Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Barevný interiér s nádechem retro stylu

Barevný interiér s nádechem retro stylu

Naprosto okouzlující interiér plný barev s nádechem převážně retro a historizujícího stylu vznikl pod rukama designérky Weroniky Steffen-Lotarské, zakladatelky studia V Projekt. Zaujme svou elegancí i ryzí funkčností, které bok po boku vytvářejí pěkné i praktické bydlení. Díky použitým vysoce kvalitním materiálům působí interiér bytu přitažlivým sametovým nádechem. Vkusná kombinace barev, materiálů i tvarů v něm vytváří neobyčejnou atmosféru, která je základem pro šťastný a spokojený domov.

Majitelé bytu si přáli barevné bydlení, které by bylo plné optimismu a elegance. Designérka tak s invencí sobě vlastní vytvořila interiér se špetkou tyrkysu, hrstí švestek a trochou hořčice. Jemné odstíny těchto barev se proměnily v příjemný koktejl, který dal bytu tu správnou šťávu. Obklopilo jej čistě bílé pozadí, takže mohl vyniknout každý jednotlivý kus vybavení. Designérka měla radost, že se setkala s párem, který se nebrání zakomponování hned několika odstínů barev do prostoru. Přece jen se to nestává často a klienti volí spíše střídmé neutrální odstíny. O to víc si proměnu interiéru bytu mohla vychutnat. Díky její fantazii, vkusu i souznění s majiteli bytu mohl vzniknout domov protkaný barvami a různými interiérovými styly. Výsledný eklektický styl je tak nejen odrazem hravých duší obou partnerů, ale také výrazem kreativní vášně designérky.

Důraz na kvalitní vybavení interiéru

V interiéru se zvláštní péče dostalo zejména nábytku. Stará pohovka designérku zaujala, a tak jí dala nový kabát. Pohovka získala krásné velurové čalounění v tyrkysovém odstínu a také společnost barevných dekorativních polštářků. V obývacím pokoji se tak prezentuje jako čestný prvek výzdoby. Na první pohled působí jako sametové pohlazení, a svádí tudíž nejen k doteku, ale i k vysoce komfortnímu odpočinku. Kvalitou však nezaujme pouze pohovka. Pohled návštěvníků se jistě zastaví rovněž na překrásné knihovně, obrazech, lustrech, poličkách, komodách, skříních, textiliích a bytových doplňcích. Krása tohoto interiéru přitom sahá od podlahy až ke stropu. Stylové štuky a dřevěná podlaha se vzorem rybí kosti odkazují na klasickou atmosféru starých činžovních domů. Umělecké artefakty kolem dokola přibližují zvídavou duši majitelů a dodávají interiéru osobitý charakter.

Barevný interiér s nádechem retro stylu
Foto: Mieczysław Jaworski

Mix interiérových stylů

V barevném interiéru je možné rozeznat hned několik stylů. Z těch vystupuje zejména historizující, retro a provensálský styl. Poslední zmíněný je zastoupen především kouzelně něžnou bílou kuchyní a typickými elegantními lustry ve stejné barvě. Najde se tu i řada historických kousků v moderním hávu. S ohledem na různé styly umožňuje vlastně toto bydlení cestování časem. Mix jednotlivých stylů zaujme svou přirozenou krásou, která si však nelibuje v okázalém luxusu.

Přečtěte si také

Apartmán v bílém provedení

Bílá barva je v moderních interiérech nejen trendy, ale často také nezbytnou součástí pro vytvoření dokonalé a příjemné kompozice. Bílý interiér je přímo ideálním místem pro odpočinek a relax, a to…

Vzdušné a světlé bydlení

Díky vhodně zvoleným úložným prostorům je většina věcí důmyslně schována za dvířky, a tak může celý interiér volně dýchat. Byt je vzdušný a díky velkým oknům a světlým barvám i dostatečně prosvětlený. Světlé tóny dřeva zde příjemně korespondují s čistě bílým pozadím, které hravě rozbíjejí sametové akcenty barev. Vzdušnosti bytu nahrává také omezený počet bytových doplňků, které mohou o to více v celé své kráse vyniknout. Nechybí tu ani řada zajímavých prvků, mezi něž patří například netradičně zavěšené květináče na bylinky či působivé rolety v koupelně.

Ve výsledku tak pod rukou architektky vznikl byt, který se nebojí kombinace barev, materiálů a stylů. Působí elegantním dojmem, kterému nechybí svěžest ani nostalgie, a tak je lákavou vstupenkou do časů dávno minulých.

Foto: Mieczysław Jaworski
Zdroj: www.vprojekt-weronika.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock