Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nahé cihly v interiéru

Nahé cihly v interiéru

Cihla nemusí být jen materiálem schovaným pod omítkou, interiér může zkrášlit i v celé své nahotě. Přiznané cihly jsou čím dál tím úspěšnějším dekorativním prvkem v interiéru, který rázem získá kouzlo nepravidelné surovosti, jak ve venkovských, tak v moderních domovech.

Skryté bohatství

Moderní interiéry dokážou umně vyzdvihnout to, co ty ze starých časů raději skrývaly. To platí také o cihlách, které se dříve uvnitř domu omítaly. Silná vrstva omítky skryla cihlovou zeď oku návštěvy a navíc vytvořila i příhodný izolující prvek. Odhalené cihlové zdi si tak užívaly pozornosti výhradně v průmyslových budovách, odkud se až v moderních časech postupně probíjejí i do nadčasových interiérů v tak oblíbeném industriálním stylu. Dnes jsou přiznané cihly vítaným oživením stěn místností už jenom proto, že nám v čase strojů a moderní techniky stále připomínají kouzlo lidské dovednosti. Díky své teplé červenooranžové barvě navíc příjemně zahřejí a ještě jsou tu pro všechny, kdo si chtějí ušetřit práci s omítáním.

Zeď jako dekorace

Třeba jen jediná odhalená cihlová stěna se v interiéru může stát svébytnou dekorací. Nahrává minimalismu a svým přirozeným charakterem dokáže i ten vizuálně nejchladnější pokoj rozehřát dotekem starých dobrých časů. Jednou z dalších výhod stěn a případně i stropů z přiznaných cihel je struktura kladení jednotlivých kvádrů k sobě a jejich spárování bílou nebo krémově zabarvenou maltou. Výsledný, a přitom tak přirozený design, totiž dokáže příhodně rozrušit optický monolitický vzhled stěny.

Nahé cihly v interiéru

Cihlová zeď, nebo interiér plný cihel?

Přiznanými cihlami v interiéru můžete šetřit, ale také nemusíte. Interiér plný cihel sluší zejména domovům v industriálním stylu, se svébytným charakterem se však osvědčí i v těch venkovských. U venkovských interiérů navíc užití přiznaných cihel nahrává i samotná architektura. V případě starších chalup a rodinných domů tak původní cihlové prvky sluší zejména stěnám a klenbám, ze kterých byla odstraněna omítka a štuk. Nově postavené cihly zase mohou umně zkrášlit nízkou dělicí zídku, podpůrný sloup, zděný kuchyňský nábytek, schody i krb.

Přiznané cihly tak skvěle vyniknou v historických budovách, ale také v moderních loftech. Záleží jen na vás, jestli si cihlové obložení vpustíte do celého interiéru, na jednu stěnu či jen na úzký dekorativní pás.

Návod na obnaženou cihlovou zeď

Pokud i vy toužíte po zkrášlení interiéru cihlovou zdí, stačí v případě starší zástavby seškrábat omítku. Zeď z odhalených cihel je pak zapotřebí zpevnit impregnací nebo voskem. Nahé cihly můžete ponechat ve své původní barvě, nebo je přetřít a dopřát jim tak zcela netradiční vzhled.

Jestliže chcete raději vyzkoušet méně prašnou variantu, použijte cihlové obklady nebo obklady, které zkrátka cihly věrně napodobují. Úplně nejjednodušší pak je pořídit si tapetu s cihlovým motivem nebo fototapetu, přičemž už se však původní a tak silný účinek odhalených cihel pomalu, ale jistě vytrácí.

Dáte přednost imitaci, nebo se vrhnete do vytváření cihlové zdi oslavující lidskou pracovitost? To už je jen na vás – stejně jako výsledný více či méně působivý efekt.

Zdroj: flowinteriors.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock