Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt inspirovaný atmosférou Milána

Byt inspirovaný atmosférou Milána

Jarní návštěva veletrhu v Miláně je pro Krystynu a Idu Mikołajski už roky naprostou samozřejmostí. Po návratu z Itálie překypují inspirací a nemohou se dočkat, až nové nápady využijí při své práci. Tentokrát nemusely čekat dlouho. Navštívili je majitelé bytu, kteří si přáli, aby se proměnil v přehlídku nejnovějších světových trendů.

Milánský týden designu patří k nejstarším a nejdůležitějším designovým akcím na světě. Vznikl spontánně na počátku osmdesátých let, kdy se jeho organizace chopily společnosti působící v oblasti průmyslu a nábytkářství. Hlavní událost celého týdne designu představuje veletrh nábytku Salone del Mobile, který doprovází neméně kvalitní Fuorisalone. Na něm je možné si prohlédnout venkovní instalace, které oživují téměř všechny čtvrti po celém městě. Vysoce inspirativního týdne designu se jako vždy touhle dobou zúčastnily i Krystyna ​​a Ida Mikołajski ze Studia Mikołajska. Jakou náhodou pak bylo, když měly milánskou atmosféru vnést do bytu svých nových klientů!

Funkční uspořádání bytu

Než designérky sáhly po formách a barvách odkazujících na ty vypozorované v italském hlavním městě designu, začaly pracovat na vytvoření optimálního funkčního uspořádání bytu. Ten původně vznikl spojením dvou menších prostor. Bylo tedy zapotřebí vzít v úvahu neobvyklé uspořádání stoupaček a konstrukcí. Co se týče samotných požadavků majitelů na uspořádání nového bydlení, přáli si jasné rozdělení prostoru na soukromou část a společenskou denní zónu, ve které by mohli přivítat své hosty. Designérky tak musely sladit potřeby majitelů s možnostmi vyplývajícími ze samotné stavby.

Byt inspirovaný atmosférou Milána
Foto: Jakub Dziedzic

Bydlení, které myslí na všechno

Pokud jde o konkrétní představy majitelů, chtěli, aby součástí bytu byla útulná ložnice, praktické koupelny a domácí kancelář s klidem na práci. Přáli si také dva odlehlé pokoje pro své syny, které by byly situovány tak, aby si mladší mohl hrát a staršího při studiu nic nerušilo. Velký obývací pokoj měl být propojený s jídelnou a světlou kuchyní, kterou by v případě potřeby bylo možné oddělit od obývacího prostoru. Všechna tato přání designérky splnily. K dosažení požadovaného efektu mezi kuchyňskou a obývací částí byly použity posuvné skleněné dveře. Díky nim je kuchyň dostatečně osvětlená a obytný prostor se zdá být větší. Roli prostředníka mezi soukromou zónou a prostorem pro hosty hrají koupelny a prádelna.

Přečtěte si také

Minimalistický interiér s exotickým výrazem

Byt ve městě Naujamiestis v severovýchodní Litvě je jako exotické koření. Zaujme osobitým výrazem, vůní cizích krajů, přírodními materiály a zemitými barvami. Představuje bydlení plné energie,…

Interiér s romantickou tapetou

Domácí kancelář vznikla v průchodu mezi obývacím pokojem a ložnicí. Nabízí klidné místo pro ničím nerušenou práci. Vstup do kanceláře vede přímo z obývacího pokoje. Aby nedošlo k narušení uspořádání obytného prostoru, jsou dveře součástí vestavěného nábytku. Dveře vedoucí z pracovny do ložnice maskuje dekorativní tapeta s různobarevnými listy, která proměňuje celý povrch stěny na obraz připomínající podzimní krajinu.

Byt inspirovaný atmosférou Milána
Foto: Jakub Dziedzic

Milánská elegance v interiéru

Romantická tapeta v kanceláři je jen předzvěstí sytých barev, které se nacházejí na druhé straně dveří, v ložnici majitelů. Odvážná paleta barev tmavě modré, fialové a hnědé působí uklidňujícím dojmem a svádí ke spánku. K tomu dopomáhají také na zem splývající závěsy. Dámský tým Studia Mikołajska našel poměrně neobvyklý způsob úpravy stěn bytu. Majitelé totiž očekávali něco víc než tradiční barvy a tapety. Designérky tak navrhly dokončit některé ze stěn frézovanými MDF panely, které se ukázaly jako opravdu jedinečný doplněk. MDF panely se objevují na zdi za postelí v ložnici rodičů, jako průčelí velké skříně v pokoji staršího syna i v místnosti nejmladšího člena rodiny, kde posloužily k integrování nástěnných polic. Právě kombinace funkce a zajímavé formy je specialitou krakovského studia těchto designérek. V interiéru bytu přitahuje pozornost ještě jeden prvek. Jsou jím soklové kovové lišty, které prostoru dodávají jedinečný charakter a zároveň spojují aranžmá do stylového celku.

Jak se říká, cestování vzdělává a obohacuje. Při obdivování interiérů tohoto bytu je třeba uznat, že jarní výlety designérek do Milána přinesly obzvláště dobré výsledky!

Štítky: apartmán
Foto: Jakub Dziedzic
Zdroj: www.mikolajskastudio.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock