Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Norský interiér s cihlovou zdí

Norský interiér s cihlovou zdí

Čisté linie, elegantní minimalismus, vzdušnost a severský nádech – to všechno v sobě spojuje bydlení v norském interiéru s cihlovou zdí. Vracíme se tak do míst původu skandinávského stylu, dnes už tolik oblíbeného po celém světě. Také tomuto interiéru tak dominují světlé tóny, přírodní materiály a jednoduché siluety, a to v čele s důmyslně pojatou zdí z přiznaných cihel.

Kouzlo skandinávského stylu

Severský design je celkově založený na jednoduchosti, takže i zde platí pravidlo, že méně je někdy více. Díky tomuto vrozenému minimalismu mohou plně vyniknout jednotlivé kusy bytového vybavení, jejich materiály, barvy a tvary. Na rozdíl od jiných minimalisticky zařízených interiérů nepůsobí ty ve skandinávském stylu stroze a studeně. Napomáhá jim k tomu jak hojné využití přírodních materiálů v čele se dřevem, tak využití hebkých textilií i pokojových květin. V takovém severském interiéru pak vzniká harmonická atmosféra, kterou mohou podpořit také velkorysé výhledy do přírody a teplo krbu jako srdce domova. V případě norského interiéru, který dnes máme možnost navštívit alespoň virtuálně, prohřívá bydlení až venkovsky přirozená cihlová zeď.

Cihlová zeď s průchodem

Přiznané cihly jsou v tomto bytě přitažlivé především díky své nepravidelné surovosti. V moderních časech nám tak připomínají kouzlo manuálního umění. Teplá červenooranžová barva cihel, které se zbytečně neschovávají za omítkou, dodávají celému interiéru hřejivý a velmi originální nádech. Jen jedna jediná odhalená cihlová stěna se tak v tomto případě stává naprosto svébytnou dekorací. Díky zajímavě řešenému průchodu dává nahlédnout z obývacího pokoje do kuchyně s jídelnou, přesto si však každá místnost zachovává dostatek soukromí.

Norský interiér s cihlovou zdí

Světlý a vzdušný interiér

Interiéru zařízenému v přitažlivém skandinávském stylu nahrává i dostatek denního světla z ulice, které je s přicházejícím večerem nahrazeno bezpočtem designových svítidel. Ty doplňují pro severský styl natolik typické svícny. Vzdušnost a svěžest interiéru podporují i všudypřítomné pokojové květiny, které svou zelenou barvou dodávají bydlení v neutrálních tónech tu správnou energii. Bytových doplňků je tu pramálo, o veškerou potěchu oka se spolehlivě starají hlavně obrazy, které si opět libují v minimalistickém rázu. Díky všem komponentům tak vzniká příjemné bydlení s důrazem na prostor, světlo a styl.

Zdroj: www.nordvikbolig.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock