Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Barevný interiér s nádechem retro stylu

Barevný interiér s nádechem retro stylu

Naprosto okouzlující interiér plný barev s nádechem převážně retro a historizujícího stylu vznikl pod rukama designérky Weroniky Steffen-Lotarské, zakladatelky studia V Projekt. Zaujme svou elegancí i ryzí funkčností, které bok po boku vytvářejí pěkné i praktické bydlení. Díky použitým vysoce kvalitním materiálům působí interiér bytu přitažlivým sametovým nádechem. Vkusná kombinace barev, materiálů i tvarů v něm vytváří neobyčejnou atmosféru, která je základem pro šťastný a spokojený domov.

Majitelé bytu si přáli barevné bydlení, které by bylo plné optimismu a elegance. Designérka tak s invencí sobě vlastní vytvořila interiér se špetkou tyrkysu, hrstí švestek a trochou hořčice. Jemné odstíny těchto barev se proměnily v příjemný koktejl, který dal bytu tu správnou šťávu. Obklopilo jej čistě bílé pozadí, takže mohl vyniknout každý jednotlivý kus vybavení. Designérka měla radost, že se setkala s párem, který se nebrání zakomponování hned několika odstínů barev do prostoru. Přece jen se to nestává často a klienti volí spíše střídmé neutrální odstíny. O to víc si proměnu interiéru bytu mohla vychutnat. Díky její fantazii, vkusu i souznění s majiteli bytu mohl vzniknout domov protkaný barvami a různými interiérovými styly. Výsledný eklektický styl je tak nejen odrazem hravých duší obou partnerů, ale také výrazem kreativní vášně designérky.

Důraz na kvalitní vybavení interiéru

V interiéru se zvláštní péče dostalo zejména nábytku. Stará pohovka designérku zaujala, a tak jí dala nový kabát. Pohovka získala krásné velurové čalounění v tyrkysovém odstínu a také společnost barevných dekorativních polštářků. V obývacím pokoji se tak prezentuje jako čestný prvek výzdoby. Na první pohled působí jako sametové pohlazení, a svádí tudíž nejen k doteku, ale i k vysoce komfortnímu odpočinku. Kvalitou však nezaujme pouze pohovka. Pohled návštěvníků se jistě zastaví rovněž na překrásné knihovně, obrazech, lustrech, poličkách, komodách, skříních, textiliích a bytových doplňcích. Krása tohoto interiéru přitom sahá od podlahy až ke stropu. Stylové štuky a dřevěná podlaha se vzorem rybí kosti odkazují na klasickou atmosféru starých činžovních domů. Umělecké artefakty kolem dokola přibližují zvídavou duši majitelů a dodávají interiéru osobitý charakter.

Barevný interiér s nádechem retro stylu
Foto: Mieczysław Jaworski

Mix interiérových stylů

V barevném interiéru je možné rozeznat hned několik stylů. Z těch vystupuje zejména historizující, retro a provensálský styl. Poslední zmíněný je zastoupen především kouzelně něžnou bílou kuchyní a typickými elegantními lustry ve stejné barvě. Najde se tu i řada historických kousků v moderním hávu. S ohledem na různé styly umožňuje vlastně toto bydlení cestování časem. Mix jednotlivých stylů zaujme svou přirozenou krásou, která si však nelibuje v okázalém luxusu.

Přečtěte si také

Fantastický mezonet odráží vkus majitele

Prostor s netradičně řešenou dispozicí – prostorný, vzdušný, tvárný a světlý; takto nějak bychom mohli charakterizovat mezonet. Mezonety jsou byty, které se nachází těsně pod střechou a tvoří tak…

Vzdušné a světlé bydlení

Díky vhodně zvoleným úložným prostorům je většina věcí důmyslně schována za dvířky, a tak může celý interiér volně dýchat. Byt je vzdušný a díky velkým oknům a světlým barvám i dostatečně prosvětlený. Světlé tóny dřeva zde příjemně korespondují s čistě bílým pozadím, které hravě rozbíjejí sametové akcenty barev. Vzdušnosti bytu nahrává také omezený počet bytových doplňků, které mohou o to více v celé své kráse vyniknout. Nechybí tu ani řada zajímavých prvků, mezi něž patří například netradičně zavěšené květináče na bylinky či působivé rolety v koupelně.

Ve výsledku tak pod rukou architektky vznikl byt, který se nebojí kombinace barev, materiálů a stylů. Působí elegantním dojmem, kterému nechybí svěžest ani nostalgie, a tak je lákavou vstupenkou do časů dávno minulých.

Foto: Mieczysław Jaworski
Zdroj: www.vprojekt-weronika.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Perníková chaloupka

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Vánoční inspirace a dekorace

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock