Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní byt pro mladou rodinu

Moderní byt pro mladou rodinu

Tento moderní apartmán se nachází v malebném městečku Matera v Itálii. Hlavní roli zde hrají přírodní materiály, dřevo a keramika. Pohrávání s geometrickými tvary nebo s odstíny hnědých tónů tvoří zajímavé prvky, které prostoru dodávají patřičnou dynamiku. Pojďme společně byt prozkoumat detailněji.

Příjemná a útulná atmosféra

Byt byl navržen italskou designérskou společností ASP Progetti. Touha po minimalistickém designu interiéru přinesla prvotní koncept a ten byl doplněn o vizuálně zajímavé prvky. Byt tedy nepůsobí sterilně ani fádně. Naopak. Volbou materiálů, barevných kombinací a hravých prvků bylo vytvořeno místo s příjemnou a útulnou atmosférou. Celým bytem prostupují teplé odstíny barev a hřejivé dřevěné prvky.

Minimalistický byt vyplnily teplé tóny dřeva různých struktur a béžové odstíny keramiky s geometrickými tvary šestiúhelníků a trojúhelníků. Tyto prvky zdobí nejen podlahu v obývacím pokoji ale také obě koupelny.

Bydlení bez televize

Obývací pokoj není velký a chybí v něm, pro někoho velmi podstatná součást bydlení, televize. Majitelé po ní ale vůbec netoužili, naopak si více užívají sami sebe navzájem. Pokud by si do budoucna toto rozhodnutí přeci jen rozmysleli, stačí obraz na zdi vyměnit za televizor, nebo jej postavit na komodu.

Hřejivý pocit v místnosti vytváří nejen dřevěné obložení až do stropu, ale také krásná dubová podlaha se zvláštním geometrickým vzorem. Ani klasický konferenční stolek zde nenašel uplatnění. K odkládání věcí slouží praktický stolek na kolečkách vedle kožené sedačky. Všechny detaily, doplňky a stafážní prvky jsou v souladu se stylem tohoto bydlení. Zemité odstíny a přírodní dřevo spolu perfektně ladí.

Moderní byt pro mladou rodinu

Za skleněnými posuvnými dveřmi se ukrývá kuchyně s jídelnou. Kuchyňská linka je vyvedena opravdu v minimalistickém a čistém stylu. Bílé plochy narušuje pouze napříč postavený barový pult. V jídelní části je umístěn kulatý jídelní stůl pro čtyři osoby se stylovými židlemi a místo obrazů zeď zdobí výrazná malba. Za povšimnutí stojí také živoucí osvětlení nad jídelním stolem.

Retro tapety jsou in

V dětském pokoji se také objevila béžová barva, a to na retro tapetě vzbuzující mírnou nostalgii. V italských domácnostech se tyto tapety údajně těší velké oblibě. A není divu. Hravé vzory se opakují i na povlečení v posteli chlapce. Díky volbě neutrálně zbarveného nábytku se pokoj později může proměnit podle aktuálních požadavků dospívajícího chlapce.

Za velmi povedené považuji koupelny, skvěle vyladěné s nápaditými vzory kachliček a neotřelým designem. Osvětlení LED pásky okolo zrcadel je také praktické a ocení jej obzvláště ženy. Praktické je také použití umělého kamene pod umyvadlem. Často používané dřevo, nebo obyčejné laminované dřevotřískové desky totiž vlhkostí dost trpí a podepisuje se to na jejich životnosti. Nezbývá než dodat, že, ač se nejedná o velký interiér, svými nápady a hravým řešením, jakoby povyrostl.

Zdroj: aspprogetti.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock