Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce bytu s modrou kuchyní a knihovnou

Rekonstrukce bytu s modrou kuchyní a knihovnou

Byt na nároží domu na pomezí Žižkova a Vinohrad skýtá to pravé bydlení pro všechny, kteří nejen v tomto předvánočním čase rádi uplatní svůj kulinářský um. Je však skvělou inspirací také pro ty, jež milují knihy a těší se, až s jednou z nich usednou do tichého koutku ve svém pokoji. Hlavní dominantou tohoto pražského bytu je totiž svěže modrá kuchyně a také velkorysý úložný prostor pro knihy.

Prostorný a hravý byt

Na ploše o velikosti více než 150 m2 projevili svou invenci architekti Pavel Nový a Vít Svoboda ze společnosti 0,5 Studio. Namísto luxusních materiálů, okázalosti a snahy o efekt vsadili na hravost barev a tvarů – a udělali dobře. Dispozice bytu definovaná situováním v nároží domu byla poupravena jen mírně. Jeho hlavní devizou je tak centrální hala úctyhodných rozměrů, ze které lze vstoupit prakticky do všech místností. Chytrým řešením jsou přitom zaoblené hrany rohové skříně, které tak nebrání průchodu. Prakticky až na dva úložné prostory s knihami jsou všechny další úložné prostory skryty ve stěnách, díky čemuž může naplno vyniknout elegantní ráz interiéru. Ten umocňují také vysoké stropy, které celku dodávají na vzdušnosti. Vzniká tak minimalisticky zařízený, vzdušný, světlý a prostorný byt, jehož hravost je zastoupena především neobvyklou modrou kuchyní.

Rekonstrukce bytu s modrou kuchyní a knihovnou

Modrá kuchyně jako perla domova

Interiér bytu je příjemně jasný nejen díky bílé výmalbě, dostatku denního světla či umělých liniových svítidel, ale také díky modré kuchyni. Ta přináší do prostoru neuvěřitelnou hravost, jíž osvěžuje celou ústřední halu. Právě kvůli své jasně modré barvě a částečně vykonzolovanému hranolu spodních skříněk je opravdovou dominantou místnosti. V celé své kráse přitom vyniká především tím, že neukazuje na odiv nic, co je v běžné kuchyni běžně na očích. Je prostě modrá, minimalistická a krásná sama o sobě.

Originální domov

V hravosti modré kuchyně pokračuje stěna pokrytá černou tabulovou barvou, která se den po dni pokrývá veselými vzkazy od návštěv. Domov na nároží tak získává o to více na originalitě i srdečnosti. Příjemnou atmosféru doplňuje knihovna v obývací zóně, ale i ta v pokoji pro hosty. Originalitu pak tento domov ukazuje i v případě skrytých sklopných postelí, jež opět šetří prostor v interiéru. Jednoduše zařízenou a maximálně využitou místností je rovněž hlavní koupelna, ve které jsou opět všechny nezbytnosti skryté za téměř neviditelnými dvířky.

Nároží pražského domu tak krášlí byt, který je estetický, praktický i hravý. Jeho kouzlo přitom spočívá v minimalistickém stylu, a tak v něm může plně vyniknout jasně modrá kuchyně i klidové zóny plné knih.

Zdroj: www.05studio.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock