Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt získal původní krásu a lesk

Byt získal původní krásu a lesk

V nejatraktivnější brněnské čtvrti Černá Pole, která se pyšní mimo řady dalších historických staveb i slavnou vilou Tugendhat, došlo v rámci projektu Hilleho 6 k osvěžující proměně stávajícího bydlení. Byty včetně toho, který dnes navštívíme, se nacházejí v neorenesančním nárožním domě stavitele F. A. Dvořáka. I ten námi představovaný byt získal díky profesionálům ze studia A77 Architekti svou původní krásu a lesk, přičemž se však posunul do modernější podoby odpovídající současným trendům.

Luxusní byt v příjemné lokalitě

Neorenesanční rohový činžovní dům obklopený dalšími historickými budovami nabízí výhledy na rozlehlý park plný zeleně a uklidňující atmosféry. Architektům ze studia A77 Architekti není cit ke starým časům cizí, a tak k proměně bytu přistupovali se ctí k umu původních stavitelů. Toto studio je navíc známé mimo jiné i svým zaměřením na rekonstrukci památek a sakrálních staveb. A tak je nasnadě, že v luxusní lokalitě vznikl i luxusní byt, který si ovšem zachoval i památku na staré časy.

Špičkové bydlení promyšlené do detailu

Nejenže je bydlení v historickém činžovním domě opravdovou potěchou pro oči, ale je také vysoce praktické, komfortní a funkční. Nadstandartní bydlení tak zahrnuje například trojvrstvé dubové podlahy, vyhřívanou dlažbu z přírodního kamene či dřevěná kastlová okna s izolačními skly. Na první pohled pak jistě zaujmou také historizující masivní kazetové dveře. Vysoce komfortní bydlení je přitom promyšlené do posledního detailu. Libuje si v minimalismu, ve kterém o mnoho více vyniknou jednotlivé kusy vybavení, jejich materiály, tvary a barvy.

Byt získal původní krásu a lesk

Světlý a půvabný byt

Byt v historickém činžovním domě záměrně neprovokuje luxusem, spíše se nese na elegantní vlně. Převažující světlé barvy zde doplňují příjemné tóny dřeva. Celek pak sem tam rozbíjí hnědé a černé akcenty. Mísí se tu rustikální styl se stylem jakoby ze zámku. Zatímco tak stoly a stolky ze dřeva v jeho neporušené kráse přivádí do bytu vůni lesa, volně stojící vana a umyvadlo jakoby si sem našly cestu přímo ze zámecké koupelny. Osobitý charakter bydlení umocňují také designové židle, nápaditá svítidla či originální polička na knihy. S krásou dřevěné podlahy pak příjemně ladí zvířecí kůže položené v ložnici i v obývacím pokoji, čímž odkazují na důmyslné propojení rustikálního a historizujícího stylu.

Byt uprostřed zelené oázy

Atmosféře bytu dodávají na přitažlivosti překrásné výhledy do přírody plné vzrostlých stromů a upravených parků. Světlé a vzdušné bydlení tak získává mnohem víc než veškerý komfort a luxus, je totiž příjemným ostrůvkem v městské zástavbě obklopené zelení a atmosférou starých časů.

Byt získal původní krásu a lesk
Byt získal původní krásu a lesk
Byt získal původní krásu a lesk
Zdroj: www.svoboda-williams.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock