Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní penthouse s átriem

Moderní penthouse s átriem

V nadstavbě historického bytového domu s okouzlujícím výhledem na centrum Bratislavy vznikl moderně zařízený interiér, jehož dominantou je átrium. Přináší do interiéru dostatek přirozeného světla, ale plní ještě několik dalších funkcí.

O proměnu penthousu se postarali architekti Juraj Krč a Zoltán Horváth. Na ploše nadstavby o velikosti 120 m2 vytvořili moderní bydlení se všemi jeho atributy. Provedli menší dispoziční úpravy tak, aby prostor splnil představy majitele. Architekti přitom na dokončení projektu spolupracovali s developerem, který realizoval nadstavbu. A který také na základě návrhu dokončil detaily v podobě exteriérového schodiště, rozvodů elektrické energie či klimatizace. Návrh nového bydlení si vyžádal zhruba tři měsíce, jeho realizace pak další tři.

Bydlení s proskleným átriem

Dispozice denní společenské části s přístupem na balkon je příjemně otevřená. Hlavní roli v celém prostoru hraje prosklené átrium, které propojuje interiér s terasou situovanou na střeše budovy. Navíc přináší kousek zeleně přímo do bytu, prosvětluje jeho vstup i celý interiér přirozeným světlem. O vzdušný a světlý dojem se starají také velká okna. Ta poskytují výhled na Staré Město, v případě potřeby je lze zastínit exteriérovými žaluziemi.

Moderní penthouse s átriem
Foto: Marián Svítek

Uspořádání interiéru

Velkorysý prostor pro rodinný život představuje obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Zajímavě působí antracitová skříň s vestavěnými spotřebiči, která funguje jako koridor. Odděluje denní prostor vstupem na terasu. Rodičovská ložnice a dětské pokoje ztratily něco málo ze své velikosti, o kterou je obral sklon střechy. Tomu byly přizpůsobeny vestavěné skříně spolu s dalším nábytkem. Toto vybavení důsledně kopíruje sklon střechy. Dětské pokoje disponují společnou koupelnou, která je propojuje. Samostatná koupelna přísluší i k rodičovské ložnici. Zatímco koupelna pro děti zaujme obkladem v podobě světlé mozaiky, ta pro rodiče obkladem z kartáčovaného dubu.

Přečtěte si také

Byt na 30. poschodí

Na třicátém poschodí nového domu na nábřeží Bratislavy se nachází atraktivní byt plný světla a příjemných odstínů barev. Originální vybavení a inspirativní výhledy do okolí umocňují jeho krásu, jež…

S důrazem na kvalitní materiály

Zařízení interiéru sestává především z nábytku vyrobeného na míru. Výroba nábytku z masivního dřeva je zde neodmyslitelně spjata s tradičními výrobními technologiemi, ruční prací a tesařskými spoji. Jednotlivé laťky z kartáčovaného dřeva jsou tak spojovány perodrážkou s vlastním perem. Použitý masiv byl namořený hned v několika odstínech, čímž došlo ke zvýraznění jeho přirozené krásy. Pozornosti tak neujde například jídelní stůl vyrobený z běleného kartáčovaného dubu, který byl ošetřen olejovou vrstvou.

Pěkné a útulné bydlení

Na bílém pozadí vystupuje především antracitová barva spolu se světlými tóny dřeva s krásnou kresbou. Právě hojné využití dřeva a skla činí tento interiér natolik útulným. Může si proto dovolit časté tmavé akcenty, které prostoru dodávají zajímavý dramatický ráz. Ten ustupuje v ložnicích, dětských pokojích a koupelnách. Tyto pokoje jsou vizuálně mnohem jemnější. Všude panuje čistý minimalistický styl, díky němuž může interiér zvolna dýchat. Napomáhá tomu i řada zajímavě řešených úložných prostor.

V Novém Městě tak vzniklo pěkné a útulné bydlení, které poskytuje vše, co je v moderních časech zapotřebí. Zaujme zajímavou kombinací materiálů i barev. Navíc poskytuje inspirativní výhledy do okolí.

Štítky: apartmán
Foto: Marián Svítek
Zdroj: www.archstyl.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Dům s dírou

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock