Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vzdušné loftové bydlení s prvky z betonu

Použitím menšího množství materiálů a čistých linií v kombinaci s velkorysou obytnou částí se dosáhlo pocitu otevřeného prostoru.
Použitím menšího množství materiálů a čistých linií v kombinaci s velkorysou obytnou částí se dosáhlo pocitu otevřeného prostoru.

Pod taktovkou architektů ze studia Toledano+architects vzniklo vysoce moderní loftové bydlení pro mladý izraelský pár. Zaujme svým nezvyklým uspořádáním, vzdušností, světelným komfortem i příjemnou kombinací materiálů a barev.

Modulové systémy jsou mezi designéry čím dál tím oblíbenější. Výjimkou není ani tento loftový byt v Tel Avivu. Jeho majitelé si totiž přáli vytvořit bydlení, ve kterém by byl potenciál prostoru využit na maximum. Do interiéru měl být navíc v budoucnu integrován další pokoj.

Opravdu vzdušný interiér

Hlavní devizou tohoto originálně řešeného bytu je jeho vzdušnost. Pocitu otevřeného prostoru bylo přitom dosaženo především díky použití menšího množství materiálů a čistých linií. V důsledku toho se Interiér příjemně opticky zvětšil. Prostor je sice otevřený, například ložnice si však zachovala dostatečnou intimitu. Získala přitom opravdu dobré umístění, a tak může poskytnout překrásné výhledy z velkého okna, za nímž se nachází balkón. V ložnici je mimo jiné situována prostorná šatna, která je důmyslně skryta za posuvnými dveřmi. Díky chytrému řešení úložných prostor tak ložnice není zahlcena, což platí i pro ostatní místnosti v tomto příjemně vzdušném bytě.

Podlaha, strop a stěny jsou realizovány z betonu
Podlaha, strop a stěny jsou realizovány z betonu
Foto: Amit Geron

Bydlení s příměsí betonu

Zajímavostí tohoto bytu je především to, že jeho podlaha, strop i stěny byly realizovány z betonu. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o chladný materiál, v tomto interiéru působí neobyčejně příjemně. Může za to i jeho kombinace se světlými tóny dřeva a příjemnou paletou barev. Jisté intelektuální kouzlo pak interiéru dodává netradičně řešená knihovna zkrášlená bílým lakováním. Ta poskytuje bohaté úložné prostory a zároveň propojuje veškerou obytnou plochu. Vedle toho v sobě integruje dveře, které vedou do dalších místností.

Bydlení pro mladý pár zaujme svým minimalistickým stylem a jistou majestátností, o kterou se stará nábytek sahající od země až ke stropu. Interiér se tak opticky zvětšuje a navíc dochází i k jeho maximálnímu využití. Ve výsledku tak vznikl ukázkový příklad jednoduchého, ale funkčního industriálního interiéru s praktickým využitím modulárních systémů.

Foto: Amit Geron
Zdroj: www.toledano-architects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Byt pro milovníka techna

Netradiční kuchyň

Moderní bydlení s industriálním nádechem

Pokojíček pro milovníka aut

Rekonstrukce bytu Brno Bohunice

Interiér domu, kde vás vítá slunce

Sledujte nás

Nejčtenější články

Montovaný dům postavili za pouhých 10 dní

Unikátní přestavba venkovské stodoly

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Originální dům na svažitém pozemku

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock