiny a dokonale využívá výhled na krásy města. Potlačená barevnost, snaha o formální efektní konfrontaci materiálů a povrchů

Kvalitní architektury už dávno nemáme na našem území jako šafránu a mezonetový byt s pracovním názvem "Byrd" je jasným důkazem dobrého interiérového designu. Práce  architekta Ing. arch. Petra Chabana nás dostala prakticky ihned a nadšení přetrvává dodnes.

Projekt záměrně potlačující barevnost, v němž hraje hlavní prim souhra materiálů a povrchů v šedých odstínech pohltí zejména zastánců jednoduchosti, čistoty a minimalismu. Mezonetový byt se rozkládá na dvou podlažích se samostatnými terasami a podlažní plochou činícím až 290 metrů čtverečních.

Mezonetový byt pro čtyřčlennou rodinu na bratislavské Kolibě
Foto: Peter Chaban

Ve spodní části mezonetu se nachází obytná zóna s propojenou kuchyní, jídelnou a obývací místností, podél které jsou bezrámové skla poskytující dostatek světla či výhled. Ložnice jsou orientovány do sousedního parku. Svrchní prostory zase nabízejí možnost zábavy v podobě klubové místnosti s posezením a kulečníkovým stolem, wellness a rozlehlou terasou tyčící se nad Bratislavou. Na nedostatek soukromí se tak nemohou stěžovat rodiče ani děti.

Při návrhu rekonstrukce byly podle slov architekta odrazovým můstkem několik faktorů, avšak nejvíce vidět právě důraz kladen na výhledy z úpatí Koliby. Přece jen, vychutnávat si ranní kávu při panoramatu krás hlavního města má své kouzlo.

Foto: Peter Chaban
Zdroj: Ing. arch. Peter Chaban

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock