Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nebojte se barev v interiéru

Nebojte se barev v interiéru

Vybrat ty správné barvy do bytu není vždy jednoduchá záležitost. Existuje celá řada pravidel a doporučení o tom, jaké odstíny použít do jednotlivých místností. Nemusíte nutně vymalovat celý interiér, abyste do něj vnesli trochu barev. Postačí výrazné křeslo, barevné potahy polštářů, nebo důmyslně zvolené doplňky.

Barvy v bytě jsou velkým tématem. Svou roli hraje místo jejich použití, struktura materiálu, odstíny a také jejich vzájemná kombinace. Každý preferuje něco jiného a vždy by se použitá barva v interiéru měla líbit hlavně vám.

Méně je někdy více

Vždy bychom měli mít na paměti, že méně je někdy více. V jedné místnosti je vhodné vždy kombinovat nanejvýš 2-3 barvy. Složitější variace si mohou dovolit zkušení designéři, my bychom si příliš mnoha kombinacemi mohli spíše ublížit. Vždy záleží na konkrétních odstínech zvolených barev. Jako příkladem vhodné kombinace může být modrá se žlutou, okrovou či šedou. Hnědá barva se hodí téměř ke všemu, stejně jako béžové a krémové odstíny. Dejte si pozor na jejich sytost a vždy si barvu vyzkoušejte na vzorku přímo ve vašem interiéru. Osvětlení u vás doma totiž může ovlivnit celkový výsledek. Zpravidla velmi světlé pastelové barvy opticky zvětšují a rozjasňují prostor, naopak syté místnost zmenšují.

Největší plochou jsou v bytě stěny a hned za nimi v závěsu podlahy. Barvy stěn proto mohou výrazně ovlivnit celkový vzhled interiéru. Lze jimi prostor opticky zvětšit, zmenšit, nebo jej prozářit. Možností je opravdu mnoho. Pomocí odstínů jedné zvolené barvy můžeme zvýraznit pouze některé části, nebo kusy nábytku. To je konkrétně případ interiéru, do kterého dnes nahlédneme.

Nebojte se barev v interiéru

Moderní a nadčasové bydlení

Řeč je o exkluzivním bydlení v Brně Bohunicích. Rezidence Campus Square nabízí bydlení v terasových bytech s perfektním výhledem do okolí a velkorysým prostorem. Realizaci si vzalo na starost studio Lino design z Brna a postaralo se o nadčasové a moderní vybavení interiéru.

Tento interiér je příkladem toho, že barvy do bydlení nemusí vnášet pouze výmalba stěn. Použité výrazné dřevo interiér oživuje a šedé či bílé prvky jej zase neutralizují. Dynamiku vytváří doplňky, textilie a sedací prvky v modré barvě. Elegantně je vybaven také dětský pokoj. Bílé skříně s lesklými dvířky jsou opatřeny různobarevnými úchytkami a barvami hýří i police na stěnách, nebo sedací prvky.

Zdánlivě neutrální interiér, přesto s výraznými barvami. Útulné místo k bydlení pro rodinu s dětmi. A co na něj říkáte vy? 

Zdroj: www.lino.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock