Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Blogerka Lucie a její kreativní bydlení v podkroví plném nápadů

Rádi cestujeme a rádi na našich cestách objevujeme pěkné interiéry.
Rádi cestujeme a rádi na našich cestách objevujeme pěkné interiéry.

Dnes vás alespoň virtuální cestou zavedeme do prostorného bytu na okraji Vídně, který si k obrazu svému zařídil mladý slovensko-rakouský pár, jemuž nechybí fantazie, šikovnost ani pracovitost. Luciina kreativní duše se spojila s Martinovou racionální myslí, a vzniklo tak naprosto kouzelné místo pro život.

Lucie Máliková je nadšená domácí kutilka. Ráda vaří, tvoří, cestuje a vyrábí. O své nápady, které se na ni valí ze všech stran, se dělí na blogu lucididit.com. Spojila tak svou slabost pro psaní s vášní k fotografování a dalšímu kreativnímu vyžití. Luciin blog přitom vznikl ve chvíli stěhování do nového bytu, který bylo zapotřebí zařídit zajímavým, ale nepříliš finančně náročným způsobem.

Laciná krása

Když si svůj domov zařizuje někdo, kdo dostal do vínku kupu fantazie, odvahy a k tomu i šikovné ruce, je to výhra. Pro Lucii a jejího partnera se tak zařizování bytu, který je stál nemalé peníze, stal skutečnou výzvou. To, jak si byt krásně, ale levně vybavit, se navíc stalo inspirací pro psaní Luciina blogu. Byla si totiž vědoma toho, že není sama, kdo nechce nebo nemůže do vybavení svého domova investovat mnoho peněz. Spolu s partnerem tak začali do velkého půdního bytu obstarávat nábytek a doplňky, které se nejprve rodily v jejich myšlenkách a pak jim vznikaly přímo pod rukama. Chtělo to hodně kreativity, trpělivosti a poctivé práce, ale bydlení plné nápadů bylo brzy na světě!

Velmi ráda se dívám na televizní programy o architektech, kteří prodělávají byty a domy.
Velmi ráda se dívám na televizní programy o architektech, kteří prodělávají byty a domy.
Foto: Lucia Máliková / alias Lucididit

Originální podkroví

Interiér podkrovního bytu se zabydloval postupně. Většinu investic spolkla jeho koupě, čímž však paradoxně vznikl prostor pro nebývalé experimentování s vybavením, které ve výsledku o to více odrazilo duše svých majitelů. Začali předělávat starý nábytek a vyrábět nový. Vymýšleli dekoraci a pak ji vkusně do interiéru podkrovního bytu zakomponovali. Řada prvků tak zaujme svým osobitým charakterem, ať už je to klavír proměněný v konferenční stůl v obývacím pokoji či asymetrická pohovka před ním. V interiéru zkrátka dostaly druhou šanci věci, které dávno dosloužily anebo ty, které jsou tak nedokonalé, až jsou krásné. Nápady zde dostaly velkorysý prostor na každém rohu, a tak vzniklo opravdu originální podkrovní bydlení.

Přečtěte si také

Byt s cihlovým obkladem

Cihly mají své kouzlo. Tradiční stavební materiál je symbolem poctivého řemesla, nadčasovosti a dlouhověkosti. Přiznané a neomítnuté cihly jsou trendem jak v interiéru tak v exteriéru. Nemusíte…

S láskou k umění

Až na výjimku, kterou s poklidnou atmosférou tvoří ložnice a koupelna, si tento interiér nepotrpí na holé zdi. Obzvláště bílá stěna za televizorem Lucii neskutečně iritovala. Po dvou letech trápení co s ní se rozhodla dát jí inteligentní rozhled. Stěna je tak nakonec plná medicínských spisů připíchnutých napínáčky. S partnerem jich pro tuhle zdlouhavou, ale navýsost kreativní práci použili rovných čtyři sta! Aby stránky z knihy nepůsobily příliš jednolitě, Lucie je sem tam ozvláštnila komiksem, fotografií z časopisu Vogue či nějakou svou ilustrací. Místo na stěně našly dokonce i některé maminčiny desky, které už nebylo možné přehrát. Fádní stěna za televizí tak získala zcela novou tvář a neskončilo jen u téhle. Lucie, jak sama říká, je posedlá barvami, a tak lakuje a natírá, co se dá. Stěny v kuchyni a na chodbě tudíž oblékla do barev tyrkysové trikolóry. Černé stěny bytu je zase díky tabulové barvě možné osvěžit obrázky a nápisy. A protože Lucie ráda a krásně maluje, stěny jejího a Martinova společného bydlení tvoří i taková její malá soukromá výstava autorských obrazů.

Vlastníma rukama a se spoustou nápadů...  Podkroví, které nemá chybu
Vlastníma rukama a se spoustou nápadů... Podkroví, které nemá chybu
Foto: Lucia Máliková / alias Lucididit

Od představy k plnohodnotnému domovu

Byt byl od samého počátku nepopsaným listem. Vše přicházelo podle představ s ohledem na racionální řešení a formovalo se za chodu. Vedle kreativní stěny za televizorem či novým způsobem využitého klavíru si mladý pár nadšenců poradil také s dalšími prvky v interiéru. S vervou sobě vlastní se pustil například do lité podlahy, kterou záměrně zdobí šmouhy. Snaha o jistou nedokonalost, v níž tkví ta pravá krása, je přitom znát napříč celým interiérem. Dalším zajímavým řešením je lavice vyrobená z psacího stolu a pletiva, která důmyslně zakrývá radiátor. Zdobí ji stará plechová písmena z vintage obchodu, která si skvěle notují s industriálním nádechem v interiéru chodby. V té zaujmou i vysoké police, které slouží jako originální spíž a dotvářejí tak osobitý charakter tohoto bytu. O jeho estetickou i praktickou stránku se v neposlední řadě stará nová vinylová podlaha v koupelně, která překryla původní nepěkné obklady, na nichž byl znát každý flíček. Nejenže je teď mnohem příjemnější na dotek, ale ještě místnost určenou k očistě těla i myslí krášlí krásným dekorem.

K prostředí plnému invence, které spoludotváří neskutečně originální domov, náleží ještě dva balkóny, z nichž má každý jinou funkci. Klidný balkón slouží k odpočinku a pěstování bylinek. Na druhém balkónu orientovaném do ulice se zase pořádají párty. Celý domov vykřesaný z kreativní duše své autorky je pak ideálním prostředím, v němž se rodí nové plány, cíle a sny. Můžete je sledovat online na Instagramu @lucididit či na blogu lucididit.com. Najdete tam mnoho inspirací týkajících se nejen bydlení, ale i vaření či cestování.

Foto: Lucia Máliková / alias Lucididit

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock