Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Domov plný barev

Domov plný barev

Menší světlý byt se spoustou úložného prostoru, praktický, ale zároveň hravý. Tak by se dalo popsat bydlení, které si dnes ukážeme. Inspirovat se můžeme svěžími nápady a neotřelými barevnými kombinacemi, kterými je byt protkán. Je ukázkou toho, že i na nevelkém prostoru se dá vytvořit krásné a pohodlné místo k žití.

Byt pro mladý pár

Byt se nachází v menším bytovém domě, ve městě Oradea v Rumunsku. Tento byt byl navržen designovým studiem Davidsign, které má na kontě už mnoho povedených interiérů a sídlí také ve městě Oradea.

Bydlení bylo vytvořeno na míru pro mladý pár, který si přál prosvětlený prostor se svěžími barvami. Zároveň bylo podstatné, aby se do poněkud malého prostoru vešlo co nejvíce úložného nábytku. Z praktického hlediska se designéři rozhodli pro uzavřené skříňky, aby se do nich neprášilo a majitelé měli s úklidem méně práce.

Ostrůvek místo jídelního stolu

Byt je rozdělen na obývací pokoj spojený s kuchyní , otevřeně navazující na chodbu, dalším pokojem je ložnice majitelů a dvě koupelny. Díky světlým barvám působí obývací pokoj svěže a otevřeně. Místo klasického jídelního stolu se mladý pár stravuje u ostrůvku v kuchyni. Ten je umístěn za pohovkou tak, aby zabíral co nejméně místa a majitelé mohli u jídla sledovat televizi. V ostrůvku jsou také z boční strany poličky k uložení věcí.

Domov plný barev

Stejně jako obývací stěna, je kuchyňská linka vyrobena z bílého lamina, v kombinaci s dezénem dřeva dubu. Pracovní desku kuchyně pak tvoří klasický postforming v bílém provedení. Kuchyňskou linku oživuje barevné obložení s geometrickými vzory a použité osvětlení. Také obývací stěna je vhodně osvětlena, a to LED pásky. Ostrůvek zase osvětlují efektní kovové lustry v oranžové barvě. Dominantní barvou celého prostoru je modrá, která se opakuje na pohovce, křesílku, závěsech, květináči i na vzoru koberce, nebo obkladu. Hravost jako celku doplňuje žlutá použitá na konferenčním stolku i doplňcích v interiéru.

Ložnice se nese v temnějších s tlumenějších tónech a působí klidnějším dojmem. A to je v ložnici na místě. Zajímavé je závěsné osvětlení u manželské postele. Temná výmalba pokoje kontrastuje se světlou skříní, podlahou a nočními stolky. Na přání majitelů visí televize i v ložnici, nad nízkou skříňkou.

Dvě koupelny v malém bytě

I do takto nevelkého bytu se vešly dvě koupelny. Pro každodenní provoz je to určitě praktické řešení a ani jeden z páru se tak po ránu nemusí zdržovat a čekat na toho druhého. Díky dvěma koupelnám nevadí, že jsou toalety jejich součástí. Každý tak má své soukromí a maximální pohodlí. Majitelé si také mohou vybrat mezi sprchou a vanou, k dispozici mají díky dvěma koupelnám oboje.

Byt je svou barevností i jednotlivými materiály vyvážený. V ložnici a koupelnách vévodí tlumené barvy, naopak v kuchyni a obývacím pokoji to hýří barvami. Designéři se zde barev nebáli a udělali dobře. Moderní interiér s retro a skandinávskými prvky, asi tak by se dal popsat tento byt pro mladý pár.  A jak se líbí vám? 

Zdroj: davidsign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock