Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nahé cihly v interiéru

Nahé cihly v interiéru

Cihla nemusí být jen materiálem schovaným pod omítkou, interiér může zkrášlit i v celé své nahotě. Přiznané cihly jsou čím dál tím úspěšnějším dekorativním prvkem v interiéru, který rázem získá kouzlo nepravidelné surovosti, jak ve venkovských, tak v moderních domovech.

Skryté bohatství

Moderní interiéry dokážou umně vyzdvihnout to, co ty ze starých časů raději skrývaly. To platí také o cihlách, které se dříve uvnitř domu omítaly. Silná vrstva omítky skryla cihlovou zeď oku návštěvy a navíc vytvořila i příhodný izolující prvek. Odhalené cihlové zdi si tak užívaly pozornosti výhradně v průmyslových budovách, odkud se až v moderních časech postupně probíjejí i do nadčasových interiérů v tak oblíbeném industriálním stylu. Dnes jsou přiznané cihly vítaným oživením stěn místností už jenom proto, že nám v čase strojů a moderní techniky stále připomínají kouzlo lidské dovednosti. Díky své teplé červenooranžové barvě navíc příjemně zahřejí a ještě jsou tu pro všechny, kdo si chtějí ušetřit práci s omítáním.

Zeď jako dekorace

Třeba jen jediná odhalená cihlová stěna se v interiéru může stát svébytnou dekorací. Nahrává minimalismu a svým přirozeným charakterem dokáže i ten vizuálně nejchladnější pokoj rozehřát dotekem starých dobrých časů. Jednou z dalších výhod stěn a případně i stropů z přiznaných cihel je struktura kladení jednotlivých kvádrů k sobě a jejich spárování bílou nebo krémově zabarvenou maltou. Výsledný, a přitom tak přirozený design, totiž dokáže příhodně rozrušit optický monolitický vzhled stěny.

Nahé cihly v interiéru

Cihlová zeď, nebo interiér plný cihel?

Přiznanými cihlami v interiéru můžete šetřit, ale také nemusíte. Interiér plný cihel sluší zejména domovům v industriálním stylu, se svébytným charakterem se však osvědčí i v těch venkovských. U venkovských interiérů navíc užití přiznaných cihel nahrává i samotná architektura. V případě starších chalup a rodinných domů tak původní cihlové prvky sluší zejména stěnám a klenbám, ze kterých byla odstraněna omítka a štuk. Nově postavené cihly zase mohou umně zkrášlit nízkou dělicí zídku, podpůrný sloup, zděný kuchyňský nábytek, schody i krb.

Přiznané cihly tak skvěle vyniknou v historických budovách, ale také v moderních loftech. Záleží jen na vás, jestli si cihlové obložení vpustíte do celého interiéru, na jednu stěnu či jen na úzký dekorativní pás.

Návod na obnaženou cihlovou zeď

Pokud i vy toužíte po zkrášlení interiéru cihlovou zdí, stačí v případě starší zástavby seškrábat omítku. Zeď z odhalených cihel je pak zapotřebí zpevnit impregnací nebo voskem. Nahé cihly můžete ponechat ve své původní barvě, nebo je přetřít a dopřát jim tak zcela netradiční vzhled.

Jestliže chcete raději vyzkoušet méně prašnou variantu, použijte cihlové obklady nebo obklady, které zkrátka cihly věrně napodobují. Úplně nejjednodušší pak je pořídit si tapetu s cihlovým motivem nebo fototapetu, přičemž už se však původní a tak silný účinek odhalených cihel pomalu, ale jistě vytrácí.

Dáte přednost imitaci, nebo se vrhnete do vytváření cihlové zdi oslavující lidskou pracovitost? To už je jen na vás – stejně jako výsledný více či méně působivý efekt.

Zdroj: flowinteriors.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock