Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nápaditý interiér ve stylu retro

Nápaditý interiér ve stylu retro

Retro představuje něco zapomenutého, přežitého a zaniklého. V tomto interiéru však styl retro srší nápady, co se týče barev, materiálů i tvarů. Profesionálové z WZ Studia vybrali ze zaprášeného stylu minulosti ty nejlepší kousky, jež oblékli do nových kabátů a s invencí sobě vlastní je vystavili v interiéru, kterému kuráž rozhodně nechybí.

Nostalgický retro styl

Na minimalismus si tento interiér opravdu nehraje. Zapomeňte na čisté plochy, neutrální barvy, minimum doplňků a sterilní atmosféru. V tomto interiéru se žije, a je to znát z každého jeho kousku poznamenaného fantazií svých tvůrců. Ačkoliv se od sebe jednotlivé barvy, materiály a tvary nábytku a doplňků liší, je to právě nádech retra, který je v interiéru vhodně spojuje dohromady. Akcenty sytě žluté, sametově zelené, šedé a hnědé barvy působí na světlém pozadí energickým dojmem. Více tmavších barev dostalo prostor jen v ložnici, které tak účinně tlumí klidový prostor. Obývací pokoj však tepe životem. Naproti velké knihovně je po boku zóny obývací umístěna i ta jídelní. Všechno je otevřené, vzdušné a bez bariér. Vzdušné i přesto, že tu můžeme najít celou řadu bytových doplňků. Do prostoru jsou však zakomponovány s vkusem, a tak spolu s dalším vybavením opravdu dávají nahlédnout do časů nedávno minulých.

S důrazem na detail

Citlivý důraz na detail je patrný snad z každé místnosti interiéru. Návštěvníky tak na první pohled upoutají například designové lustry, malé i větší stolky, nápadité obrazy a obrázky, svícny, vázy, květináče, rádia, polštáře i prostírání. A všechno samozřejmě ve stylu retro. Na eleganci pak interiéru dodávají i předlouhé závěsy snášející se až na zem či zvířecí kůže suplující koberec.

O něco střízlivěji už vypadá kuchyňská část, ve které se bílá barva skvěle doplňuje s černou. I tady umocňuje nostalgickou atmosféru designové osvětlení. Zajímavě řešená je ale mimo jiné i koupelna, důmyslně skrytá za dřevěnými dveřmi ložnice. Obnažené cihly, vzorovaná podlaha a pěkný dřevěný nábytek zde mírně odbočuje od retro stylu a ukazuje, že v tomto interiéru zkrátka o nápady není nouze.

Foto: Artur Jarosz
Zdroj: www.wzstudio.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock