Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu

Interiér čistě ženského bytu je pečlivě promyšlen a plně navržen pro dámu, která miluje život, modrou barvu a cyklistiku. Dotek skandinávského stylu, měkké zaoblené tvary v kombinaci s ostrými úhly. To vše podtržené dřevem, různými elegantními odstíny modré a promyšleným použití sametu.

Když majitelka oslovila designéry, aby navrhli nový interiér v jedné z nejnovějších Lublaňských budov, byl byt prakticky připraven k nastěhování. Byl vymalován, byla položena dubová podlaha, byla hotová koupelna s keramickými dlaždicemi i sanitárním vybavením. Tento světlý byt, orientovaný na jihovýchod a severozápad, byl navržen pro běžného uživatele a měl půdorys do značné míry předdefinovaný. Designéři si museli položit zásadní otázku. Jaký interiér navrhnout pro úspěšnou a půvabnou dámu s mnoha vášněmi, která si život užívá plnými doušky? V souladu s tím přišlo rozhodnutí, že byt musí odrážet ducha jeho majitele - kultivovanost, sofistikovanost a teplo. Zároveň by měl sloužit jako multifunkční místo: vše od šití, vaření, pečení, příležitostných návštěv přátel a rodiny, práce z domova, která je protkána každodenním životem, a nakonec uložení veškerého cyklistického a sportovního vybavení.

Funkční, ale krásný interiér

Majitelka chtěla, aby byl její byt světlý, zdánlivě teplý a jednoduše tvarovaný, s přidáním modré, kterou tolik zbožňuje. Proto designéři hledali inspiraci v Bauhaus stylu. Představou byl byt s čistými liniemi a funkčností, ale také s ohledem na pohodlí a krásu ženského interiéru. Byl navržen pečlivým výběrem s ohledem na velikosti a tvary. Proto je design konzistentní v celém bytě - každý prvek je užitečný a určený ke konkrétnímu účelu a každé prázdné místo je tvořeno s vědomím, že může být brzy zaplněno.

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu
Foto: Blaž Gutman

Bauhaus

Bauhaus je světoznámý umělecký styl, který velmi ovlivnil svět interiérových designových výrobků. Zrodil se v umělecké škole, která přepisovala tehdejší umění architektury a interiérového designu. Především šlo o inspiraci v modernismu a zaměření na tvary a objemy. Dekorace a nábytek v tomto stylu vnáší do interiéru skutečný punc sofistikovanosti a povznese každého uměleckého ducha.

Přečtěte si také

Bydlení v pastelových barvách

Paní Maria žije v hlavním městě Polska, v samém centru Varšavy, v krásně zrekonstruovaném bytě z meziválečné doby. Vdechla mu nový život, plný něžných barev, od béžové, přes šedou až po pudrově…

Změna dispozic k vysněnému ostrůvku

Zpočátku došlo k přeuspořádání kuchyně v obytném prostoru z designu tvaru L na dvě rovnoběžné linie, které poskytly další úložný prostor. Kuchyňský ostrov je vytvořený jako celek, který spočívá na dlouhé úložné lavici, která spojuje kuchyňskou část s jídelním prostorem. Toto nové uspořádání kuchyně a následně i jídelní části umožňuje vizuální komunikaci mezi kuchyní a obývacím pokojem a dokonale zapadá do obytných zvyklostí majitelky. Perfektní protiváha k elegantní kuchyni ve dvou odstínech modré leží v nábytku pokrytém dubovou dýhou. V důsledku toho tyto objemy kombinované s různými barvami a materiály tvoří výchozí bod, na kterém jsou navrženy další prostory.

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu
Foto: Blaž Gutman

Praktická zrcadla

Pracovna má lůžko pro hosty a je zařízena ještě více v minimalistickém stylu, který je zvýrazněn dřevěnými linkami, které vizuálně pokračují ve formě lavice přes chodbu a do obývacího prostoru, kde se projevují jako skříňka pod televizí. V koupelně fungují tyto velké objemy jako vizuální bariéra, zatímco prázdné prostory jsou obsazeny praktickými předměty. Prázdný rám v ložnici umožňuje průchod světla skrz šatník a přitom odděluje spací část od šatny a navíc slouží jako věšák a místo pro otočné zrcadlo.

Čisté minimalistické linie doplňují zaoblené tvary jako detaily, díky nimž je prostor elegantnější a sofistikovanější. To se především projevuje u tvarů zrcadel v bytě, která mají dvojí funkci - například zrcadlo v ložnici, které současně slouží jako úložný prostor pro šperky, zrcadlo v chodbě (společně s modrou podšívkou) také slouží jako kryt pro instalační skříně, jako police pro zavěšení klíčů a nakonec slouží jako vstup estetiky do bytu. Luxusní tmavě modrý samet dodává prostoru požadovanou eleganci, zatímco pečlivě vybrané látky na záclonách a polštářích jej dále obohacují o různé textury a jemné kontrasty. Skromný design kontrastuje s pragmaticky navrženým nábytkem a přináší estetickou volbu, která jasně definuje identitu jeho uživatele - nadčasovou dámu.

Foto: Blaž Gutman
Zdroj: www.idealist-studio.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock