Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Surový beton na jedné straně a teplé dřevo na druhé

Surový beton na jedné straně a teplé dřevo na druhé

Interiér Apartmánu T v Curychu představuje zajímavou hru tepla a chladu. Může za to kombinace surového betonu a teplého dřeva. Na bílém pozadí s šedými a černými akcenty tak vzniká na pohled velice příjemný kontrast.

O výslednou podobu pětipokojového bytu se postaraly designérky Tina Rugelj a Maja Laurence. Byt je velmi prostorný, a tak poskytl mnohem více možností pro splnění přání jeho budoucího obyvatele.

Souhra betonu a dřeva

Vzhledem k tomu, že části budovy byly navrženy v betonu, designérky se rozhodly zachovat její primární vzhled také v centrálním obytném prostoru. Surový beton na jedné straně a teplé dřevo jako protiváha na straně druhé dodávají bytu jedinečný charakter. Definují rovněž linii kontrastů, která se táhne napříč jednotlivými místnostmi.

Surový beton na jedné straně a teplé dřevo na druhé
Foto: Miran Kambič

Společenská zóna domu

Interiér je otevřený a vzdušný. Všechny pokoje jsou vybaveny v podobném stylu. Obývací pokoj je propojený s kuchyní a jídelnou. Také této společenské zóně vládne bílé pozadí osvěžené hřejivými tóny světlého dřeva a šedočernými akcenty. Velkým oknem sem prostupuje dostatek denního světla. V jeho blízkosti vzniklo příjemné posezení. Nechybí tu ani hřejivý krb se zajímavou dřevěnou stěnou. Sedací souprava je modulární a umožňuje sezení ze všech stran. Kuchyně s ostrůvkem je obložena světlým mramorem. Právě kuchyňský ostrůvek hraje v prostoru významnou roli. Vaří se na něm, sedí se vedle něj a na jeho zadní straně se nachází skříňka na víno, které je tak dobře po ruce. Jedinečným kouskem nábytku v této místnosti je také masivní dubový jídelní stůl, který v sobě kombinuje litý beton a teplé dřevo. Tento prvek tak příjemně odkazuje na beton viditelný na stropě.

Přečtěte si také

Moderní bydlení v přírodních tónech

Vkusnost, přesnost, příroda a harmonie. To jsou hlavní rysy tohoto krásného interiéru. Stylové a minimalistické řešení zaručuje funkčnost, nadčasovost, ale i působivý design. Každý nejmenší prvek…

Bydlení jako stvořené k relaxaci

Spací část je zevnitř oddělená od obývacího pokoje, je s ním však spojená po vnějším obvodu. Hlavní ložnice se totiž otevírá na velkou terasu, která je propojená s hlavní terasou. K té je přístup přímo z obývacího pokoje. Terasa zaujímá plochu 50 m2 a představuje opravdovou oázu uprostřed města v horkých dnech. Ložnice je zařízena čistě minimalisticky a navazuje na ni koupelna obdobného rázu. Ozdobou tohoto prostoru je velké okno stíněné elegantními závěsy, moderní obraz a designový lustr. Skutečnou potěchou pro oko jsou pak dva dětské pokoje, ve kterých se fantazií opravdu nešetřilo.

Byt v Curychu tak dokazuje, že kombinace surového betonu a dřeva může být opravdu přitažlivá, o to více, pokud se osvěží příjemnou paletou barev a designových prvků. Právem tak tento byt získal cenu Big SEE Interior Award 2020.

Foto: Miran Kambič
Zdroj: www.tinarugelj.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock