Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Norský interiér s cihlovou zdí

Norský interiér s cihlovou zdí

Čisté linie, elegantní minimalismus, vzdušnost a severský nádech – to všechno v sobě spojuje bydlení v norském interiéru s cihlovou zdí. Vracíme se tak do míst původu skandinávského stylu, dnes už tolik oblíbeného po celém světě. Také tomuto interiéru tak dominují světlé tóny, přírodní materiály a jednoduché siluety, a to v čele s důmyslně pojatou zdí z přiznaných cihel.

Kouzlo skandinávského stylu

Severský design je celkově založený na jednoduchosti, takže i zde platí pravidlo, že méně je někdy více. Díky tomuto vrozenému minimalismu mohou plně vyniknout jednotlivé kusy bytového vybavení, jejich materiály, barvy a tvary. Na rozdíl od jiných minimalisticky zařízených interiérů nepůsobí ty ve skandinávském stylu stroze a studeně. Napomáhá jim k tomu jak hojné využití přírodních materiálů v čele se dřevem, tak využití hebkých textilií i pokojových květin. V takovém severském interiéru pak vzniká harmonická atmosféra, kterou mohou podpořit také velkorysé výhledy do přírody a teplo krbu jako srdce domova. V případě norského interiéru, který dnes máme možnost navštívit alespoň virtuálně, prohřívá bydlení až venkovsky přirozená cihlová zeď.

Cihlová zeď s průchodem

Přiznané cihly jsou v tomto bytě přitažlivé především díky své nepravidelné surovosti. V moderních časech nám tak připomínají kouzlo manuálního umění. Teplá červenooranžová barva cihel, které se zbytečně neschovávají za omítkou, dodávají celému interiéru hřejivý a velmi originální nádech. Jen jedna jediná odhalená cihlová stěna se tak v tomto případě stává naprosto svébytnou dekorací. Díky zajímavě řešenému průchodu dává nahlédnout z obývacího pokoje do kuchyně s jídelnou, přesto si však každá místnost zachovává dostatek soukromí.

Norský interiér s cihlovou zdí

Světlý a vzdušný interiér

Interiéru zařízenému v přitažlivém skandinávském stylu nahrává i dostatek denního světla z ulice, které je s přicházejícím večerem nahrazeno bezpočtem designových svítidel. Ty doplňují pro severský styl natolik typické svícny. Vzdušnost a svěžest interiéru podporují i všudypřítomné pokojové květiny, které svou zelenou barvou dodávají bydlení v neutrálních tónech tu správnou energii. Bytových doplňků je tu pramálo, o veškerou potěchu oka se spolehlivě starají hlavně obrazy, které si opět libují v minimalistickém rázu. Díky všem komponentům tak vzniká příjemné bydlení s důrazem na prostor, světlo a styl.

Zdroj: www.nordvikbolig.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock