Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávská jednoduchost, kde šedá hraje prim

Skandinávská jednoduchost, kde šedá hraje prim

Skandinávský design si získává stále více příznivců i v našich zeměpisných šířkách. Je to jeho jednoduchost a vyvážený poměr mezi estetikou a funkčností, která má za následek rostoucí popularitu. Skandinávský styl umí být strohý a umírněný, současně ale i moderní a dekorativní. Seveřané vždy usilovali především o to, aby jejich domovy byly “hygglig". Doslovně útulné, příjemné a prosvětlené zároveň. Nadevše milují přírodu. Společným charakteristickým znakem je také aplikace světlých barev a tlumených tónů v interiéru. Krom bílé, kterou nešetří, právě šedá barva se často ujímá vedoucí role.

Světlý základ

Severský styl dokáže interiér naplnit lehkostí a vzdušností v letních měsících a rodinnou, hřejivou atmosférou v zimním období. Právě tato dlouhá severská zima spojená s nedostatkem přirozeného denního světla přímo volá po zoufalé potřebě dostat všemi možnými prostředky co nejvíce světla do interiéru. Tento počáteční požadavek stojí za základním barevným konceptem. Ideálně bílou výmalbu stěn můžete doplnit světlejšími odstíny šedé. Skandinávci nikdy nešetří v interiéru bílou barvou. Ta výborně odráží světlo a opticky prostor zvětší a provzdušní. Bílá spolu s dalšími světlými odstíny barevné škály je hojně využívána nejen na stěnách, ale i na podlahách a nábytku. Nemějte tedy obavy světle natřít také dveře či rámy oken. Zaexperimentujte a obložte části stěn dřevěnými bíle natřenými prkny nebo zkuste přetřít hrubé cihlové zdi na bílo nebo šedo. Žádoucí struktura je hned na světě. 

Skandinávská jednoduchost, kde šedá hraje prim

Respekt k přírodě

Zdánlivě neslučitelné kontrasty zde tvoří dokonalou harmonii. Ctí se tradiční postupy, ale samozřejmostí je i sledování aktuálních trendů. Setkává se tu také nežný dotek přírody a surovost dřeva, které se snaží o maximální zachování své původní struktury. Dřevo má většinou světlejší odstíny, případně je upraveno nátěrem. Od pradávna byli obyvatelé Dánska, Norska, Švédska i Finska zvyklí spoléhat se hlavně na vlastní dostupné přírodní suroviny. Z toho důvodu i dnes najdeme v severském interiéru nábytek a doplňky z kovu, skla či kůže, které mohou být doplněné dalšími přírodními textiliemi a kožešinami. Doplňky v podstatě zůstavájí téměř jediným předmětem objektu, na kterém je ve větší míře uplatněna výraznější barevnost. Skandinávci neopomínají ani kombinování moderních a "vintage" prvků - příkladem může být osvětlení z kovu, které tu stojí v opozici se stropním dřevěným trámovým systémem). 

Zdroj: edwardpartners.se

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock