Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt v Soho Factory

Byt v Soho Factory

Bydlení pro dvě osoby nemusí být velké. Pouhých 39 m2 má byt, který si dnes představíme. Moderní design interiéru v lehce industriálním stylu, se zajímavými detaily a praktickým uspořádáním. Takové je bydlení v Soho Factory v polské Waršavě.

Nevelké prostory si často žádají mnoho kompromisů a je potřeba se leckdy uskromnit. V bytě, o kterém je dnes řeč, byl vytvořen zajímavý prostor. Návrh vytvořilo polské designové studio Kameleon.

Bydlení je v tomto bytě určeno pro dvě osoby. Díky vysokým stropům, cihlové zdi a industriálním doplňkům se byt podobá loftu. Díky svému neobvyklému členění a zajímavým prvkům upoutá hned na první pohled.

Zářivá červená

Dominantou celého prostoru jsou červené cihlové zdi v kontrastu s šedivými tóny okolo. Pozornost si získává i zářivě červená lednice z retro edice. Celá kuchyň je vyvedena ve světlých šedých tónech, včetně stínících rolet na okně. Skříňky v kuchyni nemají klasické úchytky, pro zachování čistých linií byly použity narážecí úchytky v hranách dvířek. Osvětlení kuchyňské linky zajišťuje LED pásek se žlutým teplým světlem. Velký jídelní stůl zde netřeba, na kuchyň navazuje masivní dřevěný jídelní stolek pro dvě osoby. Sezení vyřešily pohodlné čalouněné židle s opěrkami.

Místo jednoho centrálního osvětlení se ze stropu snáší několik světel v industriálním duchu. Přiznané kabely světel vedoucí po stěnách jen dokreslují celkový dojem. Z praktického hlediska je v kuchyni použita dlažba většího formátu, pro snadný úklid je to nesporná výhoda. Kuchyně přirozeně navazuje na obývací pokoj, který skýtá spoustu úložného prostoru. Obrovské skříně pojmou mnoho věcí a tvoří celou stěnu. Netradičním prvkem je výplň dvířek skříňky z obyčejného pletiva. Všímavému pozorovateli neuniknou ani vtipné originální, minimalistické vypínače světel.

Byt v Soho Factory

Plastický obklad, cihly a dřevo

Útulný dojem vytváří, kromě cihel na stěnách, dřevěná dubová podlaha. V obývacím pokoji nenaleznete televizi, zato rohovou pohovku s drobným konferenčním stolkem z masivního špalku. K bytu náleží i balkon vedoucí z obývacího pokoje. V zádveří chodby designéři použili na stěnu plastický obklad. Díky zrcadlu se prostor opticky prodlužuje a zvětšuje.

Koupelna bytu je jednoduchá, prosvětlená a místo klasické skříňky pod umyvadlo zde naleznete hrubý masivní stolek. V koupelně nechybí klasická sprcha, umyvadlo a toaleta, nebo skříňky k ukládání kosmetiky.

Nejútulnější místností je ložnice se zajímavým obkladem čela postele. Nechybí zde dostatek úložného prostoru díky skříňkám až ke stropu. Velkými okny zde přichází mnoho denního světla.

Tento moderní byt je především účelný a ideální akorát pro mladý pár.  

Zdroj: kameleon-projektowanie.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock