Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Průzračný byt s pastelovými odstíny

Průzračný byt s pastelovými odstíny

V jednom z bratislavských bytů vznikl díky přetvoření původní dispozice otevřený interiér pro mladou rodinu. Zaujme převahou bílé barvy, čistými liniemi, dřevěnými stropy, pastelovým nádechem a zrcadlením.

Strukturovaná dispozice bytu z 50. let v nejstarší sídlištní části Bratislavy vzala za své. O proměnu interiéru se postarali architekti Richard Kilo a Matej Honč. Provzdušnili jednotlivé místnosti bytu a nechali naplno vyznít otevřený prostor a materiál v původní, hrubé formě. Obnažená stavební konstrukce v něm zajímavě kontrastuje s neformálním vybavením.

Byt s důrazem na prostor

Interiér o velikosti 67 m2 vědomě argumentuje důležitostí sociální interakce. Právě na prostor a jeho otevřenost se architekti zaměřili ze všeho nejvíce. Důraz kladli rovněž na kombinaci materiálů či míru detailů. Zaměřili se na to, co je opravdu nezbytné, a upustili od nadbytečných prvků. Šlo jim především o prostor a zážitek z bydlení. Byt orientovaný ve směru východ-západ čitelně rozčlenili na dva trakty definované nosným systémem domu.

Průzračný byt s pastelovými odstíny
Foto: Matej Hakár

Uspořádání bytu

Otevřená denní část bytu je situována uprostřed dispozice, v návaznosti na koupelnu, lodžii a zádveří. Její součástí je velká kuchyňská linka, jídelní zóna, obývací část a velká zrcadlová stěna, která zajímavě láme obraz prostoru. Propojuje začátek a konec bytu, zároveň slouží jako vstup na toaletu a do dvou samostatných skladových prostor. Vstupní část bytu prosvětluje nadsvětlík, který se nachází nad skříní v ložnici. Ta je situována na opačném konci než dětský pokoj, čímž vzniká dostatečný pocit klidu a soukromí. Prostorově jsou však obě tyto místnosti koncipovány tak, aby zůstaly součástí denní zóny. Do středu dispozice se díky rozměrné prosklené stěně zcela otevírá koupelna, kterou je v případě potřeby možné oddělit závěsem.

Přečtěte si také

Kouzelné bydlení v šedé

Malá oáza v rušném velkoměstě. Tak bychom mohli označit bydlení, které si dnes představíme. Ve čtvrti Saska Kępa, v polské Varšavě, vznikl interiér inspirovaný severským designem. Popelavě šedé tóny…

Materiály a barvy v interiéru

Většina nábytku je vyrobena na míru. Do prostoru je zakomponován tak, aby si rozuměl s dřevěnými stropními trámy a částmi obnažených cihlových zdí. Nábytek navazuje na jemnou notu bílé barvy, která v interiéru převažuje. Doplňují jej půvabné růžové a lososové odstíny. Celek pak příjemně oživují početné pokojové rostliny. Úložné prostory jsou skryty za dvířky, přebytek věcí tak nenarušuje čistý vzhled interiéru. Do popředí vystupuje pouze knihovna, v níž se také zračí touha po neviditelnosti.

V nejstarší sídlištní části Bratislavy tak vznikl byt, který působí až průzračným dojmem. Vypadá elegantně i jemně. Dle slov samotných architektů v něm bydlení musí být opravdu zážitkem.

Foto: Matej Hakár
Zdroj: www.kilohonc.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock