Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu

Interiér čistě ženského bytu je pečlivě promyšlen a plně navržen pro dámu, která miluje život, modrou barvu a cyklistiku. Dotek skandinávského stylu, měkké zaoblené tvary v kombinaci s ostrými úhly. To vše podtržené dřevem, různými elegantními odstíny modré a promyšleným použití sametu.

Když majitelka oslovila designéry, aby navrhli nový interiér v jedné z nejnovějších Lublaňských budov, byl byt prakticky připraven k nastěhování. Byl vymalován, byla položena dubová podlaha, byla hotová koupelna s keramickými dlaždicemi i sanitárním vybavením. Tento světlý byt, orientovaný na jihovýchod a severozápad, byl navržen pro běžného uživatele a měl půdorys do značné míry předdefinovaný. Designéři si museli položit zásadní otázku. Jaký interiér navrhnout pro úspěšnou a půvabnou dámu s mnoha vášněmi, která si život užívá plnými doušky? V souladu s tím přišlo rozhodnutí, že byt musí odrážet ducha jeho majitele - kultivovanost, sofistikovanost a teplo. Zároveň by měl sloužit jako multifunkční místo: vše od šití, vaření, pečení, příležitostných návštěv přátel a rodiny, práce z domova, která je protkána každodenním životem, a nakonec uložení veškerého cyklistického a sportovního vybavení.

Funkční, ale krásný interiér

Majitelka chtěla, aby byl její byt světlý, zdánlivě teplý a jednoduše tvarovaný, s přidáním modré, kterou tolik zbožňuje. Proto designéři hledali inspiraci v Bauhaus stylu. Představou byl byt s čistými liniemi a funkčností, ale také s ohledem na pohodlí a krásu ženského interiéru. Byl navržen pečlivým výběrem s ohledem na velikosti a tvary. Proto je design konzistentní v celém bytě - každý prvek je užitečný a určený ke konkrétnímu účelu a každé prázdné místo je tvořeno s vědomím, že může být brzy zaplněno.

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu
Foto: Blaž Gutman

Bauhaus

Bauhaus je světoznámý umělecký styl, který velmi ovlivnil svět interiérových designových výrobků. Zrodil se v umělecké škole, která přepisovala tehdejší umění architektury a interiérového designu. Především šlo o inspiraci v modernismu a zaměření na tvary a objemy. Dekorace a nábytek v tomto stylu vnáší do interiéru skutečný punc sofistikovanosti a povznese každého uměleckého ducha.

Přečtěte si také

Byt Oxford Street Design

Hlavním přáním klientů bylo vytvoření tmavé kuchyně, která by dokonale zapadala do industriálně laděného designu bytu, jež je součástí ikonické budovy Collingwood Foy & Gibson. Původní dispozice…

Změna dispozic k vysněnému ostrůvku

Zpočátku došlo k přeuspořádání kuchyně v obytném prostoru z designu tvaru L na dvě rovnoběžné linie, které poskytly další úložný prostor. Kuchyňský ostrov je vytvořený jako celek, který spočívá na dlouhé úložné lavici, která spojuje kuchyňskou část s jídelním prostorem. Toto nové uspořádání kuchyně a následně i jídelní části umožňuje vizuální komunikaci mezi kuchyní a obývacím pokojem a dokonale zapadá do obytných zvyklostí majitelky. Perfektní protiváha k elegantní kuchyni ve dvou odstínech modré leží v nábytku pokrytém dubovou dýhou. V důsledku toho tyto objemy kombinované s různými barvami a materiály tvoří výchozí bod, na kterém jsou navrženy další prostory.

Retro s modrou kuchyní pro mladou ženu
Foto: Blaž Gutman

Praktická zrcadla

Pracovna má lůžko pro hosty a je zařízena ještě více v minimalistickém stylu, který je zvýrazněn dřevěnými linkami, které vizuálně pokračují ve formě lavice přes chodbu a do obývacího prostoru, kde se projevují jako skříňka pod televizí. V koupelně fungují tyto velké objemy jako vizuální bariéra, zatímco prázdné prostory jsou obsazeny praktickými předměty. Prázdný rám v ložnici umožňuje průchod světla skrz šatník a přitom odděluje spací část od šatny a navíc slouží jako věšák a místo pro otočné zrcadlo.

Čisté minimalistické linie doplňují zaoblené tvary jako detaily, díky nimž je prostor elegantnější a sofistikovanější. To se především projevuje u tvarů zrcadel v bytě, která mají dvojí funkci - například zrcadlo v ložnici, které současně slouží jako úložný prostor pro šperky, zrcadlo v chodbě (společně s modrou podšívkou) také slouží jako kryt pro instalační skříně, jako police pro zavěšení klíčů a nakonec slouží jako vstup estetiky do bytu. Luxusní tmavě modrý samet dodává prostoru požadovanou eleganci, zatímco pečlivě vybrané látky na záclonách a polštářích jej dále obohacují o různé textury a jemné kontrasty. Skromný design kontrastuje s pragmaticky navrženým nábytkem a přináší estetickou volbu, která jasně definuje identitu jeho uživatele - nadčasovou dámu.

Foto: Blaž Gutman
Zdroj: www.idealist-studio.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock