Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

V pánském stylu

V pánském stylu

Obvykle se v magazínech a na internetu setkáváme s bydlením pro celé rodiny, ale málokdy narazíme na bydlení pouze pro jedince, zvláště pokud jde o muže. I mužům záleží na tom, aby se ve svém domově cítili dobře a uvolněně. Jak může bydlení v pánském stylu vypadat? A co je pro něj typické?

Decentní barvy

Muži mají rádi věci praktické. Často se pánské interiéry halí do tmavších a decentních barev, střízlivých kombinací a jsou přehlídkou technických vychytávek. Pokud je bydlení vytvořeno na míru muži, který má své koníčky, i na ně se vždy najde důstojné místo. Každý koutek v bytě má svůj praktický význam a je přizpůsoben na míru obyvateli.

Byt, který si dnes představíme je ukázkou bydlení v pánském stylu. Interiér navrhlo architektonické studio YØDezeen Architects přesně podle představ majitele. Byt se nachází v Moskvě, v Rusku.

Funkční a nadčasový design

Návrh bytu byl vytvořen muži, který oceňuje funkční a nadčasový design a zároveň se nebojí jej zkombinovat s klasickými prvky, jako jsou ozdobné lišty a prvky na stěnách, nebo parkety na podlaze. Za úkol bylo vytvořit moderní městský interiér, kde by se majitel cítil dobře, mohl zde relaxovat, ale aby prostor také sloužil k setkávání s jeho přáteli.

Interiér byl navržen s ohledem na funkci, ale také estetickou stránku. Čisté linie, směs materiálů a důmyslné řešení, činí tento prostor sofistikovaný, útulný a krásný.

V pánském stylu

Veřejná a soukromá část

Byt se skládá ze dvou pomyslných částí: veřejné a soukromé. Centrem společenského prostoru je obývací pokoj, v jehož středu se nachází krb, ze všech stran obklopený velkou knihovnou. Skvělými detaily jsou prosvětlené police knihovny LED pásky s teplým světlem. Velkým plusem jsou v prostoru interiéru, dnes často používané, osvětlené podhledy stropů.

Útulnost v bytě vytváří nejen použité masivní dřevo, tmavý nábytek, ale také dlouhé závěsy a záclony až na zem. Výraznými prvky jsou zde stropní světla visící nad jídelním stolem. Namísto klasických židlí zde architekti zvolili pohodlnější čalouněná křesílka s koženým prošívaným potahem.

Na obývací pokoj navazuje kuchyně. Masivní dřevo kontrastuje s šedým betonovým vzhledem skříněk a černým obkladem kuchyňské linky. Současným trendem je také použití látkových rolet místo žaluzií. Absence horních skříněk jistě vypovídá sama za sebe. Přeci jen se jedná o kuchyň určenou pro pracovně vytíženého muže. Vaření v této kuchyni tedy není každodenní záležitostí.

V pánském stylu

Domácí pracovna

Co v tomto bytě nesmí chybět je pracovna. Vyhrazena pro ni byla celá místnost a vešla se do ní i sedačka s konferenčním stolkem pro hosty a klienty. Černé nátěry stěn chtějí určitě jistou odvahu a ne každý by si je právě do pracovny zvolil. Tady se černé plochy mísí s geometrickým vzorem a doplňují je dřevěné prvky. Pro odlehčení je pracovní stůl vyroben ze skla. Nemůže chybět nastavitelná lampa a ergonomická židle.

Takové je bydlení v pánském stylu, které se nebojí tmavých odstínů a má svůj osobitý styl. A jak se líbí vám? 

Zdroj: yodezeen.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock