Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z bývalé sušárny ve věži je kouzelný loft

Hlavní myšlenkou rekonstrukce bylo získat skrytý potenciál zapomenutého  netradičního prostoru. Z původní sušárny vznikl byt, který stylově kombinuje původní prvky s moderním designem. Co byste rozhodně nečekali je věž, která byla zahrnuta do projektu a nabízí klidné útočiště s výhledem na střechy, stromy a nebe.

Hlavní myšlenkou rekonstrukce bylo získat skrytý potenciál zapomenutého netradičního prostoru. Z původní sušárny vznikl byt, který stylově kombinuje původní prvky s moderním designem. Co byste rozhodně nečekali je věž, která byla zahrnuta do projektu a nabízí klidné útočiště s výhledem na střechy, stromy a nebe.

Interiér se nachází v srdci hlavního města, v činžovním domě, který vypadá spíše jako kancelář než běžná obytná budova. Tajemné místo je sice v centru Varšavy, ale daleko od hluku a shonu. Byt je v podkroví a byl velkou výzvou pro architekty. Už na začátku projektu bylo nutné řešit zásadní věci jako povolení od restaurátora památek k provádění nutných prací, absence výtahu a špatný přístup do činžovního domu. Cíle stanovené projektantem byly velmi ambiciózní, ale dosažený výsledek stojí za to.

Loft ve staré sušárně

Téměř celé století sloužil tento prostor jako prádelna, sušárna a komora. Původní zdi byly vyváženy velkými formáty grafitových obkladů a celý byt je založen na tmavě šedé barvě. Na té dokonale vynikají původní dřevěné trámy. Tmavé barvy podporují klid, umožňují vám na okamžik zpomalit a pořádně si odpočinout. Osvěžením prostoru je přítomnost zelených rostlin a přírodní doplňky. To vše krásně doplňují výhledy ze střešních oken, ze kterých jsou vidět střechy sousedních činžovních domů a Palác kultury a vědy.

Hlavní myšlenkou rekonstrukce bylo získat skrytý potenciál zapomenutého  netradičního prostoru. Z původní sušárny vznikl byt, který stylově kombinuje původní prvky s moderním designem. Co byste rozhodně nečekali je věž, která byla zahrnuta do projektu a nabízí klidné útočiště s výhledem na střechy, stromy a nebe.
Foto: Ola Dermont

Byt plný překvapení

V mezipatře má byt druhou ložnici s otevřenou koupelnou. Vede tam točité schodiště. Část zdi zbyla zbourána a pouze zasklena, aby z věže proudilo denní světlo i dolů a aby byl vidět vnitřek věže z dolní místnosti. Jedním pohledem vidíte originální schody i vnitřek původní věže. Vzhledem k rozdílu ve výšce podkroví bylo možné do interiéru nainstalovat různá svítidla a vytvořit tak na stěnách a podlahách neobvyklé světelné kompozice.

Přečtěte si také

Elegantní bydlení má doplňky s prvky komiksu

I bydlení laděné ve tmavých barvách může vypadat působivě a stylově. Stačí jen vědět, jak na to. A můžeme vám říct, že tento podkrovní byt z rukou studia Sikora jsme si oblíbili velmi rychle. Čím je…

Hra světla a stínu je zde opravdu zajímavá, protože jsou na stěnách různé povrchové úpravy, některé dokonce původní. Základ v černé a neutrálních barvách byl osvěžen moderním nábytkem v sytých barvách. Ve spodní úrovni bytu jsou plně funkční a prostorné pokoje. Jeho výška v nejvyšším bodě dosahuje 6,5 m. Právě výškové rozdíly dělají byt jedinečný a plný překvapení.

Majitelé se nebáli spojit původní s novým a dali tak prostor podlahovému vytápění, designovému nábytku a moderně zařízené koupelně. Současně byly zachovány historické prvky bývalé sušárny: odkryté, surové cihlové a dřevěné konstrukční trámy, které byly začleněny do nového uspořádání. Celek je velmi konzistentní. Podlahy jsou zdobeny antracitovým kamenem s bílým žíháním. Ocelové trubky, z nichž je nábytek vyroben, skvěle ladí také s přiznanými kabely a litinovými radiátory. Výsledek je perfektní. Stálo to hodně fantazie, trpělivosti a především velké dávky nadšení.  

Foto: Ola Dermont
Zdroj: www.modoso.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Redesign ložnice

Divoká zahrada víkendového domu

DVĚ LINIE. JEDNA KUCHYNĚ. NULA PŘEKÁŽEK.

Patrová dřevostavba Easy 99

Apartmány v Janských Lázních

Malá kuchyň s maximálně využitým prost

Sledujte nás

Nejčtenější články

Citáty v interiéru osvěží vaše bydlení

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Fantastický srub na jedinečném místě

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Chata z kontejneru připomíná moderní dřevostavbu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock