Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tmavší barvy v interiéru? Inspirací je byt v Rezidenci Waltrovka

Tmavší barvy v interiéru? Inspirací je byt v Rezidenci Waltrovka

Vzorový byt v Rezidenci Waltrovka je důkazem toho, že i tmavý interiér může působit útulně a elegantně. Kráčí tak proti proudu českých interiérů, ve kterých převažuje bílá barva. Za svůj luxusní vzhled přitom vděčí mimo jiné kvalitním materiálům a atypickým prvkům, které spoludotvářejí osobitý charakter interiéru.

Bydlení v barvě moka

Interiérová designérka Beata Haškovcová předvedla v tomto bytě naplno svůj jemný cit pro barvy. Inspirovaná zahraničními trendy sáhla po paletě tmavých barev, které s vkusem namíchala s těmi světlejšími. V bytě tak ve výsledku převažuje základní moka barva rozjasněná kovovými akcenty. Ta se objevuje převážně v obývacím pokoji a v ložnici, naplno si jí užívá i samotná vstupní chodba. Celkový tmavý dojem z interiéru pak příhodně prosvětluje nábytek v barvě Champagne a šedo-wenge. Mezi neutrálními a tmavšími barvami se přitom nádherně vyjímá elegantní starorůžová barva, kterou si designérka velice oblíbila, což je v interiéru opravdu znát.

Luxusní interiér plný kvalitních materiálů

To, co činí tento interiér natolik luxusním, netkví jen ve vhodné kombinaci barev, ale také v použití opravdu kvalitních materiálů. Ať už se jedná o čalounění, tapety, koberce, polštáře nebo o jednotlivé kusy nábytku, všechno působí neskutečně příjemným a hřejivým dojmem. Drsnější materiály a barvy doplňují ty jemné, vše je vyrobeno a umístěno s citem, nikde nic nebije do očí a vše naopak ladí tón v tónu. Bydlení tak s přehledem splňuje nároky na komfort, a přesto je plně funkční a estetické zároveň.

Tmavší barvy v interiéru? Inspirací je byt v Rezidenci Waltrovka

Nahlédnutí do obývacího pokoje a do jídelny

Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou krášlí působivá výmalba v moka barvě v kombinaci s výraznými pruhy luxusních tapet. Pozornost na sebe automaticky strhává designový lustr a nástěnná dekorace. Nechybí zde ani kovové prvky, vysoký koberec či živé květiny. Regál s nimi navíc chytře a esteticky rozděluje relaxační zónu od jídelní. I tady pokračuje rustikální dubová podlaha, která celý prostor účinně prosvětluje a prohřívá. A to je v kuchyni a jídelně obzvláště zapotřebí, protože v nich převládá černá barva. O eleganci a minimalismus se zde stará zejména moderní jídelní stůl obklopený židlemi v čistém designu, ale také prostor mezi pracovní deskou a horními skříňkami kuchyňské linky, na němž je použita tenká keramika.

Ložnice a dětský pokoj

Barvy a materiály typické pro celý byt se objevují také v ložnici. V té se propojují materiály masivního dubu a dýhy na podlaze, obkladu za čelem postele i na masivním rámu zrcadla. Skříňky a noční stolky zaujmou tmavě šedým wenge dekorem v kombinaci s lakovanými prvky. O hřejivý dojem se starají především textilie, které perfektně ladí s výmalbou i nábytkem v celé ložnici. Co se týče dětského pokoje, v něm se mnohem více dostávají ke slovu světlé barvy. Stěžejní je tu především hra s tapetami, jejich barvami a motivy. Ve starorůžové a jemně šedé barvě na sebe nádherně navazují a navíc příjemně ladí s bílými prvky v pokoji. Celek tak vypadá neskutečně jemně a něžně. Zajímavosti přitom neujde ani atypicky řešený psací stůl.

Na skok do koupelny

Invenci architektky neušla ani koupelna. Také ta využívá barev tradičních pro celý byt. V této relaxační místnosti zaujme například antracitový blok obkladů, který poněkud dlouhou koupelnu účinně zkracuje, přičemž dodává prostoru na dynamičnosti. Obrovské zrcadlo zase prostor prohlubuje. Intimní atmosféru v koupelně pak navozují ledkové pásky.

Hra světel je vůbec dalším důležitým spojovacím prvkem celého interiéru, který jej činí natolik jemným, svěžím a zkrátka krásným. S pomocí fantazie a citlivého vkusu architektky Beaty Haškovcové tak vznikl naprosto kouzelný byt plný luxusních materiálů i příjemné souhry barev.

Zdroj: www.beadesign.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock