Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty

Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty

Byt, do kterého nyní společně nahlédneme, zaujme především dokonalou hrou barev. Na ploše 66 m² zde totiž vzniklo příjemné bydlení ve skandinávském stylu s pastelovými akcenty.

Světlý byt otevřený do prostoru

Hlavní devizou tohoto bytu je jeho vzdušnost. Ačkoliv měli majitelé možnost oddělit kuchyni od zbytku interiéru, nechali ji otevřenou do obývacího pokoje. Architekti si tak mohli daleko více pohrát s fantazií a vytvořit zde opravdu vzdušné bydlení. Také ostatní místnosti jsou od sebe odděleny docela nenásilně – a mohou za to i bílé dveře, které jemně splývají s okolní bílou výmalbou. Díky bohatému využití bílé barvy a také díky velkým oknům zde navíc vzniká bydlení plné světla.

Přírodní materiály a pastelové tóny

Celý byt působí neskutečně něžným dojmem, za což může zejména využití přírodních materiálů a zakomponování pastelových tónů barev. Ze dřeva je podlaha, jídelní stůl, kuchyňská deska i řada polic v pokojích i v koupelně. V kombinaci s hojně využitou bílou barvou jde o velmi příjemné spojení.

Převahu bílé barvy pomáhají jemně narušit i pastelové tóny od světle růžové přes měděnou až po světle modrou. Většinou jde však opravdu o pouhé drobné akcenty, které zastupují například polštáře, vázy, květináče, svícny nebo závěs či kobereček v koupelně. Jinak se většina vybavení bytu nese v bílé barvě, jež často doprovází i barva šedá. Do té je zabarvena především podlaha v kuchyni, ale také řada obrázků a textilií.

Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty

Zlatý dotek luxusu

To, co dělá tento byt netradičním, lze přičíst zejména velmi osobitě zařízené kuchyni. Nejen díky svým zlatým úchytům na kuchyňských skříňkách totiž působí pomalu jako zámecká. Může za to i celkový její elegantní vzhled, který další pokoje napodobují jen stěží. Zlaté akcenty se však objevují i v nich. Zdobí svítidla, svícny i rámy obrazů. Svítidla jsou zde vůbec pojata velmi minimalisticky. Naproti tomu se tu zas objevují zajímavě řešené stojany na svíčky, ale ani opravdu originální vázy nezůstávají pozadu.

Obrazy, sklo a luxfery

Ač by se mohlo zdát, že je v bytě obrazů až příliš, nepůsobí to rušivým dojmem. Může za to jejich často černobílé provedení, které skvěle koresponduje s všudypřítomnou bílou výmalbou. To samé platí pro zdejší využití skla, jež působí luxusně a hravě. Za povšimnutí tak stojí především zajímavě řešená mozaika obrazů a zrcadel v ložnici. Velkému zrcadlu před postelí nevadí ani velký tmavý rám, spíše naopak.

Obzvláště působivé je využití průzračných luxfer v předsíni i na cestě do jídelny. Opět skvěle pracují se světlem.

Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty

Originální prvky z kovu

I když si celý interiér převážně libuje v nenáročném minimalismu, najdou se zde kousky opravdu originální, které rázem strhnou vaši pozornost. K těm patří i opravdu originální prvky z kovu, které zastupuje především zajímavě řešená vodní baterie u kuchyňské linky. Jistou dávku fantazie však v sobě nezapřou ani spodní kovové části barových židlí či originální svícny a svítidla.

Hřejivé bydlení plné fantazie i barev

Jak je tedy patrné, na ploše 66 m² vzniklo opravdu originální bydlení, které umně snoubí jednotlivé materiály, barvy i doplňky. Hlavním jeho plusem je přitom dostatek světla a otevřeného prostoru – s dotekem luxusu jako přidanou hodnotou.

Zdroj: erikolsson.se

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock