Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z bývalé sušárny ve věži je kouzelný loft

Z bývalé sušárny ve věži je kouzelný loft

Hlavní myšlenkou rekonstrukce bylo získat skrytý potenciál zapomenutého netradičního prostoru. Z původní sušárny vznikl byt, který stylově kombinuje původní prvky s moderním designem. Co byste rozhodně nečekali je věž, která byla zahrnuta do projektu a nabízí klidné útočiště s výhledem na střechy, stromy a nebe.

Interiér se nachází v srdci hlavního města, v činžovním domě, který vypadá spíše jako kancelář než běžná obytná budova. Tajemné místo je sice v centru Varšavy, ale daleko od hluku a shonu. Byt je v podkroví a byl velkou výzvou pro architekty. Už na začátku projektu bylo nutné řešit zásadní věci jako povolení od restaurátora památek k provádění nutných prací, absence výtahu a špatný přístup do činžovního domu. Cíle stanovené projektantem byly velmi ambiciózní, ale dosažený výsledek stojí za to.

Loft ve staré sušárně

Téměř celé století sloužil tento prostor jako prádelna, sušárna a komora. Původní zdi byly vyváženy velkými formáty grafitových obkladů a celý byt je založen na tmavě šedé barvě. Na té dokonale vynikají původní dřevěné trámy. Tmavé barvy podporují klid, umožňují vám na okamžik zpomalit a pořádně si odpočinout. Osvěžením prostoru je přítomnost zelených rostlin a přírodní doplňky. To vše krásně doplňují výhledy ze střešních oken, ze kterých jsou vidět střechy sousedních činžovních domů a Palác kultury a vědy.

Z bývalé sušárny ve věži je kouzelný loft
Foto: Ola Dermont

Byt plný překvapení

V mezipatře má byt druhou ložnici s otevřenou koupelnou. Vede tam točité schodiště. Část zdi zbyla zbourána a pouze zasklena, aby z věže proudilo denní světlo i dolů a aby byl vidět vnitřek věže z dolní místnosti. Jedním pohledem vidíte originální schody i vnitřek původní věže. Vzhledem k rozdílu ve výšce podkroví bylo možné do interiéru nainstalovat různá svítidla a vytvořit tak na stěnách a podlahách neobvyklé světelné kompozice.

Přečtěte si také

Svůj byt si vytvořili ze starého skladu na kaviár

Kaviár na Manhattanu. I tak by se dal nazvat byt, který spolu s vámi nyní navštívíme. Pokud totiž mluvíme o kaviáru, tento byt ho nabízí hned dvakrát: obrazně jako synonymum kvality (v tomto případě…

Hra světla a stínu je zde opravdu zajímavá, protože jsou na stěnách různé povrchové úpravy, některé dokonce původní. Základ v černé a neutrálních barvách byl osvěžen moderním nábytkem v sytých barvách. Ve spodní úrovni bytu jsou plně funkční a prostorné pokoje. Jeho výška v nejvyšším bodě dosahuje 6,5 m. Právě výškové rozdíly dělají byt jedinečný a plný překvapení.

Majitelé se nebáli spojit původní s novým a dali tak prostor podlahovému vytápění, designovému nábytku a moderně zařízené koupelně. Současně byly zachovány historické prvky bývalé sušárny: odkryté, surové cihlové a dřevěné konstrukční trámy, které byly začleněny do nového uspořádání. Celek je velmi konzistentní. Podlahy jsou zdobeny antracitovým kamenem s bílým žíháním. Ocelové trubky, z nichž je nábytek vyroben, skvěle ladí také s přiznanými kabely a litinovými radiátory. Výsledek je perfektní. Stálo to hodně fantazie, trpělivosti a především velké dávky nadšení.  

Foto: Ola Dermont
Zdroj: www.modoso.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Byt v Boho stylu

Villa Sardinie

Refresh u Matěje

Krásná Černá "Black&Oak" kuchyně

Nadčasová petrolejová kuchyně "Turquoise" v Anglickém stylu

Pracovna, Jarov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Půvabná roubenka s plastovým šindelem

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock