Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Estetické spojení moderny s historií

Estetické spojení moderny s historií

Jedna z historických budov Kyjeva dává nahlédnout do vizuálně čistého bytu, ve kterém se staré prvky mísí s novými. Minimalistický, ale nikoliv chladný design moderního interiéru v zahraničním velkoměstě působí jako stylový elegán, který popírá zákonitosti času.

O výslednou originální podobu bytu se zasloužil designér Denys Garbuziuk​​​​​​​. Na ploše o velikosti 75 m² se mu podařilo vytvořit vizuálně čisté bydlení, které cestuje časem. Díky striktnímu minimalistickému stylu v něm mohou naplno vyniknout umně zvolené materiály, tvary a barvy.

Moderní bydlení s nádechem starých časů

Na bílém pozadí prohřátém světlým dřevem a zlatými akcenty si retro prvky nacházejí cestu k novodobým módním kouskům. Zatímco v některých koutech interiéru jako by se zastavil čas, v jiných pádí zběsilým tempem. Na všechen ten designový mumraj shlíží naprosto úchvatné zrcadlo s ozdobným rámem. Umocňuje kouzelnou atmosféru v jídelně a spolu se svícny a vázou plnou růžového eucalyptu vytváří opravdu romantické zátiší. Tuto pohodu neruší ani výrazné designové židle, ba právě naopak – dodávají prostoru zvláštní šarm. Nádech starých časů připomínají i okna historické budovy, ve které se byt nachází, stejně jako ozdobné zábradlí balkónu. Přirozeného světla je v interiéru více než dost, a tak si může dovolit i tmavší kusy vybavení.

Přečtěte si také

Prvorepublikový byt s ocelí a rezem v hlavní roli

Duo odvážných architektů vdechlo nový život prvorepublikovému bytu v činžovním domě na Strossmayerově náměstí v Praze. Jakoby četli myšlenky mladého novozélandsko-kanadského páru, který po letech…

Originální a vzdušné bydlení

Interiér je sice zařízen v minimalistickém stylu, přesto však působí velice útulným dojmem. Je dostatečně světlý, prostorný a srší nápady. Veškeré vybavení je zvoleno s citem pro tu správnou kombinaci materiálů a barev. Významnou roli zde hraje také geometrie. Celý prostor je velice originální a přitom uživatelsky přátelský. Poskytuje výhledy do historické části města, se kterou svou atmosférou přirozeně splývá.

V jedné z historických budov Kyjeva tak vzniklo elegantní bydlení, které si umně pohrává s časovou osou i barevnými akcenty. Poskytuje dokonalý domov plný krásných věcí, které nikdy nemohou omrzet.

Foto: Yevhenii Avramenko​​​​​​​
Zdroj: Mooseberry design group

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock