Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nadčasový interiér se smyslem pro krásu

Nadčasový interiér se smyslem pro krásu

Mokotów, městská rezidenční čtvrť ve Varšavě, je známá svým osobitým stylem a hojností zeleně. Oblíbil si ji i mladý inženýr, který svého času studoval v Paříži. Se svým smyslem pro krásu si zařídil nápadité bydlení v jednom ze zdejších domů.

Pomohly mu při tom designérky ze studia Dash Interiors, jmenovitě Daria Wachowicz a Martyna Kupis. Předpokladem jejich společného návrhu bylo vytvoření soudržného prostoru, který by účinně kombinoval jednoduchost forem a ducha minulosti.

Stylové bydlení s citem pro krásu

Designérky ve výsledku navrhly prostor pro uvědomělého individualistu, který miluje moderní i retro prvky. Vznikl tak velmi osobitý interiér, ve kterém se dostávají ke slovu výhradně ušlechtilé a nadčasové materiály. K těm patří zejména dřevo, beton a kámen. Co se týče barev, na bílém podkladu vynikají především hnědé odstíny a černé akcenty. Celek pak oživuje všudypřítomná zeleň.

Nadčasový interiér se smyslem pro krásu
Foto: Bartosz Jakubowski

Dotek geometrie

Geometrie hraje v bytě inženýra významnou roli. Obdélníky, čtverce, kruhy, ostré linie – to všechno udává interiéru zajímavý výraz. Poctu geometrii a minimalismu vzdává zejména koupelna. Zaujmou v ní jednoduché dlaždice lososové barvy, které jsou zkombinovány s černým kováním, betonem a mramorovou deskou. Přísnou geometrii v ostatních místnostech zjemňují různé elegantní prvky. O inženýrově lásce k estetice tak promlouvají antické sošky, designová svítidla, zdobené vázy, originální obrazy či půvabné závěsy spadající až na zem.

V jedné z oblíbených varšavských čtvrtí tak spatřilo světlo světa bydlení s citem pro estetiku a také kombinaci starých a moderních časů. Je minimalisticky zařízené, ale přesto nápadité. Ukazuje, že spojení různorodých materiálů i odlišných dob může fungovat. Potvrzuje také to, že umění má stále své místo v našich domovech.

Foto: Bartosz Jakubowski
Zdroj: www.facebook.com/interiorsdash

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Pracovna, Jarov

Moderní dům

Anglická koupelna

Byt s vnitřním oknem

Refresh Hněvošice

Interiér Praha-Hostivař

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Půvabná roubenka s plastovým šindelem

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Velkoryse prosklený dům u Tiché Orlice

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock