Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně

Interiér domu poblíž jednoho z nejstarších a největších polských měst ukazuje, že propojení jednotlivých stylů může být příjemnou hrou s naprosto okouzlujícím výsledkem. Toto bydlení v sobě snoubí atmosféru romantické chaty na venkově a městského loftu.

Majitelé domu milují přírodu, což se ve zbrusu novém interiéru výrazně projevilo. Mají tři energické děti, a tak nebylo snadné spojit všechna očekávání od bydlení, které mělo být originální, přirozeně krásné a funkční. Design interiéru domu vytvořilo studio Shoko design, které je známé svým osobitým přístupem.

Bydlení s láskou k přírodě

Mimořádný dům v Poznani se stal domovem pro Kamilu, Matěje a jejich tři děti – Nelu, Leoše a Erika. Zaujímá plochu o rozloze 168 m2 a je obklopený přírodou. Rodina tráví čas nejraději právě v přírodě. Rodiče milují kempování, které však díky malým dětem museli načas omezit. Děti však vedou k lásce k přírodě odmalička, o čemž svědčí i jejich bydlení plné přírodních materiálů. Zároveň děti učí k oblibě krásných věcí v domácnosti.

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně
Foto: Marcin Grabowiecki

Osvěžující koktejl stylů

Designérka Maria Malinowski splnila přání majitelů domu a vytvořila pro ně nápadité bydlení, které je osvěžujícím koktejlem zdánlivě nesourodých stylů. Eklektický styl, který je kombinuje, si velice oblíbila a nedá na něj dopustit. Zařizování místností striktně v jednom stylu nikdy nepřišla na chuť a znamená pro ni nedostatek fantazie. Měla velkou radost, že v domě Kamily a Matěje může naplno využít své kreativity.

Venkovský a postindustriální interiér

Už surová cihlová zeď v hale oznamuje, že vstupujeme do domu, který vyzařuje teplo a rodinnou pohodu. A právě surová, odkrytá, nelakovaná cihla je prvkem, který se často objevuje jak ve venkovských domech, tak v postindustriálních interiérech. V tomto domě se tak ukázala jako prvek dokonale propojující oba přítomné interiérové styly. V kombinaci s ní pak skvěle vynikne překrásný jídelní stůl obklopený elegantními židlemi, úchvatná zelená kredenc, houpací síť poblíž moderních kamen či čistě bílý stolek pod televizí. Celkové ladění do barvy písku s bílými, jemně zelenými a černými akcenty dodává tomuto bydlení velice příjemný nádech.

Přečtěte si také

Luxusní byt se zlatými akcenty

Manželé s dospívajícím synem zatoužili po bydlení v hlavním městě Slovenska, které by působilo luxusním dojmem. Jejich přání se pro architekta Andreje Gajdoše stalo výzvou, jelikož si v bytě přáli…

S černou stěnou v obývacím pokoji

Jemná barevná kompozice umožnila designérce obléci jednu ze stěn v obývacím pokoji do černé barvy. Tento nápad byl majitelkou domu přijat s nadšením. Navíc jak sama Maria Malinowski říká, jde jen o barvu na zdi, která může být kdykoliv přemalována. A interiér si přece zaslouží trochu více odvahy. Celek, ve kterém převažují módní odstíny pískově béžové barvy, tak získal dramatický akcent. Nejen díky němu působí interiér velice osobitým a sebevědomým dojmem. Výraz černé stěny přitom zjemňuje několik zajímavých šedobílých plakátů.

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně
Foto: Marcin Grabowiecki

Důraz na detail

Vedle dramatické černé a jemné rustikální zdi v interiéru zaujme ještě celá řada dalších prvků. Patří k nim obnažené stropní trámy, krásné dřevěné podlahy, atypický konferenční stolek na kolečkách, zajímavé křeslo, designová svítidla, originální textilie, zrcadla, vázy či košíky. Interiér je příjemně otevřený, světlý a vzdušný. Jeho krásu umocňuje perfektní splynutí dvou stylů, důraz na přírodní materiály a jemné barvy.

Nedaleko Poznaně tak vzniklo úchvatné bydlení v odstínech písku, které je prozářené láskou k přírodě a eleganci. Je odvážné, a přesto pokorné. Ukazuje, že správně zvolený experiment je doslova trefou do černého.

Foto: Marcin Grabowiecki
Zdroj: www.shokodesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock