Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně

Interiér domu poblíž jednoho z nejstarších a největších polských měst ukazuje, že propojení jednotlivých stylů může být příjemnou hrou s naprosto okouzlujícím výsledkem. Toto bydlení v sobě snoubí atmosféru romantické chaty na venkově a městského loftu.

Majitelé domu milují přírodu, což se ve zbrusu novém interiéru výrazně projevilo. Mají tři energické děti, a tak nebylo snadné spojit všechna očekávání od bydlení, které mělo být originální, přirozeně krásné a funkční. Design interiéru domu vytvořilo studio Shoko design, které je známé svým osobitým přístupem.

Bydlení s láskou k přírodě

Mimořádný dům v Poznani se stal domovem pro Kamilu, Matěje a jejich tři děti – Nelu, Leoše a Erika. Zaujímá plochu o rozloze 168 m2 a je obklopený přírodou. Rodina tráví čas nejraději právě v přírodě. Rodiče milují kempování, které však díky malým dětem museli načas omezit. Děti však vedou k lásce k přírodě odmalička, o čemž svědčí i jejich bydlení plné přírodních materiálů. Zároveň děti učí k oblibě krásných věcí v domácnosti.

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně
Foto: Marcin Grabowiecki

Osvěžující koktejl stylů

Designérka Maria Malinowski splnila přání majitelů domu a vytvořila pro ně nápadité bydlení, které je osvěžujícím koktejlem zdánlivě nesourodých stylů. Eklektický styl, který je kombinuje, si velice oblíbila a nedá na něj dopustit. Zařizování místností striktně v jednom stylu nikdy nepřišla na chuť a znamená pro ni nedostatek fantazie. Měla velkou radost, že v domě Kamily a Matěje může naplno využít své kreativity.

Venkovský a postindustriální interiér

Už surová cihlová zeď v hale oznamuje, že vstupujeme do domu, který vyzařuje teplo a rodinnou pohodu. A právě surová, odkrytá, nelakovaná cihla je prvkem, který se často objevuje jak ve venkovských domech, tak v postindustriálních interiérech. V tomto domě se tak ukázala jako prvek dokonale propojující oba přítomné interiérové styly. V kombinaci s ní pak skvěle vynikne překrásný jídelní stůl obklopený elegantními židlemi, úchvatná zelená kredenc, houpací síť poblíž moderních kamen či čistě bílý stolek pod televizí. Celkové ladění do barvy písku s bílými, jemně zelenými a černými akcenty dodává tomuto bydlení velice příjemný nádech.

Přečtěte si také

Byt ve skandinávském stylu pro single ženu

Rekonstrukce proměnila starý a velmi tmavý byt na pohádkové bydlení pro mladou single ženu. I na 30 m2 lze vytvořit plnohodnotný byt ve skandinávském stylu.

S černou stěnou v obývacím pokoji

Jemná barevná kompozice umožnila designérce obléci jednu ze stěn v obývacím pokoji do černé barvy. Tento nápad byl majitelkou domu přijat s nadšením. Navíc jak sama Maria Malinowski říká, jde jen o barvu na zdi, která může být kdykoliv přemalována. A interiér si přece zaslouží trochu více odvahy. Celek, ve kterém převažují módní odstíny pískově béžové barvy, tak získal dramatický akcent. Nejen díky němu působí interiér velice osobitým a sebevědomým dojmem. Výraz černé stěny přitom zjemňuje několik zajímavých šedobílých plakátů.

Interiér domu v eklektickém stylu poblíž Poznaně
Foto: Marcin Grabowiecki

Důraz na detail

Vedle dramatické černé a jemné rustikální zdi v interiéru zaujme ještě celá řada dalších prvků. Patří k nim obnažené stropní trámy, krásné dřevěné podlahy, atypický konferenční stolek na kolečkách, zajímavé křeslo, designová svítidla, originální textilie, zrcadla, vázy či košíky. Interiér je příjemně otevřený, světlý a vzdušný. Jeho krásu umocňuje perfektní splynutí dvou stylů, důraz na přírodní materiály a jemné barvy.

Nedaleko Poznaně tak vzniklo úchvatné bydlení v odstínech písku, které je prozářené láskou k přírodě a eleganci. Je odvážné, a přesto pokorné. Ukazuje, že správně zvolený experiment je doslova trefou do černého.

Foto: Marcin Grabowiecki
Zdroj: www.shokodesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock