Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt jako vzpomínka na Afriku

Byt jako vzpomínka na Afriku

Inspirujte se bytem, který připomíná daleké cesty za krásami Afriky. Elegantní dub v medovém odstínu doplnil mahagonové jednorožce a ebenové žirafy. Modrá a béžová připomíná tolik milované moře s jemným pískem. Tento prostor vám snadno připomene nejhezčí okamžiky léta a dálek.

Časté cestování je stále dostupnější, zaručuje nové zážitky a obohacuje život o úžasné vzpomínky. Někdy mohou být cesty zpět i vyčerpávající, především ty dlouhé. Je důležité mít místo, kde se snadno relaxuje a kde člověk snadno načerpá nové síly. Kde tedy odpočívat, když ne ve svém vlastním bytě? Všichni se shodneme, že interiér musí být příjemným místem. Byt o rozloze 75 metrů čtverečních, který je uspořádán jako obývací pokoj s kuchyní, ložnice, pokoj pro hosty, šatna a koupelna, je velmi prostorný, proto vyžadoval promyšlený design.

Barvy hrají prim

Architekti z Tyma Projekt navrhli byt nejen jako prostor pro relaxaci, ale také jako místo, které odkazuje na zálibu v cestování majitele bytu. Architekti pracovali zejména s barvami a svítidly pro vytvoření zajímavé hry se světly. Byt má barevné schéma odkazující na místa navštívená majitelem. Pečlivě vybraná barevná šablona byla přizpůsobena cestování: Modrá odráží barvu oceánu, barva stěn napodobuje barvu písku a odstín naolejovaného dřeva připomíná barvu země spálené sluncem.

Byt jako vzpomínka na Afriku
Foto: Krzysztof Czechowski

Ložnice není jen postel

Při zařizování ložnice se pozornost často zaměřuje pouze na místo k spánku, což je samozřejmě důležitý prvek, ale ne jediný, který by měl být vzat v úvahu. Na co se nejčastěji díváme, když ulehneme do postele? Rozhodně zeď před vámi. Proto stojí za to se při navrhování interiéru zaměřit i na ní. Architekti umístili na zeď mapu a fotografickou koláž jako další odkaz na vášeň pro cestování. Šikovně umístěná zrcadla na předních dveřích šatní skříně poskytují části ložnice více světla.

Přečtěte si také

Apartmán s modrou kuchyňskou linkou

O tom, že modrá je dobrá, vás přesvědčí působivý apartmán ukrytý v oblasti Českomoravské vrchoviny. Nalézá se v malé vesničce u Nového města na Moravě. Tato malá vesnička nese jméno Studnice a…

Kuchyňský prostor s plynulým přechodem do obýváku

Kuchyně je propojena s obývacím pokojem. Vzhledem k malému prostoru přidělenému právě jídelnímu stolu byl každý volný prostor pečlivě využit a uspořádán. Architekti chtěli čistou formu, proto jsou kuchyňské skříňky pouze v jedné části, což dodá místnosti vzdušnost. Často používaným řešením je umyvadlo umístěné pod oknem. I tentokrát klient o takovém umístění snil. Aby se zabránilo konfliktu otevřeného okna a dřezové baterie, architekti umístili baterii atypicky po straně dřezu.

Byt je zařízen ve velmi minimalistickém stylu. Jednou z mála dekorací v interiéru jsou ebenové figurky přivezené z Afriky, kam klient nejčastěji cestuje. Osvětlení lze považovat za další dekoraci a nezbytnou výzdobu v interiéru. Projekt vsadil na mnoho světelných zdrojů, včetně oblíbeného osvětlení architektů - reflektorů.      Ty poskytují zajímavé efekty na stěnách právě díky možnosti pohybu světla v různých směrech. Zde architekti změnili převládající názor, že světlo by mělo být rozptýlené a rovnoměrné. Je mnohem zajímavější umět nasměrovat světlo a osvětlit sféry, na kterých nám záleží, a ponechat části, které nevyžadují světlo, tmavé.

Foto: Krzysztof Czechowski
Zdroj: www.tymaprojekt.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock