Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Citlivá rekonstrukce historického domu

Citlivá rekonstrukce historického domu

Dům postavený v novorenesančním slohu dlouhá léta jen chátral. Citlivě provedená rekonstrukce jej opět vrátila k životu. Zveme vás na prohlídku vzorového bytu, který se v tomto domě nachází.

Dům byl postaven v roce 1896, nachází se v Palackého ulici na kraji historické části města Olomouce. Budova prošla kompletní rekonstrukcí všech jednotek, včetně dvora, výrázný zásah si vyžádal krov. Reprezentativní vzhled domu navrátila nová fasáda.

Rekonstrukce historické budovy

Jelikož se jedná o historický objekt, byla rekonstrukce o to náročnější a vyžadovala citlivý přístup investora, velkou pozornost věnoval společným prostorám, sklepům a chodbám – repasovalo se historické zábradlí, keramická dlažba a teraco podlahy. Moderní doba si však žádá zvýšení standartu budoucích obyvatel, byly  tak instalovány dva moderní výtahy, nová okna a vstupní dveře. Ty se inspirovaly původním historickým designem. Kromě těchto moderních prvků je dům rekonstruován tak, aby se zachovalo zděděné kouzlo historické objektu, bez omezení komfortu obyvatel.

Nové byty

Prostorné, vzdušné byty 2+kk a 3+kk budou brzy připraveny pro své nové nájemníky k nastěhování. K bydlení je nově využita i půda, kam se vešly tři rozlehlé podkrovní byty. Po téhle péči, jaké se domu dostalo, by se dalo říct, že investoři tohoto projektu ze skupiny Cream mysleli snad na vše.

Zdroj: byty-palackeho.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock