Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nápaditý interiér ve stylu retro

Nápaditý interiér ve stylu retro

Retro představuje něco zapomenutého, přežitého a zaniklého. V tomto interiéru však styl retro srší nápady, co se týče barev, materiálů i tvarů. Profesionálové z WZ Studia vybrali ze zaprášeného stylu minulosti ty nejlepší kousky, jež oblékli do nových kabátů a s invencí sobě vlastní je vystavili v interiéru, kterému kuráž rozhodně nechybí.

Nostalgický retro styl

Na minimalismus si tento interiér opravdu nehraje. Zapomeňte na čisté plochy, neutrální barvy, minimum doplňků a sterilní atmosféru. V tomto interiéru se žije, a je to znát z každého jeho kousku poznamenaného fantazií svých tvůrců. Ačkoliv se od sebe jednotlivé barvy, materiály a tvary nábytku a doplňků liší, je to právě nádech retra, který je v interiéru vhodně spojuje dohromady. Akcenty sytě žluté, sametově zelené, šedé a hnědé barvy působí na světlém pozadí energickým dojmem. Více tmavších barev dostalo prostor jen v ložnici, které tak účinně tlumí klidový prostor. Obývací pokoj však tepe životem. Naproti velké knihovně je po boku zóny obývací umístěna i ta jídelní. Všechno je otevřené, vzdušné a bez bariér. Vzdušné i přesto, že tu můžeme najít celou řadu bytových doplňků. Do prostoru jsou však zakomponovány s vkusem, a tak spolu s dalším vybavením opravdu dávají nahlédnout do časů nedávno minulých.

S důrazem na detail

Citlivý důraz na detail je patrný snad z každé místnosti interiéru. Návštěvníky tak na první pohled upoutají například designové lustry, malé i větší stolky, nápadité obrazy a obrázky, svícny, vázy, květináče, rádia, polštáře i prostírání. A všechno samozřejmě ve stylu retro. Na eleganci pak interiéru dodávají i předlouhé závěsy snášející se až na zem či zvířecí kůže suplující koberec.

O něco střízlivěji už vypadá kuchyňská část, ve které se bílá barva skvěle doplňuje s černou. I tady umocňuje nostalgickou atmosféru designové osvětlení. Zajímavě řešená je ale mimo jiné i koupelna, důmyslně skrytá za dřevěnými dveřmi ložnice. Obnažené cihly, vzorovaná podlaha a pěkný dřevěný nábytek zde mírně odbočuje od retro stylu a ukazuje, že v tomto interiéru zkrátka o nápady není nouze.

Foto: Artur Jarosz
Zdroj: www.wzstudio.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock