Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Přijměte naše pozvání na návštěvu domova, který představuje důmyslnou kombinaci eklektického a skandinávského stylu. Třeba vás okouzlí nevšedně zařízená kuchyně a jídelna, které ústí do neméně přitažlivého obývacího pokoje. Domov, v němž se prolínají dva zdánlivě nesourodé interiérové styly, je ukázkou bydlení, které je originální a útulné zároveň.

Eklektický styl je oblíbený u těch, kteří milují umění, kreativitu, osobitost a kombinaci zdánlivě nesourodých prvků. Najdete jej v domovech kreativně zaměřených lidí, kterým je vlastní smysl pro estetiku. Ne náhodou se proto nachází i v kuchyni a jídelně, které vám nyní představíme. Eklektický styl si v nich padl do noty se skandinávským, a vznikla tak vskutku přitažlivá kombinace.

Prostorná kuchyně jako srdce domova

Za vznikem neobyčejného prostoru určeného k vaření a stolování stojí sen o velké kuchyni a jídelně. Obnažené trámy a cihly vytvořily základ pro vykouzlení stylového prostoru osvěženého nádechem Skandinávie. Z pozadí bílé výmalby tak vystupuje dřevo příjemně světlých odstínů, hravé poličky, tradiční i moderní kusy nábytku, designové závěsné lampy, hned několik typů posezení a v neposlední řadě také výhled do zahrady. Tato prostorná kuchyně s jídelnou je opravdovým srdcem domova, které vnímá důležitost estetické i praktické stránky.

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie
Foto: Jagoda Kutkowska

S důrazem na komfort

Hlavní devizou kuchyně je velká pracovní deska kuchyňské linky. Umožňuje komfortní přípravu jídel, a to v bezprostřední blízkosti rodiny či návštěv. Ostatní tak mohou pomáhat anebo trávit společné chvilky u jídelního stolu či barového pultu, jehož funkci mimo jiné plní kuchyňský ostrůvek. Ten je ideální jak pro přípravu jídel, tak pro relaxaci a popovídání si s rodinou či přáteli. V jeho útrobách se navíc nachází menší, ale dostačující vinný sklípek. Dobře vychlazené víno je tedy vždy po ruce. K odpočinku zde slouží i závěsná houpačka či lavice pod oknem. Celý prostor je přitom díky velkým oknům příjemně prosvícený slunečními paprsky.

Originální prvky interiéru

Vzhledem k použitému eklektickému stylu prolnutému se skandinávským, je prostor kuchyně s jídelnou neobyčejně živý. Jednotlivé prvky v něm vytvářejí příjemnou souhru, která snad ani nemůže zevšednět. Vedle obnažených cihel a dřevěných stropních trámů návštěvníky na první pohled zaujmou také překrásné dlaždice na podlaze. Jsou jemné, ale přesto dostatečně výrazné na to, aby diverzifikovaly výzdobu celé kuchyně.

Přečtěte si také

Skandinávské podkrovní bydlení

Krásné světlé podkroví se slunnou terasou orientovanou na jih se nachází v samém srdci Švédska, ve Stockholmu. Kromě převahy čistě bílé barvy a velkorysého prostoru zaujmou návštěvníky tohoto…

Praktičtí pomocníci v kuchyni

Kuchyně s jídelnou nezaujmou pouze svou estetickou stránkou, ale také tou ryze funkční. Za pozornost tudíž stojí například unikátní myčka na nádobí, která vyžaduje vcelku nenáročnou obsluhu. Sama vybírá správné parametry mytí a disponuje dokonce funkcí Glasscare pro jemnou a bezpečnou péči o skleněné nádobí. Nejenže se tato myčka snadno používá, ale také je velmi energeticky účinná. Myčka se nachází v blízkosti kuchyňského ostrůvku, a tak usnadňuje přenos nádobí. Skvělými pomocníky v kuchyni jsou rovněž lednička s vestavěným zásobníkem na led, parní trouba pro přípravu zdravých pokrmů a mikrovlnná trouba s funkcí grilování. Praktický a estetický zároveň je také dvoukomorový dřez s viditelnou přední stranou. Kuchyni oživují i otevřené poličky, ve kterých tak vznikl prostor pro květiny či kuchařské knihy.

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie
Foto: Jagoda Kutkowska

Kuchyně s jídelnou měly být původně vyvedeny v bílé nebo šedé barvě. Nakonec došlo ke kompromisu a prostor zde dostala šedo-bílá kombinace, která spolu se světlými odstíny dřeva a obnaženými cihlami funguje naprosto dokonale. Vznikla tak místnost s velice příjemnou atmosférou a jedinečným charakterem. V neposlední řadě ji osvěžují pokojové květiny a také bylinky, které jsou po ruce vždy, když je jich zapotřebí.

Kuchyně a jídelna jsou propojeny s obývacím pokojem, který si zachovává obdobný interiérový styl. Také v tomto prostoru tak vládne eklekticismus s nádechem Skandinávie. Pozornost zde na první pohled upoutá komfortní modulární pohovka, jejíž díly lze přeskládat podle aktuálních představ. Je otočená ke zdi z přiznaných cihel, která této odpočinkové zóně dodává zajímavý rustikální charakter. Nechybí zde praktické designové stolky, poličky či puf.  Atmosféru v prostoru přitom oživují pokojové květiny. Obývací pokoj svou barevnou kompozicí i mixem eklektického a skandinávského stylu plynule navazuje na kuchyni s jídelnou, a spoludotváří tak opravdu útulný domov se špetkou elegance.

Foto: Jagoda Kutkowska
Zdroj: www.lovingit.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock