Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní mezonet na čtyřech patrech

Moderní mezonet na čtyřech patrech

Odvážný přístup majitele i architekta k rekonstrukci mezonetu se vyplatil. V současnosti tak představuje vzdušný domov plný přírodních materiálů, nadčasového designu a uměleckých prvků.

Vzdušné bydlení, které dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, disponuje vysokými stropy ve druhém a třetím patře. K těm díky stavebním úpravám přibylo ještě patro čtvrté, které se stalo místem pro rozsáhlou knihovnu a šatnu. Vznikl tak působivý čtyřpatrový byt, u kterého došlo k maximalizaci otevřených prostorů, a to mimo jiné odstraněním všech nenosných stěn. V interiéru se tak nacházejí pouze čtyři dveře vedoucí do pokoje pro hosty, ložnice, koupelny a na terasu.

Dřevo a mramor v předsíni

Při vstupu do předsíně na sebe strhává pozornost mramorový obklad v decentní světlé barvě, který se objevuje na stěnách i na podlaze. Předsíň tak působí opravdu elegantním dojmem a dává tušit charakter zbytku interiéru. Mramor je doplněn dřevěným obložením stropu, které se táhne po celé stěně. Přímo za vstupními dveřmi našla své místo prostorná vestavěná šatní skříň. O světelný komfort se zde starají LED světla integrovaná do stropního prostoru, podsvícené je také praktické oválné zrcadlo.

Moderní mezonet na čtyřech patrech

Obývací pokoj plný slunce

Podobně jako v předsíni se i v obývacím pokoji opakují mramorové obklady. Tato velká vzdušná společenská místnost je zařízena v příjemně světlých odstínech a obohacena o okna velkorysých rozměrů, která poskytují inspirativní výhled na celé město. Dominantou obývacího pokoje je světlá komfortní sedací souprava ve tvaru písmene L, kterou uvádí originální duhový koberec. Funkci klasického konferenčního stolečku na sebe berou dva hnědé stolky, které lze v případě potřeby pod sebe zasunout. Oživením tohoto prostoru jsou rovněž originální umělecká díla. Obývací pokoj je otevřený a prakticky řešený. Na místo klasického televizního stolku se zde nachází schod, který slouží zároveň jako prostor pro dekoraci. Zajímavě působí i nosný sloup zvýrazněný jílovým nátěrem, který se opakuje na stěnách kolem schodiště. Interiér pak osvětlují chytře ukryté LED lišty.

Atypická kuchyně s jídelnou

Obývací pokoj je od kuchyně s jídelnou oddělen již zmíněným nosným sloupem. Za ním už prostor kuchyně uvádějí designová svítidla snášející se nad atypický jídelní stůl. Kuchyně řešená ve tvaru U sestává ze spodních skříněk doplněných jednoduchou stěnou s policemi. Také ty jsou podsvícené LED svítidly. Nacházejí se zde i sestupně navržené vysoké skříně, které zároveň fungují jako podpěra schodiště. Ukrývají v sobě spíž a vestavné spotřebiče. Díky kombinaci světlého dřeva a matně šedé barvy působí celý prostor velice příjemným dojmem.

Moderní mezonet na čtyřech patrech

Ložnice propojená s koupelnou

V patře mezonetu se nachází ložnice, která byla s ohledem na životní styl majitelů i současné trendy umně propojena s koupelnou. Nachází se zde atypická postel se širokým čalouněným rámem, který na sebe vzal i funkci nočního stolku. Postel je situována směrem k oknu, a tak si majitelé hned po probuzení mohou užívat pohledu na město. Designovým osvěžením této relaxační zóny jsou rovněž atypická závěsná svítidla. Z ložnice je vidět přímo do koupelny, která zaujme zejména překrásnou drobnou mozaikou v jemných béžových odstínech. Ta se nachází na stropu, stěnách i podlaze. Celek tak působí příjemně jednolitým dojmem. O elegantní nádech tohoto prostoru určeného k očistě těla i mysli se stará také luxusní volně stojící vana, velké zrcadlo, baterie v chromovaném provedení a subtilní závěsná svítidla. I tady jsou přidanou hodnotou inspirativní výhledy na město.

Byt rozprostírající se přes čtyři patra v sobě ukrývá také zajímavě řešené schodiště, v němž našla své místo vestavěná knihovna. Esteticky poskládané knihy jakoby tak v tomto mezonetu vytvářely další svébytné umělecké dílo.

Zdroj: www.mahno.com.ua

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock