Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení v pastelových barvách

Bydlení v pastelových barvách

Paní Maria žije v hlavním městě Polska, v samém centru Varšavy, v krásně zrekonstruovaném bytě z meziválečné doby. Vdechla mu nový život, plný něžných barev, od béžové, přes šedou až po pudrově růžové tóny. Bydlení dominují skleněné prvky, kovové doplňky a spousta zrcadel. Moderní a trochu retro, přesně jak si majitelka přála.

Návrhy interiéru maluje ručně

Ne každý designér používá akvarely a pero aby ručně maloval návrhy interiérů. Dnes to jsou hlavně 3D vizualizace, které bychom mnohdy ani nerozeznali od reálné fotografie. Malba rukou má ale své nesporné kouzlo a někteří jsou jí stále oddaní. Jednou z nich je také designérka Maria Rosaria Boccuni, která žije v Polsku vede studio Palladio Interiors.

Paní Maria je muzikoložka a ruská filozofka, ale roky pracovala jako divadelní designér. Před deseti lety se ale její zaměření změnilo. Od tvorby operních dekorací postupně přešla až po obytné interiéry, u kterých už zůstala. Mezitím se stala certifikovaným designérem a má za sebou spoustu úžasných projektů. Pustila se také do rekonstrukce vlastního bydlení, o kterém je dnes řeč.

Nechtěla typické Art deco

Nově zrekonstruovaný byt má svůj půvab. Už samotná budova má své kouzlo. Geometrické motivy, charakteristické pro meziválečné období, viditelné na dech beroucím schodišti a ve výzdobě balkónů, byly šetrně ošetřeny. Paní Maria nechtěla vytvořit historický, zásadně ,,mužský" interiér ve stylu Art deco. Upřednostnila lehčí formu bydlení, něco ženského a blízkého jí samotné.

Proto je paleta barev v interiéru pastelová. Paní Maria říká, že vždy začíná barevným klíčem. ,,Trávím až neslušně dlouhý čas při výběru barev. Jsou pro mě nesmírně důležité. Zákazníci si často neuvědomují, že některý středomořský odstín, který dobře funguje v Řecku, bude vypadat strašně v ponurých severských zemích, kde jsou zimy dlouhé a je tam málo slunce." Říká sama designérka.

Bydlení v pastelových barvách
Foto: Aneta Tryczyńská

Hra s barvami a světlem

Pro svůj Varšavský domov vybrala barvy světlé, něžné a přizpůsobila je místu. Pohrála si také s povrchy materiálů. Od jemných ploch, přes přírodní prvky až po vysoké lesky, to vše zde zkombinovala a funguje to báječně. Dala si záležet i na detailech. Měděné pásky na dveřích a nábytku dávají určitý punc luxusu.

Pro další zjemnění interiéru oblékla sedací nábytek v obývacím pokoji i kuchyni. Křesílka jsou potaženy skvrnitou látkou od slavné britské továrny Designers Guild, na stoličkách je použita zase lněná přírodní látka. Len prý paní Maria má ve velké oblibě a často je používá ve svých projektech (na rozdíl od umělých polyesterů, které prý nesnáší).

Takové je bydlení polské designérky, která svůj byt vyladila přesně podle svých představ a do posledního detailu. A jak se líbí vám? 

Foto: Aneta Tryczyńská

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock