Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt na Barrandově

Byt na Barrandově

Barrandov, to nejsou jen herci, filmaři či ateliéry – jde i o část Prahy, kde se nachází různé krásné interiéry. Jeden z nich se najdeme i v bytě, na jehož návrhu se podílelo architektonické studio Ti architekti.

Atypicky řešený byt

Tento byt o velikosti 3+kk nacházející se na Barrandově byl díky svému atypickému půdorysnému řešení pro architekty opravdovým oříškem. Většinu z místností omezují vystupující rohy, pokoje jsou navíc nepravidelných tvarů. Proto zde ubylo i možností, kam umístit úložné prostory.

Jednoduchost a čisota 

Barevná paleta tohoto bytu se skládá z kombinace petrolejové a bílé barvy, které jsou doplněny dubem, šedými tóny ve formě betonu a černými akcenty, jež slouží jako oživení. Za výraznější prvek v kuchyni lze pokládat ručně vyráběné italské obklady, jež jsou použity na kuchyňské zástěně. Díky jejich kombinaci s netradičně řešenými úchytkami ve formě uříznutých rohů vytváří poměrně zajímavý detail, který ukazuje, že architekti mysleli i na maličkosti.

Byt na Barrandově

V jinak špatně využitelném rohu místnosti stojí vestavěná lednice otočená o 45°, která prostoru propůjčuje dynamičtější vzhled. Navíc – tmavý kout tak působí o hodně světleji. Místo klasické výmalby byla na stěny využita stěrka s imitací betonu. Jídelní stůl z dubového dřeva stojí na kovové podnoži.

Frézování a stěrka jako oživení

Židle i sestava v obývacím pokoji svojí barvou pozvolna navazují na obklady. K ozvláštnění samotné sestavy bylo použito profrézování, což narušilo jednolitost tohoto nábytku. Šedou sedací soupravu i s konferenčními stolky od podlahy odděluje koberec s výrazným vzorem.

Frézování a stěrka se neobjevují jen v kuchyni, najdeme je i na chodbě, kde se za bílými frézovanými dveřmi skrývá pračka. Velkou šatní skříň zdobí zrcadla a kovové úchyty. Za čelem postele přichycen panel s palubkovým vzorem. Na něm jsou připevněny police, které tvoří další prostor k odkládání věcí.

Po zhlédnutí tohoto bytu musíme uznat, že pracovití řemeslníci ještě stále nevymřeli. Ručně dělané obklady, stěrka od zedníka, ale i vestavěný nábytek od stolaře jsou toho důkazem.

Zdroj: www.bydlo.cz/ti-architekti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock