Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Elegantní byt v pařížském stylu

Elegantní byt v pařížském stylu

Ve varšavské čtvrti Ochocie stojí starý činžovní dům, který nově ukrývá půvabný byt s pařížským nádechem. Vznikl díky odvážné proměně, která mu vrátila lesk, a přitom mu neubrala nic z jeho jedinečného charakteru.

Čtvrť Ochocie je známá zelenými plochami mimo jiné zastoupenými parkem Szczęśliwicki s jezerem a oblíbeným lyžařským kopcem, a také parkem Marie Curie-Skłodowské, ve kterém stojí památník věnovaný této polské vědkyni. Věhlas tohoto místa spoludotváří divadla, koncertní sály a muzea pravoslavných ikon. V oblasti se nachází polské restaurace, americké bufety a veganská bistra, místa velice oblíbená především mezi studenty. V tomto působivém průsečíku kultur vznikl moderní varšavský byt zařízený v pařížském stylu.

Bydlení inspirované Paříží

Proměny bytu o velikosti 122 m2 se chopili architekti Aga Kobus a Grzegorz Goworek. Byt ve starém činžovním domě je stejně jako majitele zaujal svou atmosférou, přesto ale bylo jasné, že bude zapotřebí důkladné rekonstrukce spolu s promyšleným architektonickým řešením. Starý dům se nachází na sídlišti Kolonia Lubeckiego, jehož historie sahá až do počátku 20. století. Oblast s malebnými ulicemi, historickou architekturou a břečťanem vinoucím se po stěnách budov opravdu připomíná Paříž. Místní atmosféra inspirovala Agu Kobuse a Grzegorze Goworku, kteří tak při zařizování interiéru sáhli po francouzské klasice.

Elegantní byt v pařížském stylu
Foto: Szymon Szcześniak

Představili ji však v jemné a modernizované podobě. Proměna bytu se přitom neobešla bez demolice části stěn bytu. Interiér byl tedy zrekonstruován opravdu důkladně. Nevyhovující materiály škodící lidskému zdraví byly nahrazeny moderními a šetrnými. Interiér zkrášlila podlaha se vzorem rybí kosti, tolik typická pro oblast Francie. Tento charakteristický styl se dočkal velkého comebacku, a přitom dokázal prostoru dodat příjemný klasický ráz.

Otevřené bydlení v neutrálních barvách

Dříve se byt skládal ze dvou částí, a to reprezentativní části a místnosti určené pro služebnictvo. Po rozdělení z doby minulého století už ale není ani stopy, architekti prostor maximálně otevřeli. Subtilní francouzský design byl založen na třech hlavních barvách: bílé, šedé a černé. Jsou zde patrné odkazy na klasiku, ke kterým patří podlaha s motivem rybí kosti, mozaiky či štuky. Ve výsledku se ale jedná pouze o velice jemné a nenápadné odkazy. Co se týče vybavení interiéru, v kuchyni zaujme především na míru vyrobená skleněná vitrína, která je určená pro uložení italských a francouzských specialit. Právě ty totiž mají majitelé bytu nejraději. V kanceláři se nachází zajímavý stůl, který navrhl přímo syn majitelů, student architektury.

Přečtěte si také

Byt v Barceloně s odkrytými cihlovými stěnami

Byt z roku 1875, v temperamentní Barceloně, ukrýval úžasný poklad. Při rekonstrukci v 80. letech 20. století v něm proběhly neodborné stavební úpravy, při kterých byly zakryty nejen trámy na stropě,…

V bytě je také vyčleněn prostor pro kola majitelů, kteří se rádi vydávají na výlety po okolí. Celkový dojem interiéru byl završen pečlivě vybraným evropským designem, ve kterém se setkává řada známých značek. Interiér laděný do třech základních barev působí utlumeně, přičemž harmonicky kombinuje ozvěny staré architektury s tou moderní.

Do bytu ve varšavské čtvrti zavítal svěží vánek z Paříže, aby zde vykouzlil podmanivě krásné, praktické a velice útulné bydlení. Jeho jedinečný půvab umocňují výhledy do úzkých uliček čtvrti, kterými se s neochvějnou vytrvalostí proplétají stonky břečťanu.

Štítky: apartmán
Foto: Szymon Szcześniak
Zdroj: www.studioorganic.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock