Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Průzračný byt s pastelovými odstíny

Průzračný byt s pastelovými odstíny

V jednom z bratislavských bytů vznikl díky přetvoření původní dispozice otevřený interiér pro mladou rodinu. Zaujme převahou bílé barvy, čistými liniemi, dřevěnými stropy, pastelovým nádechem a zrcadlením.

Strukturovaná dispozice bytu z 50. let v nejstarší sídlištní části Bratislavy vzala za své. O proměnu interiéru se postarali architekti Richard Kilo a Matej Honč. Provzdušnili jednotlivé místnosti bytu a nechali naplno vyznít otevřený prostor a materiál v původní, hrubé formě. Obnažená stavební konstrukce v něm zajímavě kontrastuje s neformálním vybavením.

Byt s důrazem na prostor

Interiér o velikosti 67 m2 vědomě argumentuje důležitostí sociální interakce. Právě na prostor a jeho otevřenost se architekti zaměřili ze všeho nejvíce. Důraz kladli rovněž na kombinaci materiálů či míru detailů. Zaměřili se na to, co je opravdu nezbytné, a upustili od nadbytečných prvků. Šlo jim především o prostor a zážitek z bydlení. Byt orientovaný ve směru východ-západ čitelně rozčlenili na dva trakty definované nosným systémem domu.

Průzračný byt s pastelovými odstíny
Foto: Matej Hakár

Uspořádání bytu

Otevřená denní část bytu je situována uprostřed dispozice, v návaznosti na koupelnu, lodžii a zádveří. Její součástí je velká kuchyňská linka, jídelní zóna, obývací část a velká zrcadlová stěna, která zajímavě láme obraz prostoru. Propojuje začátek a konec bytu, zároveň slouží jako vstup na toaletu a do dvou samostatných skladových prostor. Vstupní část bytu prosvětluje nadsvětlík, který se nachází nad skříní v ložnici. Ta je situována na opačném konci než dětský pokoj, čímž vzniká dostatečný pocit klidu a soukromí. Prostorově jsou však obě tyto místnosti koncipovány tak, aby zůstaly součástí denní zóny. Do středu dispozice se díky rozměrné prosklené stěně zcela otevírá koupelna, kterou je v případě potřeby možné oddělit závěsem.

Přečtěte si také

Luxusní, přitom decentní a vkusný - byt v Rezidenci Waltrovka

Luxusně, přitom decentně a vkusně zařízený interiér. Že to nejde dohromady? Omyl. Majitelům bytu v Rezidenci Waltrovka se toto skloubit podařilo. Navíc je byt prakticky a skvěle dispozičně řešený.

Materiály a barvy v interiéru

Většina nábytku je vyrobena na míru. Do prostoru je zakomponován tak, aby si rozuměl s dřevěnými stropními trámy a částmi obnažených cihlových zdí. Nábytek navazuje na jemnou notu bílé barvy, která v interiéru převažuje. Doplňují jej půvabné růžové a lososové odstíny. Celek pak příjemně oživují početné pokojové rostliny. Úložné prostory jsou skryty za dvířky, přebytek věcí tak nenarušuje čistý vzhled interiéru. Do popředí vystupuje pouze knihovna, v níž se také zračí touha po neviditelnosti.

V nejstarší sídlištní části Bratislavy tak vznikl byt, který působí až průzračným dojmem. Vypadá elegantně i jemně. Dle slov samotných architektů v něm bydlení musí být opravdu zážitkem.

Foto: Matej Hakár
Zdroj: www.kilohonc.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock