Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní penthouse s átriem

V nadstavbě historického bytového domu s okouzlujícím výhledem na centrum Bratislavy vznikl moderně zařízený interiér, jehož dominantou je átrium. Přináší do interiéru dostatek přirozeného světla, ale plní ještě několik dalších funkcí.

V nadstavbě historického bytového domu s okouzlujícím výhledem na centrum Bratislavy vznikl moderně zařízený interiér, jehož dominantou je átrium. Přináší do interiéru dostatek přirozeného světla, ale plní ještě několik dalších funkcí.

O proměnu penthousu se postarali architekti Juraj Krč a Zoltán Horváth. Na ploše nadstavby o velikosti 120 m2 vytvořili moderní bydlení se všemi jeho atributy. Provedli menší dispoziční úpravy tak, aby prostor splnil představy majitele. Architekti přitom na dokončení projektu spolupracovali s developerem, který realizoval nadstavbu. A který také na základě návrhu dokončil detaily v podobě exteriérového schodiště, rozvodů elektrické energie či klimatizace. Návrh nového bydlení si vyžádal zhruba tři měsíce, jeho realizace pak další tři.

Bydlení s proskleným átriem

Dispozice denní společenské části s přístupem na balkon je příjemně otevřená. Hlavní roli v celém prostoru hraje prosklené átrium, které propojuje interiér s terasou situovanou na střeše budovy. Navíc přináší kousek zeleně přímo do bytu, prosvětluje jeho vstup i celý interiér přirozeným světlem. O vzdušný a světlý dojem se starají také velká okna. Ta poskytují výhled na Staré Město, v případě potřeby je lze zastínit exteriérovými žaluziemi.

V nadstavbě historického bytového domu s okouzlujícím výhledem na centrum Bratislavy vznikl moderně zařízený interiér, jehož dominantou je átrium. Přináší do interiéru dostatek přirozeného světla, ale plní ještě několik dalších funkcí.
Foto: Marián Svítek

Uspořádání interiéru

Velkorysý prostor pro rodinný život představuje obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Zajímavě působí antracitová skříň s vestavěnými spotřebiči, která funguje jako koridor. Odděluje denní prostor vstupem na terasu. Rodičovská ložnice a dětské pokoje ztratily něco málo ze své velikosti, o kterou je obral sklon střechy. Tomu byly přizpůsobeny vestavěné skříně spolu s dalším nábytkem. Toto vybavení důsledně kopíruje sklon střechy. Dětské pokoje disponují společnou koupelnou, která je propojuje. Samostatná koupelna přísluší i k rodičovské ložnici. Zatímco koupelna pro děti zaujme obkladem v podobě světlé mozaiky, ta pro rodiče obkladem z kartáčovaného dubu.

Přečtěte si také

Byt plný dřeva

V dnešní době nových technologií, se k výrobě nábytku používají různé náhrady masivního dřeva. Materiály kompozitní, plasty, desky z přírodních vláken, nebo umělý kámen. Klasické dřevo ale nic…

S důrazem na kvalitní materiály

Zařízení interiéru sestává především z nábytku vyrobeného na míru. Výroba nábytku z masivního dřeva je zde neodmyslitelně spjata s tradičními výrobními technologiemi, ruční prací a tesařskými spoji. Jednotlivé laťky z kartáčovaného dřeva jsou tak spojovány perodrážkou s vlastním perem. Použitý masiv byl namořený hned v několika odstínech, čímž došlo ke zvýraznění jeho přirozené krásy. Pozornosti tak neujde například jídelní stůl vyrobený z běleného kartáčovaného dubu, který byl ošetřen olejovou vrstvou.

Pěkné a útulné bydlení

Na bílém pozadí vystupuje především antracitová barva spolu se světlými tóny dřeva s krásnou kresbou. Právě hojné využití dřeva a skla činí tento interiér natolik útulným. Může si proto dovolit časté tmavé akcenty, které prostoru dodávají zajímavý dramatický ráz. Ten ustupuje v ložnicích, dětských pokojích a koupelnách. Tyto pokoje jsou vizuálně mnohem jemnější. Všude panuje čistý minimalistický styl, díky němuž může interiér zvolna dýchat. Napomáhá tomu i řada zajímavě řešených úložných prostor.

V Novém Městě tak vzniklo pěkné a útulné bydlení, které poskytuje vše, co je v moderních časech zapotřebí. Zaujme zajímavou kombinací materiálů i barev. Navíc poskytuje inspirativní výhledy do okolí.

Štítky: apartmán
Foto: Marián Svítek
Zdroj: www.archstyl.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér domu, kde vás vítá slunce

Modřasnký Háj

Studentský pokoj

Horská chata v Alpách

RD Uhříněves

Apartmán Peacock

Sledujte nás

Nejčtenější články

Montovaný dům postavili za pouhých 10 dní

Unikátní přestavba venkovské stodoly

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů

Neobvyklý dům pro babičku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock