Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Estetické spojení moderny s historií

Estetické spojení moderny s historií

Jedna z historických budov Kyjeva dává nahlédnout do vizuálně čistého bytu, ve kterém se staré prvky mísí s novými. Minimalistický, ale nikoliv chladný design moderního interiéru v zahraničním velkoměstě působí jako stylový elegán, který popírá zákonitosti času.

O výslednou originální podobu bytu se zasloužil designér Denys Garbuziuk​​​​​​​. Na ploše o velikosti 75 m² se mu podařilo vytvořit vizuálně čisté bydlení, které cestuje časem. Díky striktnímu minimalistickému stylu v něm mohou naplno vyniknout umně zvolené materiály, tvary a barvy.

Moderní bydlení s nádechem starých časů

Na bílém pozadí prohřátém světlým dřevem a zlatými akcenty si retro prvky nacházejí cestu k novodobým módním kouskům. Zatímco v některých koutech interiéru jako by se zastavil čas, v jiných pádí zběsilým tempem. Na všechen ten designový mumraj shlíží naprosto úchvatné zrcadlo s ozdobným rámem. Umocňuje kouzelnou atmosféru v jídelně a spolu se svícny a vázou plnou růžového eucalyptu vytváří opravdu romantické zátiší. Tuto pohodu neruší ani výrazné designové židle, ba právě naopak – dodávají prostoru zvláštní šarm. Nádech starých časů připomínají i okna historické budovy, ve které se byt nachází, stejně jako ozdobné zábradlí balkónu. Přirozeného světla je v interiéru více než dost, a tak si může dovolit i tmavší kusy vybavení.

Přečtěte si také

Byt v historickém činžovním domě

Dnes nahlédneme do bytu v historickém činžovním domě, který se stal pro architekty opravdovou výzvou. Ve velkorysém prostoru tak zde vzniklo vcelku extravagantní bydlení s vysokými stropy, velkým…

Originální a vzdušné bydlení

Interiér je sice zařízen v minimalistickém stylu, přesto však působí velice útulným dojmem. Je dostatečně světlý, prostorný a srší nápady. Veškeré vybavení je zvoleno s citem pro tu správnou kombinaci materiálů a barev. Významnou roli zde hraje také geometrie. Celý prostor je velice originální a přitom uživatelsky přátelský. Poskytuje výhledy do historické části města, se kterou svou atmosférou přirozeně splývá.

V jedné z historických budov Kyjeva tak vzniklo elegantní bydlení, které si umně pohrává s časovou osou i barevnými akcenty. Poskytuje dokonalý domov plný krásných věcí, které nikdy nemohou omrzet.

Foto: Yevhenii Avramenko​​​​​​​
Zdroj: Mooseberry design group

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock