Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér říznutý retro

Moderní interiér říznutý retro

Díky slušné dávce invence designérů ze společnosti Studio Projektowe Motiv vznikl opravdu osobitý interiér, který je osvěžujícím koktejlem moderního a retro stylu bydlení. Nachází se v Poznani, v jednom z nejstarších a největších polských měst.

Kouzlo retro stylu

V dnešní době už si retro styl se vší svou parádou i nedostatky nepodmaňuje interiéry ve velkém, přesto k němu mnozí tíhnou, rádi si zavzpomínají a alespoň něco ze starých časů si vpustí do svých domovů. A tak se do interiérů vrací sentimentální nádech retro stylu v několika odvážných solitérních prvcích, tradičních materiálech a barvách. Důkazem takového částečného návratu jednoho z výrazných interiérových stylů je i bydlení v Poznani, které je moderní a retro zároveň. Na první pohled tak návštěvníky zaujmou především originální retro židle v příjemné kombinaci černé barvy a tónů dřeva. Právě hojně využívané dřevo v tom správném odstínu dodává celému interiéru hřejivý nádech nostalgie. Za povšimnutí tak stojí i kancelářská židle v pracovně, stoly, poličky, skříně, ale především schody, které jsou velmi výrazným prvkem v interiéru.

Kombinace moderního a retro stylu

Moderní styl si s tím retro velmi dobře rozumí, a tak se i v tomto bydlení příjemně doplňují jejich jednotlivé prvky. Nepřebíjejí se v materiálech, tvarech ani barvách, díky čemuž mohl vzniknout interiér s uvolněnou atmosférou. Zatímco ve většině místností vede kombinace odstínů dřeva, bílé, šedé a černé barvy, ložnici naopak vévodí příjemné odstíny modré. Na celý interiér shlíží designová svítidla, která působí místy až kosmicky. Do popředí zájmu vystupují i stylové obklady za kuchyňskou linkou. A chybět nemohou ani nadmíru krásná retro křesla či retro koberec.

Moderní interiér říznutý retro

Minimalistický interiér

Díky vhodně sladěným barvám, materiálům a tvarům působí tento interiér světle, vzdušně a útulně. Může za to však i důmyslná práce designérů s prostorem. Ten je využit v duchu minimalismu, takže není zahlcen přebytkem nábytku či dekorací. Interiér si tedy bohatě vystačí s chytře rozmístěnými úložnými prostory. Velice zajímavě je vyřešena například knihovna nebo prostor skrytý pod schody, který rovněž může sloužit k příjemnému počtení, světla je zde totiž díky řadě velkých oken víc než dost.

Designéři ze společnosti Studio Projektowe Motiv tak ukázali, že díky vhodnému propojení prvků moderního a retro stylu může vzniknout krásné a útulné bydlení, ve kterém je v naprosté rovnováze obsažena originalita i praktičnost.

Zdroj: www.studio-motiv.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock