Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt získal původní krásu a lesk

Byt získal původní krásu a lesk

V nejatraktivnější brněnské čtvrti Černá Pole, která se pyšní mimo řady dalších historických staveb i slavnou vilou Tugendhat, došlo v rámci projektu Hilleho 6 k osvěžující proměně stávajícího bydlení. Byty včetně toho, který dnes navštívíme, se nacházejí v neorenesančním nárožním domě stavitele F. A. Dvořáka. I ten námi představovaný byt získal díky profesionálům ze studia A77 Architekti svou původní krásu a lesk, přičemž se však posunul do modernější podoby odpovídající současným trendům.

Luxusní byt v příjemné lokalitě

Neorenesanční rohový činžovní dům obklopený dalšími historickými budovami nabízí výhledy na rozlehlý park plný zeleně a uklidňující atmosféry. Architektům ze studia A77 Architekti není cit ke starým časům cizí, a tak k proměně bytu přistupovali se ctí k umu původních stavitelů. Toto studio je navíc známé mimo jiné i svým zaměřením na rekonstrukci památek a sakrálních staveb. A tak je nasnadě, že v luxusní lokalitě vznikl i luxusní byt, který si ovšem zachoval i památku na staré časy.

Špičkové bydlení promyšlené do detailu

Nejenže je bydlení v historickém činžovním domě opravdovou potěchou pro oči, ale je také vysoce praktické, komfortní a funkční. Nadstandartní bydlení tak zahrnuje například trojvrstvé dubové podlahy, vyhřívanou dlažbu z přírodního kamene či dřevěná kastlová okna s izolačními skly. Na první pohled pak jistě zaujmou také historizující masivní kazetové dveře. Vysoce komfortní bydlení je přitom promyšlené do posledního detailu. Libuje si v minimalismu, ve kterém o mnoho více vyniknou jednotlivé kusy vybavení, jejich materiály, tvary a barvy.

Byt získal původní krásu a lesk

Světlý a půvabný byt

Byt v historickém činžovním domě záměrně neprovokuje luxusem, spíše se nese na elegantní vlně. Převažující světlé barvy zde doplňují příjemné tóny dřeva. Celek pak sem tam rozbíjí hnědé a černé akcenty. Mísí se tu rustikální styl se stylem jakoby ze zámku. Zatímco tak stoly a stolky ze dřeva v jeho neporušené kráse přivádí do bytu vůni lesa, volně stojící vana a umyvadlo jakoby si sem našly cestu přímo ze zámecké koupelny. Osobitý charakter bydlení umocňují také designové židle, nápaditá svítidla či originální polička na knihy. S krásou dřevěné podlahy pak příjemně ladí zvířecí kůže položené v ložnici i v obývacím pokoji, čímž odkazují na důmyslné propojení rustikálního a historizujícího stylu.

Byt uprostřed zelené oázy

Atmosféře bytu dodávají na přitažlivosti překrásné výhledy do přírody plné vzrostlých stromů a upravených parků. Světlé a vzdušné bydlení tak získává mnohem víc než veškerý komfort a luxus, je totiž příjemným ostrůvkem v městské zástavbě obklopené zelení a atmosférou starých časů.

Byt získal původní krásu a lesk
Byt získal původní krásu a lesk
Byt získal původní krásu a lesk
Zdroj: www.svoboda-williams.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock