Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt na Barrandově

Byt na Barrandově

Barrandov, to nejsou jen herci, filmaři či ateliéry – jde i o část Prahy, kde se nachází různé krásné interiéry. Jeden z nich se najdeme i v bytě, na jehož návrhu se podílelo architektonické studio Ti architekti.

Atypicky řešený byt

Tento byt o velikosti 3+kk nacházející se na Barrandově byl díky svému atypickému půdorysnému řešení pro architekty opravdovým oříškem. Většinu z místností omezují vystupující rohy, pokoje jsou navíc nepravidelných tvarů. Proto zde ubylo i možností, kam umístit úložné prostory.

Jednoduchost a čisota 

Barevná paleta tohoto bytu se skládá z kombinace petrolejové a bílé barvy, které jsou doplněny dubem, šedými tóny ve formě betonu a černými akcenty, jež slouží jako oživení. Za výraznější prvek v kuchyni lze pokládat ručně vyráběné italské obklady, jež jsou použity na kuchyňské zástěně. Díky jejich kombinaci s netradičně řešenými úchytkami ve formě uříznutých rohů vytváří poměrně zajímavý detail, který ukazuje, že architekti mysleli i na maličkosti.

Byt na Barrandově

V jinak špatně využitelném rohu místnosti stojí vestavěná lednice otočená o 45°, která prostoru propůjčuje dynamičtější vzhled. Navíc – tmavý kout tak působí o hodně světleji. Místo klasické výmalby byla na stěny využita stěrka s imitací betonu. Jídelní stůl z dubového dřeva stojí na kovové podnoži.

Frézování a stěrka jako oživení

Židle i sestava v obývacím pokoji svojí barvou pozvolna navazují na obklady. K ozvláštnění samotné sestavy bylo použito profrézování, což narušilo jednolitost tohoto nábytku. Šedou sedací soupravu i s konferenčními stolky od podlahy odděluje koberec s výrazným vzorem.

Frézování a stěrka se neobjevují jen v kuchyni, najdeme je i na chodbě, kde se za bílými frézovanými dveřmi skrývá pračka. Velkou šatní skříň zdobí zrcadla a kovové úchyty. Za čelem postele přichycen panel s palubkovým vzorem. Na něm jsou připevněny police, které tvoří další prostor k odkládání věcí.

Po zhlédnutí tohoto bytu musíme uznat, že pracovití řemeslníci ještě stále nevymřeli. Ručně dělané obklady, stěrka od zedníka, ale i vestavěný nábytek od stolaře jsou toho důkazem.

Zdroj: www.bydlo.cz/ti-architekti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock