Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Okouzlující interiér v boho, glamour a botanical stylu

Okouzlující interiér v boho, glamour a botanical stylu

Bydlení, které dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, v sobě mísí hned několik netradičních stylů. A tak tu najdeme styl boho, glamour i botanical. Jejich vytříbený koktejl dal vzniknout naprosto okouzlujícímu interiéru, jemuž odvaha a sex-appeal rozhodně nechybí.

Sen o novém bydlení

Než se v bytě staršího domu mohla usídlit přitažlivá kombinace hned několika stylů, bylo zapotřebí důkladné rekonstrukce. Majitelka bytu svěřila zhmotnění svých snů do rukou mladého designérského dua ve složení Anton Kornejev a Jekaterina Blochina. Přála si, aby vykouzlili jedinečný světlý interiér, ve kterém bude radost žít, tvořit a snít. Právě proto si byt od designérů vysloužil jméno Sen. Na jeho proměně strávili hodně času a využili přitom řadu svých odvážných představ. Byt ve starším domě jim tak opravdu přirostl k srdci.

Rekonstrukce bytu od základů

Byt si vyžádal rekonstrukci přímo od podlahy. Staré parkety nechali designéři obrousit a natřít bílou barvou. Také stěny u oken a v ložnici za čelem postele byly otlučené až na cihlu a pokryté stejným odstínem. Bílou barvu pak v interiéru příjemně rozbily netradiční tmavé stropy. Ty si mohli designéři dovolit díky velkým oknům, jež do pokoje propouštějí dostatek slunečních paprsků. Zajímavé je přitom oddělení pomocí snížené zdi mezi jídelní a obývací částí bytu. Designéři tak díky různých chytrým řešením, úpravám dispozic a s využitím designových prvků vykouzlili z bytu čarovnou oázu klidu a pohodlí.

Okouzlující interiér v boho, glamour a botanical stylu
Foto: Oľga Šangina

Tajemný interiér s dotekem stylu botanical

Celý byt je takovou přitažlivou hrou fantazie. Černé stropy příjemně ladí s kuchyňskou linkou a se stěnou za posuvnými dveřmi. Koketují s bílou podlahou a dodávají celému interiéru tu správnou dávku invence. Svým netradičním vzhledem zaujmou také dvoje naprosto originální posuvné dveře v jídelní části, které působí spíše jako designová stěna, za nimiž by asi nikdo nečekal další dvě místnosti. Tyto dveře krášlí dřevěná mozaika s orientálním nádechem. Kouzelnou atmosféru v jídelně umocňuje překrásný korálkový lustr, elegantní stolek se židlemi i těžké závěsy v tmavě zelené barvě. Protější stěnu pak zdobí působivá velkoformátová tapeta s motivem exotických rostlin. Rostliny obecně hrají v interiéru bytu hlavní roli a vedle boho a gamour stylu tak do něj přinášejí i nádech stylu botanical. V jeho šlépějích kráčí i řada zdejších bytových doplňků, k nimž patří zejména dřevěná taburetka a lampa ze zeleného skla, která původně sloužila jako nádoba na víno, či zvláštní slaměný polštář.

Přečtěte si také

Skandinávské bydlení

Snadno rozpoznatelné a stále populárnější je bydlení ve skandinávském stylu. Získává si stále více příznivců i v našich krajínách. A není divu. Čistý a svěží design, neutrální bílá a masivní dřevo.…

Boho a glamour styl v interiéru

Z interiéru bytu doslova prýští svoboda, živelnost a nevyčerpatelná energie. A to všechno je vlastní interiérovému stylu boho. Nespoutanost a originalita zastoupená v důvtipném mixu rozličných materiálů a barev dodává tomuto bydlení ten správný šmrnc. V bohémském stylu zkrátka nemá nuda místo, a to platí také o stylu glamour. V interiéru je totiž zastoupen jak elegantními kusy nábytku a doplňky, tak starorůžovou barvou a zlatými akcenty. Výsledkem je pak harmonický glamour prostor s nádechem okázalosti bohémského stylu i přirozenosti stylu botanical.

Krásné i praktické bydlení

Nový domov vytvořený příhodnou symbiózou tří stylů je přitažlivý především po stránce estetické. Jistý dotek tajemna mu přitom dodávají bytové doplňky z cizích krajů. Textilie, drobné dekorace i lustr pocházejí až z daleké Asie. Eklektický výběr doplňků však v prostoru vyvažuje bílé pozadí. Čisté linie a absence skříní nechávají prostor volně dýchat, a tak veškeré vybavení může vyniknout v plné kráse. Přesto je tu ale i dostatek místa pro uložení nezbytných věcí, jen zkrátka není příliš na očích. Za nenápadnými bílými dveřmi zabudovanými do stěny při kuchyni se tak vchází do šatny s vestavěnými úložnými prostory. Další se pak nacházejí v předsíni, kterou opticky zvětšují nadrozměrná zrcadla. I přes dostatek místa pro ukládání věcí tedy byt ve výsledku stále působí velice vzdušným, světlým a svěžím dojmem.

Na vcelku malém prostoru tak pod rukama šikovných designérů vyrostl naprosto okouzlující byt plný fantazie, tajemna, luxusu i přirozenosti. Ačkoliv se může zdát, že to snad vůbec nejde dohromady, výsledek je neuvěřitelně harmonický a vkusný.

Foto: Oľga Šangina
Zdroj: www.akorneev.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock