Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Apartmán ve Vysokých Tatrách s důrazem na přírodní materiály

Apartmán ve Vysokých Tatrách s důrazem na přírodní materiály

Majitelé tohoto horského apartmánu se na horách nenarodili, ale přirostly jim k srdci natolik, že si v Tatrách vytvořili druhý domov, který je celoročně obyvatelný a komfortní pro celou rodinu.

Manželé Jana a Pavel nechtěli klasickou horskou chalupu či chatu. Když objevili možnost koupit si apartmán ve Vysokých Tatrách, neváhali. "O starší nebo samostatný víkendový dům bychom se museli více starat. Volný čas na horách si chceme užívat jinak."

Romantika horské chaty

O romantiku s příchodem do studené chalupy se v tomto případě majitelé připravili. Zde je čeká moderní a prakticky zařízený interiér, kde je příjemně teplo. Manželé nemají rádi přeplněný prostor, ale jednoduché a čisté řešení s důrazem na přírodní materiály a v maximální míře praktický interiér s ohledem na jeho běžnou údržbu. Výhodou bylo, že jsme začali ve stádiu holobytu a měli jsme možnost udělat i malé dispoziční změny. Zvětšily jsme koupelnu, protože v ní chtěli mít majitelé i saunu. Tím pádem jsme posouvaly jednu příčku a ukrojily trošku ze sousední ložnice. Obývák jsme zase malinko rozšiřovali.

Apartmán je vlastně 3-pokojový byt

Byt s otevřeným společenským prostorem s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, dvěma ložnicemi, koupelnou a vstupní chodbičkou. Bonusem je, že ho dokola lemuje balkon, ze kterého jsou krásné výhledy do tatranských dolin.

Apartmán ve Vysokých Tatrách s důrazem na přírodní materiály

Dřevo k horám patří

Designérce bylo od začátku jasné, že zde nesmí chybět masivní dřevo, ale ne na podlaze. Na ni upřednostnila v společenské části bytu odolnou a snadnou údržbou dlažbu z minerálního kompozitu. Je pocitově teplá a výborně kontrastuje s nepřehlédnutelnou dřevěnou stěnou, která se táhne téměř podél celého bytu.

Masivní, hrubě opracované desky přecházejí i na dveře do jedné z ložnic, které se díky tomu ve stěně zcela ztrácejí. Dřevěný obklad se opakuje i v obou ložnicích, kde jim dělá společnost celoplošný koberec na podlaze. Obklad se opakuje ještě na toaletě a zakrývá tu světlík se všemi stupadly. V koupelně zastupuje tento přírodní materiál sauna. Je vyrobena na míru z kvalitního dřeva hemlock, které je bez pryskyřice a bez suků. Na toaletě iv koupelně kontrastují s teplým dřevem šedé plochy podlahy a stěn, obložené keramickým obkladem. A protože dřevo je příjemně zútulňujúce, vybrala z něj designérka Janka i jídelní stůl a závěsná svítidla nad ním z kombinace dřeva a skla.

Interiér je zařízen solitérními designovými kousky, které jsou doplněny atypickými, na míru vyráběného nábytku s originálními kovanými prvky z dílny uměleckého kováře. Barevnost interiéru vychází z použitých přírodních materiálů a je v příjemných zemitých tónech.

Zdroj: Mgr. art. Jana Cymorková, CYMORKA interior design, www.cymorka.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock