Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér plný surového dřeva a odkrytých cihel

Interiér plný surového dřeva a odkrytých cihel

Kombinace surového dřeva a odkrytých cihel na černobílém pozadí interiérům sluší. Důkazem je i toto působivé bydlení ve striktně minimalistickém stylu, které ukazuje přirozenou krásu použitých materiálů.

Odkryté zdivo a prvky ze surového dřeva vytvářejí obytný prostor v průmyslovém stylu, který bohatě zdobí měděné akcenty. Unikátní interiér, který navrhla architektka Ira Lysiuk, je prostorným a působivě vznešeným útočištěm, v němž moderní nábytek vytváří nekomplikovaný a minimalistický přístup. Samotná architektura představuje působivý kruhový motiv, který se objevuje napříč jednotlivými místnostmi. Výrazné pokračující téma představuje také ebenově černá barva, která vyvažuje vzdušný bílý dekor a doplňuje robustní betonové podlahy a sloupy.

Interiér v industriálním stylu

Ve všech místnostech včetně dětského pokoje a koupelny hraje velkou roli industriální styl. Průmyslová elegance je patrná zejména v obývacím pokoji s oboustrannou rozkládací pohovkou, která jej rozděluje na polovinu. Jedna strana pohovky je nastavena na večerní televizní zábavu, zatímco ta druhá slouží k odpočinku za večerů strávených u krbu. Odkryté zdivo přitom představuje dokonalou průmyslovou atmosféru. Okénko vytvořené ve stěně napomáhá volnému plynutí prostoru v obytné zóně. U velké šedé pohovky stojí malý konferenční stolek v černé barvě, který odráží motiv kruhu. V návaznosti na tvarové téma místnosti se na betonové podlaze před moderním krbem nachází kruhové úložiště pro dřevo. Stěna natřená měděnou barvou umocňuje hřejivý účinek kolem krbu a tato barva o sobě dává vědět i v druhé polovině obytného prostoru, a to v podobě měděného kuchyňského ostrůvku. Mezi kuchyní a obývací částí se nachází velký jídelní stůl. Formální jídelní židle ladí s elegantním obdélníkovým stolem v černé barvě, posezení pak doplňuje rustikální dřevěná jídelní lavice. Pozornosti neunikne zejména nadrozměrný a velice unikátní stojan na rostliny, který připomíná obří vejce. Stylově i barevně si s ním dobře rozumí jídelní závěsné osvětlení, které visí po celé délce sousedního jídelního stolu.

Interiér plný surového dřeva a odkrytých cihel

Spojení bílé, měděné a černé barvy

Dřevěné obložení za televizí v salonku se táhne kolem terasových dveří, v kuchyni pak pokračuje v podobě skříní. Vedle černých závěsných svítidel, židlí a černého stolu působí lehká dřevěná jídelní lavice příjemně lehkým dojmem. Zadní část měděného kuchyňského ostrůvku je vybavena sadou elegantních bílých zásuvek, ve kterých je umístěna i varná deska a dřez. Měděný snídaňový bar dokonale září na dřevěném pozadí. Černé kuchyňské barové stoličky zdůrazňují jasný měděný akcent. Středová část vysokých kuchyňských skříněk je vybavena dvojitými dveřmi, které se táhnou směrem dozadu a odhalují větší povrchový prostor pro kuchyňské spotřebiče.

Interiér v duchu minimalismu

Dekor domácí kanceláře tvoří holé průmyslové zdivo spolu s nábytkem ze surového dřeva. Tabule pro zaznamenání různých tvůrčích nápadů je ležérně podepřena za stylovou moderní lenoškou. Lineární závěsné svítidlo zvýrazňuje centrálně umístěné nastavení stolu, zatímco zapuštěná kolejová svítidla osvětlují okraje. Černé skříňky zaplňují celou stěnu za stolem, s jejich pomocí tak pracovní složky a kancelářské potřeby směřují mimo centrum pozornosti. Do zorného pole se tak může dostat jedinečná betonová zeď. Vznikl tu i příjemný koutek na čtení. Minimalistické bílé úložné skříně chytře využívají výklenek v místnosti. Moderní nástěnné světlo zdůrazňuje průmyslový betonový sloup. Čtvercový květináč je zasazen přímo do dřevěného okenního posezení. Kruhový koberec pak vyrovnává tvrdé linie místnosti.

Interiér plný surového dřeva a odkrytých cihel

Bydlení jako stvořené k odpočinku i zábavě

V hlavní ložnici je čelo postele ve skutečnosti přepážkou pro vytvoření šatny. Závěsná svítidla v ložnici a moderní nástěnné svícny svítí na černou cihlovou stěnu a jedinečný dřevěný noční stolek. Samotná postel je potažena měděným tónovaným čalouněním, aby odrážela kovovou měděnou stěnu u jejích nohou. Do měděného rámu je zapuštěn moderní krb. Šatna za čelem postele je vybavena rustikálními zásuvkami a velkou policí. Charismatický design průmyslové koupelny se vyznačuje teplým měděným odstínem exponovaného zdiva po boku přírodních dřevěných prvků. Samostatně stojící kovová vana zaujme svým rustikálním vzhledem s těžkým černým povrchem. Unikátní koupelnové umyvadlo je pak jejím dokonalým doplňkem. Pozornosti neunikne ani moderní černá nástěnná lampa, betonový držák na zubní kartáček či miska na mýdlo, které vystihují průmyslovou atmosféru do detailů. Industriální styl se přitom nevyhýbá ani dětskému pokoji s inspirativním neonovým nástěnným nápisem. A je zde i řada dalších hravých prvků, které této místnosti dodávají tolik důležitý prostor pro fantazii.

Zdroj: lysiuk.com/en

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock