Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Barevné boho se špetkou skandinávského stylu

Barevné boho se špetkou skandinávského stylu

Mezonetový byt prošel zásadní rekonstrukcí, aby se v něm majitelce, dětem i kočce líbilo a dobře žilo. Z obyčejného bytu se stal stylový domov zařízený v barevném boho se špetkou skandinávského stylu. Byl navržen v neutrálních odstínech zemitých barev s přidáním tmavé, lesní zelené, černé a dřeva. Celý interiér doplňují fascinující barevné kombinace, jako třeba křeslo v radostné žluté.

V bytě v severním Polsku žije žena se dvěma dětmi a kočkou. Přála si mít teplý a útulný byt, ale zároveň originální, aby interiér nebyl jako okopírovaný podle současných trendů. Původním plánem bylo provést pouze funkční dispoziční řešení, ale po velmi pozitivní spolupráci se investor rozhodl svěřit svůj byt architektům úplně. Projekt předpokládal maximální využití prostoru bytu a uspořádání založené na prvcích boho a skandinávského stylu, doplněné trochou eklekticismu. Tento mix vytvořil živý, rozmanitý prostor, který potěšil obyvatele domácnosti.

Boho styl v interiéru

Nespoutaný a vždy přizpůsobený na míru. Takový je boho styl. Je to barevný mix černé, hnědé, zelené a vždy doladěný o extravagantní barvy, kterých se nemusíte bát. Ty interiér náležitě rozzáří. Pro boho styl je také typické dřevo na nábytku a dekoracích, ale i proutěný nábytek a květináče a z textilií hraje prim len a bavlna. Je to ideální styl pro všechny, kteří se rádi obklopují věcmi, které pro ně mají citovou hodnotu. Sošky z cest, darované obrazy nebo výhodné nákupy z antikvariátů. To vše pečlivě zakončuje zelená tečka pokojových rostlin. Na ty nezapomínejte. Těm boho styl náramně sluší a přispívají k nezbytné dávce exotiky.

Barevné boho se špetkou skandinávského stylu

Dřevo a barva

V obývacím pokoji proti zelené zdi stojí prostorná bílá knihovna a oválný jídelní stůl s barevnými židlemi.Obývací pokoj i se zelenou stěnou vytvořil jedinečné a barevné zázemí, kde je místo i pro knihovnu. Vedle ní je oválný jídelní stůl, kolem kterého je několik židlí různých tvarů. Nejzajímavějším kusem nábytku, který je také barevným výkřikem ve stínu, je světle žluté křeslo Forli od Gala Collezione. Kromě zřejmé funkce pohodlného odpočinku dodává jeho přítomnost útulné teplo do interiéru a rozbíjí monotónnost neutrálních barev. Tento pohodlný ušák se stal oblíbeným místem k odpočinku. Jeho zajímavé měkké polstrování je rafinované do nejmenších detailů. Čalounická textilie zvolená majitelem je nejen velmi dekorativní, ale vyznačuje se také příjemnou texturou na dotek a vynikající odolností. Dojem útulnosti umocňuje jeho oblý tvar a vysoké dřevěné nohy.

Přečtěte si také

Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty

Byt, do kterého nyní společně nahlédneme, zaujme především dokonalou hrou barev. Na ploše 66 m² zde totiž vzniklo příjemné bydlení ve skandinávském stylu s pastelovými akcenty.

Ať se dobře spí

Světlá ložnice si také drží nádech boho stylu, ale je oživená květinovými motivy. Místo tradičního otevíracího křídla je vstup do ložnice vyroben z posuvných dveří z krásného světlého dřeva. Tento jedinečný materiál byl znovu použit v jednom z dětských pokojů, kde architekt navzdory malému prostoru vymyslel praktický úložný prostor. V dětských pokojích není místa na rozdávání, ale zde byl prostor využit na maximum. Každý má ve svém pokoji vše, co potřebuje. Neutrální a světlé barvy přidají na objemu a chytré úložné prostory šetří centimetry.

Barevné boho se špetkou skandinávského stylu

Na detailech záleží

Architekt byl také autorem návrhu bílé kuchyně s frézovanými detaily. Individuální nábytek přizpůsobený místnosti byl vyroben na zakázku truhlářskou dílnou. Aby se zdůraznil prostor a útulný charakter bytu, na zdi v kuchyni byla použita cihla. Kuchyňské desky a skříň jsou vyrobeny z dubu Lancelot. V malé koupelně je prostor pro vanu a malé umyvadlo se skříňkou. Úložný prostor nad záchodovým rámem se zrcadlovými čelními stěnami byl použit jako úložné místo a prvek, který prostor dále rozšiřuje a opticky zvětší prostor. V bytě je hojně zastoupená černá, která umí podtrhnout krásu interiérů. Je zastoupená především na doplňcích, lampách a textiliích. V kuchyní byla jedna stěna vymalována černou tabulovou barvou, která dává prostor pro kreativního ducha rodiny. Je zábavné psát na zeď veselé vzkazy, jídelníček nebo jen malovat obrázky pro radost.

V bytě dominují neutrální barvy, zajímavé kontrasty v podobě tmavě zelené zdi, žlutého křesla, černé, cihel a marocké podlahy v kuchyni. Celek dýchá velmi přirozenou, smyslnou atmosférou. Výsledkem spolupráce s architekty je prostor, který žije, potěší oko a zaujme svou rozmanitostí.

Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Barevné boho se špetkou skandinávského stylu
Zdroj: Designer Good Laboratory Sandra Białkowska

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock